Dnes je Čtvrtek, 25. dubna 2019   02:13:54Svátek slaví Marek, zítra Oto.   Dle příjmenáře: Pavelka

Minikalendář
Minulý měsícDub 2019Příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Dnes
Spřátelené organizace
MO ČRS Mladá Boleslav
MO ČRS Mnichovo Hradiště
MO ČRS Bakov nad Jizerou
MO ČRS Benátky nad Jizerou
6.základní škola: Mladá Boleslav, Jilemnického 1152
1.PTS Táborník Mladá Boleslav
Mateřská škola Březinka
Skautské středisko Svornost
Partneři
Středočeský kraj
Český rybářský svaz
ČRS - Středočeský územní svaz Praha
MÚ Bělá pod Bezdězem
MS Polygrafie s.r.o.
CITY-MB, s.r.o.
ATMOS
Rybářské potřeby Křepelka
Rybářské potřeby U pytláka
Tom Crystal
Spřátelené weby
Nachytáno s Kaudíkem
Rybářské závody
Stále na rybách - ryby a rybaření
Rybaření ve Španělsku
Rybářský žebříček

Aktuality z ČRS, z.s., MO

Bělští rybáři opět zarybňují amurem, štikou a kaprem K3

   Rybník Slon v Bělé pod Bezdězem dostal novou obsádku. Tentokrát byl vysazen v jednom termínu a to 25. března 2019 Amur dvou až tří letý o celkové hmotnosti 200 kg. Ryba pochází z Rybářství Chlumec a.s., sádka Strehom.

   Ještě ten samý den se do rybníku vypouštěla také nádherná Štika o celkové hmotnosti 100 kg. Ta pocházela z Jihlavy, konkrétně sádka Studená. Při obou akcích byl přítomen hospodář a zástupce dozorčí komice přítel Ďuriančik Jiří. Ti rybu prohléhli co do deklarovaného množství, tok i jejich zdravotní stav a vitalitu. Vše bylo bez závad. O  násadě byl pořízen zápis včetně fotodokumentace jednotlivých druhů, které naleznete ve fotogalerii ZDE. Rybáři se mají jako každý rok opravdu na co těšit a doufejme, že vysazení jak štika, tak Amur se v našem revíru co nejdříve aklimatizují a  nepostihne je žádná pohroma či úhyn.

 Další pěknou rybu nasadili bělští rybáři do rybníku Slon dne 2. dubna 2019. Tou rybou byl Kapr K3 o celkové hmotnosti 1300 kg. Takto pěkný kapr je již nasazován tradičně z důvodu konání závodu "Bělský kapr 2019". Jen pro připomenutí, závod se koná již 27 dubna a ti co k rybníku chodí pravidelně mohou tyto pěkné kapry pozorovat těsně pod hladinou na celé rozloze rybníku Velký Slon. Snad se počasí vydaří a závod bude atraktivní. Ve fotogalerii jsme zveřejnili záběry právě ze zarybňování nádherným kaprem K3. Odkaz Zde.

Aktualizováno dne 23.4.2019


Brigádní činnost a BOZP

   Jarní brigády jsou opět tématem nejen bělských rybářů, ale dozajista také u ostatních rybářských organizací, spolku a nejen těch, které se starají ať již o svěřené či vlastní pozemky.
Aby mohly brigády vůbec proběhnout, stojí za tím spoustu času as organizací, přípravou nářadí, objednání kontejnerů a podobně. Nedílnou součástí je také proškolení samotných vedoucí brigád z oblasti BOZP. To se uskutečnilo dne 14. března 2019 v klubovně bělských rybářů. Školení bylo provedeno osobou odborně způsobilou k prevenci rizik – zaměstnancem firmy: Požární ochrana – bezpečnost práce; Kotyza Jiří, Mladá Boleslav. O školení byl uvedeným zaměstnancem proveden zápis a zpracována prezenční listina. Účastníci školení BOZP pozorně naslouchali výkladu školitele. Nebylo se čemu divit, ten již na začátku školení deklaroval, že závěr školení bude obsahovat také test. Ten dopadl pro posluchače velmi dobře. Není se čemu divit, spousta vedoucích brigád absolvuje obdobná školení z BOZP ve svých zaměstnáních, takže jsou s bezpečností při práci dobře obeznámeni.
   Dobrou věcí je, že se mohou účastníci školení zeptat na věci, které pálí naší organizaci a dostanou fundovanou odpověď.
Zbývá jen popřát všem, kteří se budou podílet v průběhu celého roku na pracovní činnosti ve prospěch naší organizace a města Bělá pod Bezdězem, aby se tato činnost obešla bez zranění a měli jsme dobrý pocit z dobře odvedené práce.
Pár fotografií ze školení naleznete Zde.

Rybáři z bělé uzavřeli loňský rok

  V sobotu 23. 2. 2019 odpoledne od 14 hodin rybáři z Bělé pod Bezdězem vyhodnotili na své členské schůzi loňský rok 2018 a to za přítomnosti významných hostů. Jednání členské schůze řídil předseda MO. Přivítal přítomné hosty, kteří přijali pozvání a zúčastnili se ČS ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem, včele se starostu pana Ing. Jaroslava Vernera a místostarostu Jana Sýkoru města Bělá pod Bezdězem, dále pak vedoucího pro práci s mládeží SÚS pana Jiřího Eichlera a hosta ze spřátelené místní organizace Mnichovo Hradiště pan Ing. Pavla Faltyse.

   Členské schůze se zúčastnilo celkem 51 členů naší místní organizace, což jak sdělil při svém vystoupení jednatel př. Miroslav Neuman není mnoho.

   Tak jako každý rok připravujeme do jednotlivých sekcí našeho webu jednotlivé příspěvky a zprávy našich funkcionářů. Nezapomeneme také zveřejnit fotografie pořízené na členské schůzi.
Dále jsme přidali do fotogalerie záběry z průběhu členské schůze. Ty naleznete po kliknutí na odkaz Zde.

Výbor MO zveřejnil program členské schůze

   S nový rok je tu opět bilancování toho uplynulého. Výbor na svém minulém zasedání doladi veškeré potřebné věci nutné ke zdárnému průběhu členské schůze, která se uskuteční dne 23. února 2019 a to od 14:00 hodin v Sokolovně na kterou Vás srdečně zveme.

 


Výbor zveřejnil plány akcí na rok 2019
   Každoročně výbor bělských rybářů s dozorčí komisí připravují koncem roku termíny na následující kalendářní rok. Jako vždy obdrží naši členové obálku, ve které naleznou jak termíny výdeje povolenek, termíny brigád, termíny rybářských závodů, tak například informace o cenách povolenek a v neposlední řadě také termín konání členské schůze.
   Již dnes Vám přinášíme celý obsah dopisu a to pro případ, že k někomu nedorazí. Pokud se tak stane, oznamte nám to prosím při platbě členských známek. Je docela možné, že Vaše současná adresa neodpovídá tomu, co jste nám nahlásili a může tak vzniknout vážný problém při výdeji povolenek, kdy budete mít na povolence jinou adresu, než skutečně máte.

Oslovení a informace o poplatcích na rok 2019                 Termíny výdeje povolenek na rok 2019  

Termíny pořádání různých akcí  

Podzimní násada kaprů do rybníku Slon
Bělští rybáři nasadili do svého revíru opravdu pěkné kousky kapra. Stalo se tak 16. listopadu v dopoledních hodinách. Celkem se jednalo o 300 kg kapra o průměrné váze 5 až 7 kg. Ryba byla dodána již tradičně z rybářství Doksy spol. s r.o. Ryba při vypouštění do revíru byla ve velmi dobré kondici. Nad celou akcí dohlížel mimo jiné zástupce dozorčí komise přítel Jiří Ďuriančík. Podívejte se do fotogalerie v naší fotogalerii, kterou naleznete Zde.

Místní rybářský závod proběhl zdařile
   Již tradičně se na rybníku Slon scházejí rybáři místní organizace v Bělé pod Bezdězem, aby poměřili mezi sebou dovednosti v rybolovu. Nebylo tomu jinak také 19. května 2018. Od čtvrté hodiny ranní, kdy byla zahájena prezentace se nakonec zastavil na čísle 35 registrovaných závodníků. Organizátoři odhadovali účast kolem 40 závodníků a trefili se docela přesně. Startovné bylo dobrovolné a výtěžek bude, jak bylo deklarováno předem, věnován na práci s mládeží. Všem závodníkům děkujeme za příspěvek a vybrané prostředky účelně použijeme právě pro naše nejmladší rybáře, kteří se připravují na zkoušky k získání prvního rybářského lístku.

Ale teď zpět k samotnému závodu.

Počasí se vydařilo a úlovky na sebe nenechali dlouho čekat. Pár pěkných kousků se podařilo vytáhnout a ty jsme nafotili a můžete se na ně podívat v naší fotogalerii. Sice né všichni slavili úspěch, ale i na ně se pamatovalo s cenou.  Co říct závěrem? Akce se vydařila, počasí super, občerstvení pro závodníky a přihlížející jako vždy zase nemělo chybu. Jak jsme jíž psali, v průběhu závodu jsme pořídili pěkné záběry a to samé platí o předávání cen závodníkům. Vše budeme postupně zveřejňovat a informovat Vás.

Nakonec to nejlepší - umístnění na prvních třech místech:

                                    1. místo obsadil s počtem 6345 bodů Jakub Tošovský

                                    2. místo obsadil s počtem 5290 bodů Čestmír Kučera

                                    3. místo obsadila s počtem 3820 bodů Pavlína Pagáčová st.

   

Celkovou výsledkovou listinu Zde

Do fotogalerie přidány nové fotografie z předávání cen. Vše podstatné Zde. 


Závod o pohár předsedy SÚS opět v Bělé pod Bezdězem pro děti a mládež

  Rybník Slon v Bělé pod Bezdězem, bude opět hostit mladé závodníky, kteří se zúčastní závodu "O pohár předsedy SÚS" dne 12. května 2018.

Rybářské závody „O pohár předsedy SÚS“ jsou pořádány za podpory hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy POKORNÉ JERMANOVÉ.

Časový harmonogram závodu:

Prezentace + losování 05:00  –  07:45 hodin
                  I. Poločas   08:00  –  10:00 hodin
                  Přestávka     10:00  –  11:00  hodin
                 II. Poločas   11:00  –  13:00  hodin

Vyhlášení výsledků + předání cen cca 14:00 hodin

   Počet závodníků je omezený na 150, je možné požádat o rezervaci účasti v závodu na e-mailu: crs.mo.bela@seznam.cz, nejpozději do 1. 5. 2018. Závodníci s touto rezervací se musí dostavit k prezentaci v den závodu minimálně do 07.00 hod. Zbytek volných závodních míst, bude k dispozici při prezentaci v den závodu.
Startovné je bezplatné, pro každého závodníka je připraveno bezplatné občerstvení, které hradí ČRS SÚS.
Pro všechny účastníky závodu budou připraveny hodnotné ceny a pamětní medaile. První tři v každé kategorii jako bonus obdrží zdarma dětskou nebo mládežnickou celosvazovou povolenku k lovu ryb na mimopstruhových revírech pro rok 2019.
Po ukončení soutěže bude provedeno slosování všech bodovacích průkazů mimo prvních tří míst a tři vylosovaní obdrží zdarma dětskou nebo mládežnickou středočeskou územní povolenku k lovu ryb na mimopstruhových revírech pro rok 2019.
Základním cílem takto pojatých veřejných rybářských závodů je především snaha oslovit co nejširší veřejnost a získat děti pro rybářský sport, čili se mohou zúčastnit i neregistrovaní.
 

Více informací pro Vás na tomto webu připravujeme. O této prestižní akce předsedy SÚS se také dočtete na stránkách SÚS. 

 - Organizační zabezpečení závodu "O pohár předsedy SÚS 2018"

 - Závodní řád "O pohár předsedy SÚS 2018"

Účastníci závodu (doprovod, diváci), souhlasí s pořizováním obrazových a zvukových záznamů, a to bez peněžité náhrady.


POZOR "ZMĚNA"

Uzavření revíru 411 005 Bělá 1, podrevír č. 1. Slon

1) Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Bělá pod Bezdězem, oznamuje uzavření revíru č. 411 005 Bělá 1, podrevír 1., ve dnech od 09. 05 do 12. 05. 2018 z důvodu násady ryb pro rybářský závod „O pohár předsedy SÚS“.

  2) dne 12. 05. 2018 v době od 04.00 hodin do 16.00 hodin, z důvodu konání závodu "O pohár předsedy SÚS děti a mládež"

                   3) dne 19. 05. 2018 v době od 04.00 hodin do 16.00 hodin, z důvod pořádání "Místního rybářského závodu".

   Na ostatních nádržích, které jsou součástí revíru, zůstává lov beze změn, dle bližších podmínek výkonu rybářského práva na revíru 411 005. 

Bělský kapr je minulostí
Tradiční 11. ročník "Bělského kapra" je za námi. Stalo se tak dne 29. dubna 2018 v Bělé pod Bezdězem na rybníku Slon. Závodníci přijeli do upraveného areálu rybníku Slon v časných ranních hodinách. S rozbřeskem mohli posoudit nové technické zázemí, které místní organizace vybudovala, včetně nové elektroinstalace a výsadby dřevin na pozemku, který naše organizace vlastní. Velkým přínosem byla také nově osazená informační tabule, (o tom napíšeme následně) kde si mohou návštěvníci areálu přečíst zajímavé informace o místním revíru.

   Samotný závod proběhl za velmi pěkného počasí, i když ranní teploty jsou v tomto období ještě ne příliš příznivé. To ovšem závodníky neodradilo. Dopolední a polední teploty vynahradili ranní chlad a rosu. Škoda jen, že závodu se nezúčastnilo více závodníků. Při prezentaci se počet zastavil na čísle 56 registrovaných do závodu a to je počet žalostný. Z hlediska dlouhodobého sledování se tento trend účasti snižuje. Příčin může být hnedle několik, ale ty zde rozebírat prozatím nebudeme. Připraveno pro rybáře bylo více jak 25 kvalitních rybářských cen (která organizace dává do závodu tolik cen???).

   Konec konců ti co přijeli na tento závod, se dozajista dočkali příjemného prostředí s kvalitním zázemím a dobře připraveným závodem.

A kdo obsadil první tři místa - bednu?

                           1. místo s počtem bodů 13 435 obsadil Martin ČAPEK - Dolní Lhota

                           2. místo s počtem bodů 12055 obsadila Soňa SYCHROVÁ - Jenišovice

                           3. místo s počtem bodů 10750 obsadil Tomáš NOHÝNEK - Mnichovo Hradiště

Celkové počty umístnění jednotlivých závodníků naleznete ZDE. V současnosti pro Vás připravujeme do fotogalerie postřehy ze závodu a o jejich vložení do patřičné sekce Vás budeme informovat.

Závěrem děkujeme všem sponzorům, organizačnímu týmu a rozhodčím, kteří tento závod připravili a bez jejich přičinění by se tento ročník "Bělského kapra" nemohl uskutečnit. Zvláštní poděkování patří personálu v Kiosku, který vše dokonale připravil a závodníkům poskytl kvalitní občerstvení.

Rovněž děkujeme všem závodníkům, a přátelům za svou účast a budeme se těšit na další nadcházející akce, tentokrát již 12. května 2018, kdy na rybníku Slon proběhne již 4. ročník závodu "O pohár předsedy SÚS" pro děti a mládež. Na tuto akci Vás srdečně zveme. Více informací naleznete na tomto Webu.

Do fotogalerie jsme již přidali první záběry ze závodu. Podívat se můžete ZDE.

Druhý termín brigád splněn

   Druhý termín brigádní činnosti u naší organizace v Bělé pod Bezdězem proběhl o víkendu ve dnech 14 a 15. dubna 2018. Celkem se zúčastnilo přes 20 členů. Rovněž se brigády účastnila dozorčí komise, která tento termín měla ve svém plánu.

  Náplní práce bylo jako vždy hrabání o odvoz spadaného listí a odvoz do přistaveného velkoobjemového kontejneru. Po oba dva dny bylo vcelku uspokojivé počasí, i když občas spadlo pár kapek.  Dle vyjádření vedoucího brigády přítele Karla Coufala se udělalo kus práce a okolí rybníku Slon prokouklo. Krátce se na rybníku zastavil i hospodář přítel Braslavec, který vydal pár upřesňujících pokynů a prohlédl si postupující naplánované práce.

Z této akce byli pořízeny fotografie, které jsme zveřejnili ve fotogalerii Zde.


                                    Brigádní činnost započala

   Jarní měsíce sebou nesou po zimě spoustu úkolů a starostí a revíry, které naše organizace obhospodařuje. První plánované brigády již proběhli minulý týden a to 7 a 8. dubna 2018 u rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem.

   Naši členové, jak již každoročně se podílí na zvelebení okolí rybníku, úklidu listí a drobné opravy po zimě. Celkem prvního termínu se účastnilo 11 brigádníků z řad naší organizace a prioritní prací bylo hrabání spadaného listí a suché trávy, odvoz odpadků a podobně.

   Další termíny jsou naplánovány vždy o nadcházejícím víkendu a to 14. a 15. dubna 2018 od 07:00 hodin. Sraz brigádníků bude opět u rybníku Slon. Doufejme, že dalších termínů se zúčastní více členů a předepsané práce se stihnou v termínu. Vždyť již koncem měsíce (29. dubna 2018) se uskuteční tradiční 11. ročník „Bělský kapr“ a to jsou první rybářské závody na rybníku Slon v tomto roce! Rybník musí být na tento prestižní závod dokonale připraven. Do fotogalerie jsme přidali pár záběrů z již proběhlé brigádní akce. Odkaz na fotogalerii naleznete Zde.

Zarybnění pstruhového potoku

Další zarybnění, tentokrát do „Bělského potoku“ revír číslo 413 001 Bělá 1. se uskutečnilo dne 5. dubna 2018 a to tentokrát pstruhem obecným, kterého dodaly Sádky Hynčice.

Do potoku bylo na různých místech vysazeno celkem 80 kg. Při vypouštění pstruha do vody byl za dozorčí komisi místní organizace Bělá pod Bezdězem přítomen př. Jiří Ďuriančik a hospodář př. Braslavec. Ti svými podpisy rybu převzali a zkontrolovali její stav a množství dle objednávky.

Můžeme jen doufat, zě Kormorán a jemu podobní predátoři nezdecimují novou násadu a zbude pár pěkných kousků pro rybáře vyznávající pstruhovou rybařinu. Z této akce byla pořízena fotodokumentace, která je zveřejněna ve fotogalerii ZDE. O této akci s názvem „Rozvezli jsme kapry a potočáky“ vyšel článek také na webu územního svazu. Odkaz Zde: http://crs-sus.cz/rozvezli-jsme-kapry-a-potocaky/


                    Jarní násada do revírů v Bělé pod Bezdězem

   Jarní čas patří především úklidu v okolí revírů a také příprava na plánované závody a rybolov. To se neobejde mimo jiné i kvalitním zarybněním revírů, které se odehrává právě v tomto jarním období.

Výbor každoročně objednává co nejkvalitnější násadu od těch tradičních a prověřených dodavatelů.

První dodávka byla do rybníku Slon nasazena dne 29. března 2018. Jednalo se o násadu kapra K3(cca 45 až 50 cm) o celkové hmotnosti 1200 kg (průměrná hmotnost 2 kg/ks) z Rybářství Doksy. Dle vyjádření kontrolního orgánu za dozorčí komisi př. Jiřího Ďuriančika a hospodáře př. Marka Braslavce, byla násada v požadované kvalitě a v deklarovaném množství. Z této akce byla pořízena fotodokumentace, kterou zveřejňujeme v naší fotogalerii Zde. Zápis z kontroly, pořízen kontrolním orgánem DK je uložen v dokumentaci z kontrolní činnosti DK.

Jen pro doplnění. Na stránkách SÚS naleznete článek o nasazování ryb, kam a kolik toho bylo do revírů nasazeno. Více Zde. Fotogalerie s násadou je Zde.

Bělští rybáři hodnotili uplynulý rok

   Tak jako vždy i letos počátkem nového roku hodnotili rybáři z Bělé pod Bezdězem uplynulý rok. Stalo se tak dne 24. února 2018 od 09:00 hodin v místní Sokolovně. Výbor připravoval svědomitě program schůze již dlouho před jejím konáním, zajistil občerstvení, pozval hosty nejen ze spřátelených okolních organizací, ale také představitele města.  S čím však do značné míry nepočítal, to byla rekordně nízká účast. Čím to bylo lze se jen dohadovat – třeskuté mrazy, chřipková epidemie, nebo pokračující trend nezájmu. Vcelku překvapivé je i fakt, že i přes písemné vyrozumění našich jubilantů, si nepřijdou vyzvednout poukaz. A jaká že nakonec byla účast? V zápise z členské schůze stojí 34 členů organizace, kteří se dostavili na schůzi. Z celkového počtu 362 (k 31. 12. 2017) je to opravdu málo. Více se dozvíte v zápise z členské schůze a také jsme pro Vás připravili, nebo ještě připravujeme zveřejnění jednotlivých zpráv funkcionářů organizace. Ty naleznete Zde.  Ve fotogalerii jsme zveřejnili pár zajímavých snímku.

   Hlavním tématem členské schůze byli ovšem volby do výboru a dozorčí komise. Odstupujícímu předsedovi příteli Jiřímu Dvořákovi poděkovali stávající funkcionáři za dosavadní činnost a přítel Dvořák řekl členům organizace, že bude nadále úzce s výborem spolupracovat jako řadový člen.

Novým předsedou v přímé volbě byl do čela naší organizace zvolen přítel Dušan HÝBNER.

Také byl zvolen výbor ČRS, z.s., MO ve složení Ladislav MĚŠŤAN, Miroslav NEUMAN, Jaroslav TOŠOVSKÝ, Marek BRASLAVEC, Jakub TOŠOVSKÝ, Jiří DVOŘÁK, Karel COUFAL, Jiří HOFTA.

Zvolena byla také dozorčí komisi ČRS, z.s., MO ve složení Michael ŠILINGER st., Petr BERGMANN, Karel LAMMEL, Jiří ĎURIANČIK.

Vše podstatné se dozvíte na tomto webu v příslušných sekcích. Závěrem Vám přejeme pohodu a klid u vody, hodně pěkných úlovků a budeme se těšit na setkání u závodů a akcí, které maše organizace pořádá v roce 2018. Zvláštní poděkování patří představitelům města Bělá pod Bezdězem v čele se starostkou Jitkou Tošovskou, za jejich podporu naší organizace.

Přečtěte si také co o nás vyšlo na stránkách SÚS Zde.                        Fotogalerii otevřete Zde.


Dětský den se Slonem

 Celý sobotní den patřil dětem. Dopolední část o které jsme již na tomto webu psali se přehoupl do odpolední části, která byla věnována pouze zábavě, soutěžím a dovednostem. Mimo jiné byla pro děti připravena stanoviště i vědomostní. Letos poprvé se na dětském dnu v rámci soutěží pro děti spolu s bělskými rybáři podíleli také myslivci z organizace Bezděz. Již tradičně připravili pro děti svá stanoviště Skauti z organizace Svornost, dále pak Air-Soft, Hasiči z Bělé pod Bezdězem a ukázku policejního vozu pro děti uspořádala již tradičně také policie ČR z místního oddělení v Bělé pod Bezdězem. Vše co organizátoři pro děti připravili si můžete prohlédnout ve fotogalerii Zde.

   Počasí bylo nadmíru příjemné a místní vodník, který nad celým tímto mumrajem dohlížel, oznámil celkový počet zhruba 250 dětí, což je velice pěkný počet. Pokud se ohlédneme do minulosti, tak zjistíme, že obdobná návštěvnost v minulých létech se pohybovala také kolem 250 až 300 a vice dětí a to nehledě na to, že v tuto dobu probíhalo současně více akcí v blízkém okolí. To svědčí o kvalitě připraveného programu, prostředí, ve kterém se „Dětský den se Slonem“ a zejména o kvalitní práci organizačního výboru a samotných pořadatelů, kteří jednotlivé soutěže po celé odpoledne vedli a dohlíželi na bezpečnost dětí a dobrou náladu.

   Bělští rybáři moc děkují Všem, kteří se podíleli na uskutečnění této akce pro děti a rodiče. Velice děkují sponzorům a představitelům města Bělá pod Bezdězem v čele se starostkou Jitkou Tošovskou. Vážíme si Vaší spolupráce a pomoci při organizaci této tradiční akce a těšíme se na další spolupráci.

Podívejte se do fotogalerie, kde jsme pro Vás připravili záběry z této povedené akce.


     Dětský rybářský závod v Bělé pod Bezdězem

   Za velmi krásného počasí se dne 3. června 2017 v rámci „Dětského dne se Slonem“ na rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem uskutečnil již tradiční dětský rybářský závod. Nejsmělejší odhady pořadatelů předpovídali účast tak kolem 70 závodníků.  Jíž půl hodiny před zahájením tento odhad padnul a pořadatelé takřka co pět minut vznášeli dotazy směrem k „Centru zpracování výsledků“ s otázkou „Kolik máme závodníků“? Počet se nakonec zastavil na úctyhodném čísle 89 závodníků do 15-ti let věku.Takový počet pořadatelé ještě nikdy v minulosti neevidovali, a pokud se ohlédneme zpět, tak trend účasti na dětském rybářském závodu v Bělé pod Bezdězem neustále roste.Trošku statistiky. Na tento závod, který je určen nejen pro rybáře, ale také pro nerybáře se děti sjeli do Bělé pod Bezdězem zhruba z 18-ti obcí a měst.Dominovala samozřejmě Bělá pod Bezdězem, dále pak Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště a nejdále pak evidovali pořadatelé děti z Děčína.

Rybník byl velice kvalitně zarybněn o čemž svědčí výsledková listina ZDE na které z celkového počtu evidovaných mladých rybářů ulovilo 68 lovících nějaký ten úlovek. Průměrně na závodníka, jež ulovil rybu vyšlo 146 cm.

Vyhlášení výsledků proběhlo hladce. Pro všechny děti připravili pořadatelé hodnotné ceny ať již kvalitní rybářské potřeby zejména pro malé rybáře, ale také spoustu hraček o které projevovali zájem především ty děti, které se doposud rozhodují, zda s rybolovem teprve začnou. Konec konců rybáři v Bělé pod Bezdězem pořádají mimo jiné spoustu akcí pro veřejnost a zejména děti, které se snaží nalákat do řad Českého rybářského svazu a pod vedením Středočeského územního svazu se to bělským rybářům za poslední roky daří a to nejen těm bělským.

                  1. Místo obsadil    Dušan Hýbner                s počtem bodů 1231       z Bělé pod Bezdězem

                  2. Místo obsadila  Veronika Červenková    s počtem bodů 666          z Bělé pod Bezdězem

                  3. Místo obsadil    Jiří Grégr                        s počtem bodů 654          z Šubrtova

Výsledky závodu ZDE.

Podívejte se do naší fotogalerie, kde jsme pro Vás zveřejnili fotografie z průběhu závodu.

To ovšem byla pouze první část krásného sobotního dne. Po vyhlášení výsledků pokračoval program odpolední částí pod názvem „Dětský den se Slonem. Na článku a zpracování velkého množství fotografií z této odpolední části usilovně pracujeme a co nejdříve na našem webu také zveřejníme.

Co závětem? Patří se poděkovat všem, kteří se na přípravě tohoto krásného dopoledne podíleli, děkujeme všem našim sponzorům, představitelům města Bělá pod Bezdězem v čele s paní starostkou Jitkou Tošovskou, dále pak Středočeskému územnímu kraji a všem rodičům a dětem, kteří se závodu zúčastnili. Těšíme se na další akce, které v rámci naší organizace připravujeme pro děti, zejména akci pod názvem „Ve vodě nežijí jen vodníci“, který bělští rybáři pořádají ve spolupráci s územním svazem a je určen pro školáky.


Místní rybářský závod v Bělé pod Bezdězem

   V organizaci Bělá pod Bezdězem si místní rybáři poměřili síly mezi sebou. Stalo se tak 13. května 2017 za velmi dobrého počasí, i když pár kapek přece jen spadlo. Závod proběhl v pohodové atmosféře. Někteří závodníci si však postěžovali, že se rybám na háček moc nechce. Tak jako vždy se podařilo vytáhnout i nějakou tu sice malou štiku, ale přesto je to umění od rybářů. Závodu se účastnili také děti, škoda jen, že jich bylo jako šafránu. A jak vlastně závod dopadl, co se týká výsledků?
Na prvním místě se umístil přítel Dušan Hýbner s celkovým počtem bodů 5850. Na druhém místě s celkovým počtem bodů 3250 umístil přítel Švarc Jaroslav a třetí m&iacu

Vytisknout stránku Vytvořit PDF Stránka emailem


Výsledky ankety
Jak hodnotíte rok 2018 co do vašich úlovků?
Velmi dobře.
Uspokojivě.
Slabší průměr.
Takřka nic jsem neulovil.
K vodě jsem se téměř nedostal.
Celkem hlasů: 40
Anketa bude ukončena 30.5.2019 11:05
Vaše nejoblíbenější ryba?
Kapr 41% (209)
Štika 7% (38)
Candát 12% (61)
Bolen 4% (20)
Pstruh 4% (23)
Amur 5% (27)
Úhoř 5% (28)
Sumec 4% (24)
Lín 8% (44)
Jiná 5% (25)
Celkem hlasů: 499
Anketa ukončena 1.12.2018 8:13
Revíry SÚS
Mimopstruhové revíry.

Pstruhové revíry.
Přihlásit
Jméno:
Heslo:

Předpověď počasí

Předpověď použita z webu společnosti METEOPRESS.
-----------------------------
ČHMÚ - radarová data
Předpov. povodňová služba
Podporujeme
ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

ČRS, z.s., Středočeský územní svaz

Rybářský týdeník na Facebooku

JIMI TOOLS