Dnes je Neděle, 25. října 2020   05:33:43Svátek slaví Beáta, zítra Erik.   Dle příjmenáře: Šíma

Minikalendář
Minulý měsícŘíj 2020Příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Dnes
Spřátelené organizace
MO ČRS Mladá Boleslav
MO ČRS Mnichovo Hradiště
MO ČRS Bakov nad Jizerou
MO ČRS Benátky nad Jizerou
6.základní škola: Mladá Boleslav, Jilemnického 1152
1.PTS Táborník Mladá Boleslav
Mateřská škola Březinka
Skautské středisko Svornost
Partneři
Středočeský kraj
Český rybářský svaz
ČRS - Středočeský územní svaz
MÚ Bělá pod Bezdězem
MS Polygrafie s.r.o.
CITY-MB, s.r.o.
ATMOS
Rybářské potřeby Křepelka
Rybářské potřeby U pytláka
Tom Crystal
Spřátelené weby
Nachytáno s Kaudíkem
Rybářské závody
Stále na rybách - ryby a rybaření
Rybaření ve Španělsku
Rybářský žebříček

Aktuality z ČRS, z.s., MO


!!! Tento závod organizátor zrušil bez náhrady !!!

Organizační zabezpečení závodu:                          Závodní řád:    


 
Opravdu povedený závod
DRZ 2019

   Jak napovídá nadpis, jednalo se opravdu doslova o velmi povedený závod. Pro upřesnění se jednalo o „Dětské rybářské závody“, které se uskutečnily dne 22. června 2019 na rybníku Slon. Nádherné počasí po celou dobu závodu, startovní listina čítala 57 závodníků od těch nejmenších až po kluky a holky, kteří letos končí základku. Mimo to, perfektní zázemí včetně cateringu. Ale co bylo to nejhlavnější? Ryby braly jako o život. Na břeh se podívali Amuři (největší měl pěkných 57 cm), kapři a také úhoř.

A jak dopadly výsledky?
                                                  1.  místo HLAVÁČ Marek   s celkovým počtem 1067 bodů
                                                  2.  místo CHROMČÁK Jiří  s celkovým počtem 814 bodů
                                                  3.  místo ANGELOV Jan    s celkovým počtem 650 bodů

   Celkem bylo rozdáno deset diplomů a dva úlovky dne. Jeden za uleveného Amura 57 cm a ten druhý jednomu klučinovi, který se nedobrovolně vykoupal ve Slonu a museli ho vytáhnout stejně, jako tahali závodníci své úlovky.  Bez odměny nezůstali ani ti co neulovili nic. A těch bylo opravdu jen pár, a ani ti si nestěžovali. Losovaly se také poukázky na nákup rybářských potřeb. Ty věnovali dětem naši členové již na únorové členské schůzi a zájem o ně byl opravdu veliký. Tímto našim členům velice děkujeme o obohacení cen pro účastníky závodu.
   V neposlední řadě musíme poděkovat všem našim sponzorům, organizátorům a také těm, kteří se starali o občerstvení. Tento závod opět ukázal, že rybáři z Bělé pod Bezdězem, dokážou uspořádat takovou akci na velmi kvalitní úrovni a díky zázemí, které okolí rybníku Slon poskytuje, je zážitek pro účastníky z akcí polovinou úspěchu všech, kteří akce připravují. Ten zbytek je už na počasí a ochotě ryb se podívat na břeh našeho krásného rybníku Slon.
                 Všem moc děkujeme a budeme se těšit na další akce, které pro vás připravujeme.
Nezapomeňte se také podívat do naší fotogalerie, kde naleznete mnoho fotografií, jak to na závodě vypadalo a Zde také naleznete Startovní listinu s výsledky. Podívejte se také, co o závodu píší na našem Facebooku.


Pohár předsedy SÚS je za námi

   V sobotu 1. června 2019 proběhl na rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem již 5. ročník rybářského závodu pro děti a mládež pod názvem „O pohár předsedy SÚS“. Tento prestižní závod se opět konal v Bělé pod Bezdězem a účastníci závodu se sjeli již den před závodem. Není se čemu divit, vždyť závodníci se mohli registrovat do závodu předem a kapacita míst byla naplněná ještě před ukončením registrace (původně 130 míst – poznámka autora). Pořadatelé byli nakonec nucení zvýšit počet míst až na neuvěřitelných 150, ale to je opravdu strop a maximální optimalizace je 140 míst. Takový nápor rybník Slon nepamatuje. Startovní listina nakonec čítala 141 dětí a mládežníků, což je rekordní účast.
   Den předem pod dohledem svých vedoucích dorazila početná skupina zhruba devadesáti účastníků závodu a podél břehu Velkého Slonu vyrostlo doslova stanové městečko. Největší zatěžkávací zkouškou prošel místní kiosek. Pořadatelé museli připravit občerstvení pro všechny závodníky, doprovod a samozřejmě také samotné pořadatele, kterých byla také spousta a to jak večeři, snídani a svačinu a to je pěkná spousta práce. V kiosku to nakonec zvládli na jedničku.
   V den konání závodu to organizátoři neměli také moc lehké. Jen prezentace zabrala nějaký čas. Do závodu se přihlásili závodníci z 18 organizací, které působí ve 3 územních svazech (Středočeský, Severočeský a ÚS hl. m. Prahy).
 Samotný závod byl zahájen přítelem Braslavcem přesně v 7:00 hodin a i přes počáteční neochotu ryb se nakonec lovícím dařilo nějaké ty úlovky vytáhnout na břeh. Ve „FOTOGALERII“ naleznete pár pěkných úlovků. 

A jak to vše dopadlo?
Vyhlašování výsledků byl osobně přítomen předseda Středočeského územního svazu přítel Dušan Hýbner, za Středočeský kraj Přemysl Sezemský, místopředseda SÚS Jiří Novák, jednatel MO Bělá pod Bezdězem Ing. Miroslav Neuman a vedoucí odboru mládeže SÚS Jiří Eichler. Ti všichni dětem gratulovali k dosaženým výsledkům.

                1. místo obsadil Jakub Suchý (MO Neratovice) v kategorii do 15 let (133 závodníků)
                2. místo obsadil Petr Homola (MO Brandýs nad Labem)
                3. místo obsadil Jan Dedera (MO Český Šternberk)

                1. místo obsadil Jan Kučera (MO Bělá pod Bezdězem)v kategorii 16 – 18 let (8 závodníků)
                2. místo obsadil Jiří Grégr (MO Bakov nad Jizerou)
                3. místo obsadila Alexandra Příhodová (MO Bělá pod Bezdězem)

Absolutním vítězem se stal Jakub Suchý s celkovým počtem bodů 1066.

Celkové výsledky naleznete na stránce SÚS Zde

   Velký zájem byl ze strany účastníků závodu také o losování závodních lístků. Na ty co se usmálo štěstí, si mohli odnést pruty, stojan na pruty a tři „Středočeské územní povolenky“ na rok 2020.
   Závěrem se patří poděkovat za velice vydařený závod všem organizátorům, vedoucím, kteří se obětavě starali o své svěřence a sponzorům, bez kterých není možné dnes takovou akci uskutečnit. Náš územní svaz zase dokázal, že se vyplácí investovat čas, úsilí a peníze do naší mládeže a dětí, která již dnes rozšiřují naše řady a přinášejí nám radost z dobře odvedené práce ve prospěch všech našich organizací ÚS.

   Podívejte se do naší fotogalerie a také na stránky územního svazu, kde rovněž píší o této prestižní akci. Již nyní se těšíme na další ročník tohoto závodu.
                       Místní rybářský závod 2019 v Bělé pod Bezdězem
   Dne 18. května 2019 proběhl již tradičně „Místní rybářský závod“ rybářů z Bělé pod Bezdězem. Závodu se zúčastnilo celkem 26 lovících a i přes vcelku chladné počasí a vcelku velký nezájem místní rybí osádky. Přesto se účastníci závodu snažili z toho mála vytěžit maximum. V druhé polovině závodu vykouklo také slunce a teplota vzduch z nějakých dvanácti stupínků poskočila místy až takřka k dvacítce. Vzhledem k tomu, že ulovená ryba se vážila, tak převážná část lovících se snažila lovit spíše kapra, ale zadařilo se také vytáhnout štiku. A jak dopadli výsledky? Bodovaných pořadí ve startovní listině bylo celkem 15 z celkového počtu 26 lovících.

Na 1. místě se umístil s celkovým počtem bodů 3375 Čestmír Kučera

Na 2. místě se umístil s celkovým počtem bodů 2025 Jakub Tošovský

Na 3. místě se umístil s celkovým počtem bodů 3375 Petr Cankař

   Všem výše jmenovaným gratulujeme a samozřejmě nesmíme také zapomenout i na ostatní účastníky závodu, kteří ať již bodovali či ne, se závodu zúčastnili a podpořili dobrou náladu a příjemně strávený den. Poděkování patří také všem tem, kteří přispěli na práci s mládeží v rámci dobrovolného startovného. Nesmíme také zapomenout na organizační výbor závodu včetně rozhodčích a obsluhy v kioscích, kteří jako vždy se svého úkolu zhostili s profesionalitou. Děkujeme.
Ve fotografii jsme pro Vás zveřejnili pár záběrů z průběhu celého závodu a také z vyhlášení výsledků.
Prohlédněte si fotografie Zde.
Celkové výsledky ze závodu naleznete Zde.

12. ročník "Bělský kapr" je minulostí

   Rybáři z Bělé pod Bezdězem pořádali dne 27. dubna 2019 od časných ranních hodin první veřejný závod pod názvem 12. Ročník „Bělský kapr“ na místním rybníku Slon. Ranní teploty oproti minulým dnům klesli opravdu nízko a při zahájení spadlo také pár kapek. To ovšem závodníky, kteří se závodu zúčastnili v počtu 39 lovících, neodradilo.  Závod se pořadatelé snažili kvalitně připravit také v rámci zarybnění. To se prokázalo zejména v prvním kole, kdy na břeh se podívali opravdu nádherní kapři. Sice závodníci lovili převážně kapra, ale do nástrahy se zakouslo také pár opravdu pěkných dravců. A jak dopadli výsledky? Ulovená ryba se vážila a lovící vytáhli z vody celkem přes úctyhodných 193 kg ryb.

Na prvních třech místech se umístili:

1. místo   Čapek Martin             40101 bodů

2. místo   Vorlíček František     30627 bodů

3. místo   Hofman Denis            26970 bodů

Celkovou výsledkovou listinu naleznete Zde.

   Podívejte se také do naší fotogalerie Zde, kde jsme pro Vás připravili pár záběrů z této tradiční akce. Závěrem chceme poděkovat Všem, kteří se tohoto závodu zúčastnili a také všem, kteří se podíleli na přípravě a v neposlední řadě všem sponzorům, bez kterých je v dnešní době uspořádat takový závod velice obtížné. Děkujeme.

Bělští rybáři opět zarybňují amurem, štikou a kaprem K3

   Rybník Slon v Bělé pod Bezdězem dostal novou obsádku. Tentokrát byl vysazen v jednom termínu a to 25. března 2019 Amur dvou až tří letý o celkové hmotnosti 200 kg. Ryba pochází z Rybářství Chlumec a.s., sádka Strehom.

   Ještě ten samý den se do rybníku vypouštěla také nádherná Štika o celkové hmotnosti 100 kg. Ta pocházela z Jihlavy, konkrétně sádka Studená. Při obou akcích byl přítomen hospodář a zástupce dozorčí komice přítel Ďuriančik Jiří. Ti rybu prohléhli co do deklarovaného množství, tok i jejich zdravotní stav a vitalitu. Vše bylo bez závad. O  násadě byl pořízen zápis včetně fotodokumentace jednotlivých druhů, které naleznete ve fotogalerii ZDE. Rybáři se mají jako každý rok opravdu na co těšit a doufejme, že vysazení jak štika, tak Amur se v našem revíru co nejdříve aklimatizují a  nepostihne je žádná pohroma či úhyn.

 Další pěknou rybu nasadili bělští rybáři do rybníku Slon dne 2. dubna 2019. Tou rybou byl Kapr K3 o celkové hmotnosti 1300 kg. Takto pěkný kapr je již nasazován tradičně z důvodu konání závodu "Bělský kapr 2019". Jen pro připomenutí, závod se koná již 27 dubna a ti co k rybníku chodí pravidelně mohou tyto pěkné kapry pozorovat těsně pod hladinou na celé rozloze rybníku Velký Slon. Snad se počasí vydaří a závod bude atraktivní. Ve fotogalerii jsme zveřejnili záběry právě ze zarybňování nádherným kaprem K3. Odkaz Zde.

Aktualizováno dne 23.4.2019


Brigádní činnost a BOZP

   Jarní brigády jsou opět tématem nejen bělských rybářů, ale dozajista také u ostatních rybářských organizací, spolku a nejen těch, které se starají ať již o svěřené či vlastní pozemky.
Aby mohly brigády vůbec proběhnout, stojí za tím spoustu času as organizací, přípravou nářadí, objednání kontejnerů a podobně. Nedílnou součástí je také proškolení samotných vedoucí brigád z oblasti BOZP. To se uskutečnilo dne 14. března 2019 v klubovně bělských rybářů. Školení bylo provedeno osobou odborně způsobilou k prevenci rizik – zaměstnancem firmy: Požární ochrana – bezpečnost práce; Kotyza Jiří, Mladá Boleslav. O školení byl uvedeným zaměstnancem proveden zápis a zpracována prezenční listina. Účastníci školení BOZP pozorně naslouchali výkladu školitele. Nebylo se čemu divit, ten již na začátku školení deklaroval, že závěr školení bude obsahovat také test. Ten dopadl pro posluchače velmi dobře. Není se čemu divit, spousta vedoucích brigád absolvuje obdobná školení z BOZP ve svých zaměstnáních, takže jsou s bezpečností při práci dobře obeznámeni.
   Dobrou věcí je, že se mohou účastníci školení zeptat na věci, které pálí naší organizaci a dostanou fundovanou odpověď.
Zbývá jen popřát všem, kteří se budou podílet v průběhu celého roku na pracovní činnosti ve prospěch naší organizace a města Bělá pod Bezdězem, aby se tato činnost obešla bez zranění a měli jsme dobrý pocit z dobře odvedené práce.
Pár fotografií ze školení naleznete Zde.

Rybáři z bělé uzavřeli loňský rok

  V sobotu 23. 2. 2019 odpoledne od 14 hodin rybáři z Bělé pod Bezdězem vyhodnotili na své členské schůzi loňský rok 2018 a to za přítomnosti významných hostů. Jednání členské schůze řídil předseda MO. Přivítal přítomné hosty, kteří přijali pozvání a zúčastnili se ČS ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem, včele se starostu pana Ing. Jaroslava Vernera a místostarostu Jana Sýkoru města Bělá pod Bezdězem, dále pak vedoucího pro práci s mládeží SÚS pana Jiřího Eichlera a hosta ze spřátelené místní organizace Mnichovo Hradiště pan Ing. Pavla Faltyse.

   Členské schůze se zúčastnilo celkem 51 členů naší místní organizace, což jak sdělil při svém vystoupení jednatel př. Miroslav Neuman není mnoho.

   Tak jako každý rok připravujeme do jednotlivých sekcí našeho webu jednotlivé příspěvky a zprávy našich funkcionářů. Nezapomeneme také zveřejnit fotografie pořízené na členské schůzi.
Dále jsme přidali do fotogalerie záběry z průběhu členské schůze. Ty naleznete po kliknutí na odkaz Zde.

Výbor MO zveřejnil program členské schůze

   S nový rok je tu opět bilancování toho uplynulého. Výbor na svém minulém zasedání doladi veškeré potřebné věci nutné ke zdárnému průběhu členské schůze, která se uskuteční dne 23. února 2019 a to od 14:00 hodin v Sokolovně na kterou Vás srdečně zveme.

 


Výbor zveřejnil plány akcí na rok 2019
   Každoročně výbor bělských rybářů s dozorčí komisí připravují koncem roku termíny na následující kalendářní rok. Jako vždy obdrží naši členové obálku, ve které naleznou jak termíny výdeje povolenek, termíny brigád, termíny rybářských závodů, tak například informace o cenách povolenek a v neposlední řadě také termín konání členské schůze.
   Již dnes Vám přinášíme celý obsah dopisu a to pro případ, že k někomu nedorazí. Pokud se tak stane, oznamte nám to prosím při platbě členských známek. Je docela možné, že Vaše současná adresa neodpovídá tomu, co jste nám nahlásili a může tak vzniknout vážný problém při výdeji povolenek, kdy budete mít na povolence jinou adresu, než skutečně máte.

Oslovení a informace o poplatcích na rok 2019                 Termíny výdeje povolenek na rok 2019  

Termíny pořádání různých akcí  

Podzimní násada kaprů do rybníku Slon
Bělští rybáři nasadili do svého revíru opravdu pěkné kousky kapra. Stalo se tak 16. listopadu v dopoledních hodinách. Celkem se jednalo o 300 kg kapra o průměrné váze 5 až 7 kg. Ryba byla dodána již tradičně z rybářství Doksy spol. s r.o. Ryba při vypouštění do revíru byla ve velmi dobré kondici. Nad celou akcí dohlížel mimo jiné zástupce dozorčí komise přítel Jiří Ďuriančík. Podívejte se do fotogalerie v naší fotogalerii, kterou naleznete Zde.

Místní rybářský závod proběhl zdařile
   Již tradičně se na rybníku Slon scházejí rybáři místní organizace v Bělé pod Bezdězem, aby poměřili mezi sebou dovednosti v rybolovu. Nebylo tomu jinak také 19. května 2018. Od čtvrté hodiny ranní, kdy byla zahájena prezentace se nakonec zastavil na čísle 35 registrovaných závodníků. Organizátoři odhadovali účast kolem 40 závodníků a trefili se docela přesně. Startovné bylo dobrovolné a výtěžek bude, jak bylo deklarováno předem, věnován na práci s mládeží. Všem závodníkům děkujeme za příspěvek a vybrané prostředky účelně použijeme právě pro naše nejmladší rybáře, kteří se připravují na zkoušky k získání prvního rybářského lístku.

Ale teď zpět k samotnému závodu.

Počasí se vydařilo a úlovky na sebe nenechali dlouho čekat. Pár pěkných kousků se podařilo vytáhnout a ty jsme nafotili a můžete se na ně podívat v naší fotogalerii. Sice né všichni slavili úspěch, ale i na ně se pamatovalo s cenou.  Co říct závěrem? Akce se vydařila, počasí super, občerstvení pro závodníky a přihlížející jako vždy zase nemělo chybu. Jak jsme jíž psali, v průběhu závodu jsme pořídili pěkné záběry a to samé platí o předávání cen závodníkům. Vše budeme postupně zveřejňovat a informovat Vás.

Nakonec to nejlepší - umístnění na prvních třech místech:

                                    1. místo obsadil s počtem 6345 bodů Jakub Tošovský

                                    2. místo obsadil s počtem 5290 bodů Čestmír Kučera

                                    3. místo obsadila s počtem 3820 bodů Pavlína Pagáčová st.

   

Celkovou výsledkovou listinu Zde

Do fotogalerie přidány nové fotografie z předávání cen. Vše podstatné Zde. 


 

Závod o pohár předsedy SÚS opět v Bělé pod Bezdězem pro děti a mládež

  Rybník Slon v Bělé pod Bezdězem, bude opět hostit mladé závodníky, kteří se zúčastní závodu "O pohár předsedy SÚS" dne 12. května 2018.

Rybářské závody „O pohár předsedy SÚS“ jsou pořádány za podpory hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy POKORNÉ JERMANOVÉ.

Časový harmonogram závodu:

Prezentace + losování 05:00  –  07:45 hodin
                  I. Poločas   08:00  –  10:00 hodin
                  Přestávka     10:00  –  11:00  hodin
                 II. Poločas   11:00  –  13:00  hodin

Vyhlášení výsledků + předání cen cca 14:00 hodin

   Počet závodníků je omezený na 150, je možné požádat o rezervaci účasti v závodu na e-mailu: crs.mo.bela@seznam.cz, nejpozději do 1. 5. 2018. Závodníci s touto rezervací se musí dostavit k prezentaci v den závodu minimálně do 07.00 hod. Zbytek volných závodních míst, bude k dispozici při prezentaci v den závodu.
Startovné je bezplatné, pro každého závodníka je připraveno bezplatné občerstvení, které hradí ČRS SÚS.
Pro všechny účastníky závodu budou připraveny hodnotné ceny a pamětní medaile. První tři v každé kategorii jako bonus obdrží zdarma dětskou nebo mládežnickou celosvazovou povolenku k lovu ryb na mimopstruhových revírech pro rok 2019.
Po ukončení soutěže bude provedeno slosování všech bodovacích průkazů mimo prvních tří míst a tři vylosovaní obdrží zdarma dětskou nebo mládežnickou středočeskou územní povolenku k lovu ryb na mimopstruhových revírech pro rok 2019.
Základním cílem takto pojatých veřejných rybářských závodů je především snaha oslovit co nejširší veřejnost a získat děti pro rybářský sport, čili se mohou zúčastnit i neregistrovaní.
 

Více informací pro Vás na tomto webu připravujeme. O této prestižní akce předsedy SÚS se také dočtete na stránkách SÚS. 

 - Organizační zabezpečení závodu "O pohár předsedy SÚS 2018"

 - Závodní řád "O pohár předsedy SÚS 2018"

Účastníci závodu (doprovod, diváci), souhlasí s pořizováním obrazových a zvukových záznamů, a to bez peněžité náhrady.


POZOR "ZMĚNA"

1) Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Bělá pod Bezdězem, oznamuje uzavření revíru č. 411 005 Bělá 1, podrevír 1., ve dnech od 09. 05 do 12. 05. 2018 z důvodu násady ryb pro rybářský závod „O pohár předsedy SÚS“.

  2) dne 12. 05. 2018 v době od 04.00 hodin do 16.00 hodin, z důvodu konání závodu "O pohár předsedy SÚS děti a mládež"

                   3) dne 19. 05. 2018 v době od 04.00 hodin do 16.00 hodin, z důvod pořádání "Místního rybářského závodu".

   Na ostatních nádržích, které jsou součástí revíru, zůstává lov beze změn, dle bližších podmínek výkonu rybářského práva na revíru 411 005. 

Uzavření revíru 411 005 Bělá 1, podrevír č. 1. Slon


Bělský kapr je minulostí
Tradiční 11. ročník "Bělského kapra" je za námi. Stalo se tak dne 29. dubna 2018 v Bělé pod Bezdězem na rybníku Slon. Závodníci přijeli do upraveného areálu rybníku Slon v časných ranních hodinách. S rozbřeskem mohli posoudit nové technické zázemí, které místní organizace vybudovala, včetně nové elektroinstalace a výsadby dřevin na pozemku, který naše organizace vlastní. Velkým přínosem byla také nově osazená informační tabule, (o tom napíšeme následně) kde si mohou návštěvníci areálu přečíst zajímavé informace o místním revíru.

   Samotný závod proběhl za velmi pěkného počasí, i když ranní teploty jsou v tomto období ještě ne příliš příznivé. To ovšem závodníky neodradilo. Dopolední a polední teploty vynahradili ranní chlad a rosu. Škoda jen, že závodu se nezúčastnilo více závodníků. Při prezentaci se počet zastavil na čísle 56 registrovaných do závodu a to je počet žalostný. Z hlediska dlouhodobého sledování se tento trend účasti snižuje. Příčin může být hnedle několik, ale ty zde rozebírat prozatím nebudeme. Připraveno pro rybáře bylo více jak 25 kvalitních rybářských cen (která organizace dává do závodu tolik cen???).

   Konec konců ti co přijeli na tento závod, se dozajista dočkali příjemného prostředí s kvalitním zázemím a dobře připraveným závodem.

A kdo obsadil první tři místa - bednu?

                           1. místo s počtem bodů 13 435 obsadil Martin ČAPEK - Dolní Lhota

                           2. místo s počtem bodů 12055 obsadila Soňa SYCHROVÁ - Jenišovice

                           3. místo s počtem bodů 10750 obsadil Tomáš NOHÝNEK - Mnichovo Hradiště

Celkové počty umístnění jednotlivých závodníků naleznete ZDE. V současnosti pro Vás připravujeme do fotogalerie postřehy ze závodu a o jejich vložení do patřičné sekce Vás budeme informovat.

Závěrem děkujeme všem sponzorům, organizačnímu týmu a rozhodčím, kteří tento závod připravili a bez jejich přičinění by se tento ročník "Bělského kapra" nemohl uskutečnit. Zvláštní poděkování patří personálu v Kiosku, který vše dokonale připravil a závodníkům poskytl kvalitní občerstvení.

Rovněž děkujeme všem závodníkům, a přátelům za svou účast a budeme se těšit na další nadcházející akce, tentokrát již 12. května 2018, kdy na rybníku Slon proběhne již 4. ročník závodu "O pohár předsedy SÚS" pro děti a mládež. Na tuto akci Vás srdečně zveme. Více informací naleznete na tomto Webu.

Do fotogalerie jsme již přidali první záběry ze závodu. Podívat se můžete ZDE.

Druhý termín brigád splněn

   Druhý termín brigádní činnosti u naší organizace v Bělé pod Bezdězem proběhl o víkendu ve dnech 14 a 15. dubna 2018. Celkem se zúčastnilo přes 20 členů. Rovněž se brigády účastnila dozorčí komise, která tento termín měla ve svém plánu.

  Náplní práce bylo jako vždy hrabání o odvoz spadaného listí a odvoz do přistaveného velkoobjemového kontejneru. Po oba dva dny bylo vcelku uspokojivé počasí, i když občas spadlo pár kapek.  Dle vyjádření vedoucího brigády přítele Karla Coufala se udělalo kus práce a okolí rybníku Slon prokouklo. Krátce se na rybníku zastavil i hospodář přítel Braslavec, který vydal pár upřesňujících pokynů a prohlédl si postupující naplánované práce.

Z této akce byli pořízeny fotografie, které jsme zveřejnili ve fotogalerii Zde.


 

                                    Brigádní činnost započala

   Jarní měsíce sebou nesou po zimě spoustu úkolů a starostí a revíry, které naše organizace obhospodařuje. První plánované brigády již proběhli minulý týden a to 7 a 8. dubna 2018 u rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem.

   Naši členové, jak již každoročně se podílí na zvelebení okolí rybníku, úklidu listí a drobné opravy po zimě. Celkem prvního termínu se účastnilo 11 brigádníků z řad naší organizace a prioritní prací bylo hrabání spadaného listí a suché trávy, odvoz odpadků a podobně.

   Další termíny jsou naplánovány vždy o nadcházejícím víkendu a to 14. a 15. dubna 2018 od 07:00 hodin. Sraz brigádníků bude opět u rybníku Slon. Doufejme, že dalších termínů se zúčastní více členů a předepsané práce se stihnou v termínu. Vždyť již koncem měsíce (29. dubna 2018) se uskuteční tradiční 11. ročník „Bělský kapr“ a to jsou první rybářské závody na rybníku Slon v tomto roce! Rybník musí být na tento prestižní závod dokonale připraven. Do fotogalerie jsme přidali pár záběrů z již proběhlé brigádní akce. Odkaz na fotogalerii naleznete Zde.

Zarybnění pstruhového potoku

 <

Vytisknout stránku Vytvořit PDF Stránka emailem


Nadcházející události
Žádné události
Výsledky ankety
Vaše nejoblíbenější ryba?
Kapr 41% (214)
Štika 7% (40)
Candát 12% (64)
Bolen 4% (21)
Pstruh 4% (23)
Amur 5% (28)
Úhoř 5% (28)
Sumec 5% (27)
Lín 8% (45)
Jiná 5% (29)
Celkem hlasů: 519
Anketa ukončena 1.12.2019 12:28
Revíry SÚS
Mimopstruhové revíry.

Pstruhové revíry.
Přihlásit
Jméno:
Heslo:

Předpověď počasí

Předpověď použita z webu společnosti METEOPRESS.
-----------------------------
ČHMÚ - radarová data
Předpov. povodňová služba
Podporujeme
ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

ČRS, z.s., Středočeský územní svaz

Rybářský týdeník na Facebooku

JIMI TOOLS