Dnes je Úterý, 3. října 2023   18:37:38Svátek slaví Bohumil, zítra František.   Dle příjmenáře: Němec

Minikalendář
Minulý měsícŘíj 2023Příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Dnes
Spřátelené organizace
MO ČRS Mladá Boleslav
MO ČRS Mnichovo Hradiště
MO ČRS Bakov nad Jizerou
MO ČRS Benátky nad Jizerou
6.základní škola: Mladá Boleslav, Jilemnického 1152
1.PTS Táborník Mladá Boleslav
Mateřská škola Březinka
Skautské středisko Svornost
Partneři
Středočeský kraj
Český rybářský svaz
ČRS - Středočeský územní svaz
MÚ Bělá pod Bezdězem
MS Polygrafie s.r.o.
CITY-MB, s.r.o.
ATMOS
Rybářské potřeby Křepelka
Rybářské potřeby U pytláka
Tom Crystal
Spřátelené weby
Nachytáno s Kaudíkem
Rybářské závody
Stále na rybách - ryby a rybaření
Rybaření ve Španělsku
Rybářský žebříček

Aktuality z naší místní organizace

 

 


 

 

Dětský rybářský závod 2023 Bělá pod Bezdězem

undefined

   Rybník Slon v Bělé pod Bezdězem opět ožil mladými rybáři, kterých se dne 3. června 2023 sjelo celkem 72 různého věku do 15 let a to nejen z okolí Bělé pod Bezdězem, ale také Mladoboleslavska a dokonce k nám zavítali závodníci z Prahy, Štětí nebo Bechova. Nádherné počasí od samého rána, perfektně připravené zázemí, nádherné a bohaté ceny pro každého registrovaného, kterým dominovali krásné poháry, které do tohoto tradičního závodu věnoval náš Středočeský územní svaz.

   Děti v průběhu závodu lovily různou technikou na různou návnadu a nástrahu, někdo s větším a někdo s menším úspěchem. Za bedlivého dozoru rodičů a sem tam také pomoci, se svým lovícím dětem (obzvlášť tem nejmenším) snažili připravit perfektní podmínky pro lov a leckde přispět také radou. Té se také hojně dostávalo od rozhodčích těm dětem, které zrovna rybářskému kouzlu doposud nepropadli a stále se hledají v této volnočasové aktivitě. 
   Při závodech se počítal 1 cm ulovené ryby za 1 bod a děti lovily převážně bílou rybu, povedlo se jim však ulovit i dva kusy nádherného kapra přesahující délku 70 cm.
Vyhodnocení závodu se závěrem ujal náš předseda př. Hýbner za doprovodu starostky města Bělá pod Bezdězem Jitky Tošovské. Poděkoval všem organizátorům této akce, městu Bělé pod Bezdězem a všem sponzorům.

   Vyhodnocení závodu se závěrem ujal náš předseda př. Hýbner za doprovodu starostky města Bělá pod Bezdězem Jitky Tošovské. Poděkoval všem organizátorům této akce, městu Bělé pod Bezdězem a všem sponzorům.
První tři pohárové místa závodu:
                                               1. místo Jan Hýbner s 807 body
                                               2. místo Rozálie Tošovská s 674 body
                                               3. místo Petr Olbrich ml. s 478 body
Pro 4 až 10 místo (viz výsledková listina ZDE) pořadatel předal mimo nádherných cen také diplom a ostatní závodníci si postupně dle pořadí vybrali cenu dle vlastního výběru.
Závěrem do dodat…. Závod se povedl, počasí vyšlo, ohlas od dětí a jejich doprovodu kladný o čemž svědčí pořízené záběry ve fotogalerii (přes 100 snímků) a v současnosti se pracuje ještě na krátkém videu z předání cen. Děkujeme všem.


Místní rybářské závody 2023

undefined

    V sobotu 20. května 2023 se uskutečnil v Bělé pod Bezdězem místní rybářský závod zdejších rybářů. Rybářské klání doprovázelo nádherné slunné počasí od ranních hodin. Závodu na rybníku Slon se celkem účastnilo 27 lovících a jako vždy bylo zázemí připraveno na jedničku. Škoda jen, že se rok od roku účastní tohoto tradičního závodu čím dál méně našich členů.
A kdo obsadil přední příčky?
                               1. místo s 13 000 body obsadil př. Jakub Tošovský
                               2. místo s 5 850 body obsadil př. Milan Daňhel
                               3. místo s 3 035 body obsadil př. Jaroslav Lachký
                               4. místo s 2 750 body obsadil př. Marek Braslavec
                               5. místo s 2 465 body obsadil př. Jan Daňhel
 
Výsledkovou listinu naleznete ZDE.
 
   Děkujeme všem, kteří přispěli formou dobrovolného startovného a také těm co svou cenu věnovali pro děti do dalšího závodu. V neposlední řadě děkujeme všem sponzorům a našemu kiosku za kvalitní občerstvení po celou dobu konání závodu.
   Podívejte se do naší fotogalerie, ve které naleznete pár zajímavých záběrů z této akce.

Jaké akce nás ještě čekají?

    Již 3. června proběhne na rybníku Slon „Dětský rybářský závod“ a pořadatelé se již dnes připravují na tuto prestižní akci. Tímto zveme všechny děti a jejich doprovod do nádherného prostředí a příjemně strávený den. Cenu máme pro každého registrovaného soutěžícího.


Na okolí revíru Slon je radost pohlédnout

 Rybáři z Bělé pod Bezdězem opět měsíc duben tak jako každoročně věnovali úklidu a vylepšení jak vlastních pozemků, tak i těch městských, které využívá veřejnost pro volnočasové aktivity a procházky. Opět se jednalo především o úklid spadaného listí, nepořádku, úpravě terénu a podobně. Tento rok došlo také na opravu (výdřevu) břehů a zpevnění parkoviště a cest kolem rybníku Slon.

   Již několik let se projevuje stejný trend – nezájem přiložit ruku k dílu a raději si svou brigádní povinnost uhradí a jen hrstka členů výboru a členům kontrolní komise pomohou udržovat nádherné prostředí a zázemí bělských rybářů.
   Celkově bylo odpracováno v rámci osmi vyhlášených termínů dle prezenčních listin 309 hodin a dozajista se v průběhu roku najde spousta práce, kterou jak tomu bylo i v minulosti přidělí zájemcům náš hospodář přítel Marek Braslavec. 

Podívejte se na pár záběrů v naší fotogalerii jak je revír Slon připraven pro veřejnost a rybáře. 


Bělští rybáři a jarní násada do revíru Slon

undefined   Jarní měsíce jsou ve znamení zvýšené aktivity nejen probouzející se přírody a živočichů, ale také zvýšenou činnost těch, kteří se starají o naše revíry a bohatou obsádku v našich revírech. Každoročně se snaží bělští rybáři nasazovat zejména do rybníku Slon nádherné a zdravé ryby. Nejinak tomu bylo také letos. Bělští rybáři se snaží dlouhodobě nasazovat větší počty ryb do našich revírů, aby uspokojili poptávku rybářů, kteří zavítají na náš nádherný revír.
   Nadále tak pokračuje snaha i přes zvýšené náklady na násadu udržet dlouholetý trend kvalitně zarybněného revíru v Bělé pod Bezděze.

Přinášíme vám ucelený přehled všeho co do dnešního dne bylo vysazeno:
17. března 2023 - Zarybnění revíru Slon kaprem o celkové váze 370 kg. Jednalo se o dotaci ze SÚS.
17. března 2023 - Zarybnění revíru Slon štikou o celkové váze 31 kg. Jednalo se rovněž o dotaci ze SÚS.
24. března 2023 - Zarybnění revíru Slon kaprem o celkové váze 1300 kg (průměrná cena 1 kusu se pohybovala okolo 3 kg). Zarybnění dle „Zarybňovacího plánu“
13. dubna 2023 - Zarybnění revíru Slon štikou o celkové váze 96 kg (průměrná cena 1 kusu se pohybovala okolo 0,5 kg). Jednalo se o vícezarybnění.
Kontrolní komise byla vždy přítomna u násady a o zdravotním stavu a množství byl pořízen zápis a fotodokumentace, který je uveřejněna v naší fotogalerii Zde.
Přejeme vám pěknou rybářskou sezónu a rovněž zveme naše členy na místní závody a následně na dětské rybářské závody, které v tomto roce pořádáme. 


 Zasílání podkladů na web www.crs-sus.cz

   Středočeský územní svaz ČRS uveřejnil informaci pro případné zájemce z řad našich členů, jakým způsobem lze zasílat příspěvky (podklady) k uveřejnění na stránkách SÚS. Jedná se o vcelku podrobný návod co vše musí taková informace obsahovat a v šesti bodech vám návod napoví jak například zasílat fotografie a text, který chcete uveřejnit.
Více se dozvíte z následujícího manuálu Zde:  

Výbor zveřejnil akce na rok 2023

   Tak, jako každý rok i letos výbor naší MO připravil termíny činnosti a akcí na následující kalendářní rok. Letos se bude poprvé snažit výbor odeslat elektronický dopis těm členům u kterých evidujeme elektronickou adresu. U zbytku členů bude zaslán klasickou sestou do schránky (dopis), nebo bude předán osobně pověřenými členy výboru. Plné znění také naleznete na nástěnkách naší organizace u rybníku Slon a ve městě.

   Již dnes Vám přinášíme obsah dopisu, to pro případ, že k někomu nedorazí. Pokud se tak stane, oznamte nám to prosím při platbě členských známek. Je docela možné, že Vaše současná adresa neodpovídá tomu, co jste nám nahlásili počátkem roku při výdeji a může tak vzniknout problém také při následném výdeji povolenek, kdy budete mít na povolence jinou adresu, než skutečně máte.

Více se dozvíte Zde: 


KONFERENCE 2022: Předsedou SÚS byl zvolen DUŠAN HÝBNER!
undefined

   Předsedou Středočeského územního svazu byl na další čtyřleté období zvolen DUŠAN HÝBNER, který získal 76 hlasů, dva delegáti se zdrželi (jedním z nich byl kandidát).

Velká gratulace staronovému předsedovi našeho územního svazu od řadových členů, ale také od členů našeho výboru a členů dozorčí komise ČRS místní organizace Bělá pod Bezdězem.

Přečtěte si více na stránkách SÚS, jaké jsou hlavní cíle nově zvoleného předsedy a jeho týmu směrem k místním organizacím, výrobě násad a zarybňování, k mládeži, sportu, handicapovaným rybářům, dotacím, ekonomice a také Radě ČRS. Více se dozvíte Zde.

Další gratulaci vyslovujeme panu Ing. Miroslavu Neumanovi (jednatel naší místní organizace), který byl zvolen na konferenci do funkce předsedy dozorčí komise SÚS. O prvním zasedání celého nově zvoleného výboru SÚS si můžete přečíst Zde.

Přejeme nejen výše zmíněným funkcionářům, ale celému týmu našeho ÚS pevné nervy a trpělivost do dalšího funkčního období.


Velmi vydařený dětský rybářský závod

undefined
   Bělští rybáři opět dokazují, že práci s dětmi umí a jsou schopni přilákat na akce, které pořádají velké množství dětí. Bylo tomu také tak dne 4. července 2022, kdy se uskutečnil tradiční závod pro dětské rybáře a nerybáře.  Pořadatelé odhadovali účast kolem 70-ti dětí a konečné číslo se před zahájení závodu zastavilo na startovním čísle 80 registrovaných závodníku do 15-ti let věku, což pořadatele překvapilo. Pokud se ohlédneme zpět do minulosti, tak se jedná o takřka stejnou návštěvnost mladých zájemců o sportovní rybolov a v některých ročnících byla pokořena hranice sta registrovaných závodníků. Tradičně také platilo to, že každý registrovaný závodní i bez úlovku si odnesl nějakou tu cenu dle vlastního výběru.
   Než ovšem došlo k vyhlášení výsledků závodu a předání pohárů a medailí, bylo ještě slavnostně předáno dětem z DRK Bělá pod Bezdězem povolení k lovu a pasování do cechu rybářského. Celkem se jednalo o 18 absolventů. Následně došlo k vyhlášení výsledků, předání diplomů, pohárů a medailí za první tři místa a společné fotografování.
   Závod se opět vydařil, počasí přálo a děti o přestávce si vychutnali dobrou svačinu. Děkujeme všem sponzorům, pořadatelům a příznivcům těchto tradičních dětských rybářských závodů. Podívejte se do naší fotogalerie Zde na spoustu záběrů z průběhu závodu a předání cen.
Výsledkovou listinu naleznete Zde.
Podávejte se také na stránky SÚS co píší o tomto závodě. Více čtěte Zde

 

Zájem o brigády stále klesá

   Máme za sebou takřka polovinu termínů brigádní činnosti a jak se zdá zájem z řad našich členů podílet se na společné údržbě našich revírů a okolních ploch je rok od roku menši. Doby, kdy na prvních brigádních termínech se sešlo přes dvacet brigádníků jsou asi nenávratně pryč a výbor poslední dobou řeší, jak dál naložit s vypsanými termíny každoroční brigádní činnosti naší organizace, kdy je na brigádě více členů výboru než řadových členů ochotných si odpracovat předepsaný počet brigádních hodin.

   Stejný trend pokračuje také letos. Doposud dle evidence, kterou evidují pověření vedoucí brigádní činnosti se k dnešnímu dni (9. 4. 2022) účastnilo prozatím pouhých 9 členů, nepočítaje členy výboru a samotné vedoucí brigádní činnosti.
   Přesto práce na úklidu přilehlých pozemků a zvelebení okolí rybníku Slon pokračují a dozajista bude revír připraven na lovnou sezónu a akce, které nás v tomto roce čekají. Doufáme, že na následné termíny se přihlásí více zájemců z řad našich členů a výboru zbude více času na jiné úkoly, které musí plnit.
Podívejte se do naší fotogalerie, jak práce postupují. Odkaz Zde.

Oznámení o změně termínu výdeje povolenek

Upozorňujeme, že z důvodu nemoci se přesouvá výdej povolenek z 9. 3. 2022 a náhradní termín výdeje dne 11. 3. 2022 od 16:00 do 18:00 hodin v klubovně MO.

Děkujeme za pochopení, Výbor MO

Členskou schůzí jsme ukončili rok 2021

undefined

Bělští rybáři na své členské schůzi, která byla zároveň volební dne 26. února 2022 v místní Sokolovně vyhodnotili mimo jiné jak lovnou sezónu roku 2021, tak si zvolili nové vedení a kontrolní orgán naší organizace.

 

   Dále proběhla také nominace do orgánů SÚS. Naše místní organizace podpořila kandidáta př. Dušana HÝBNERA na předsedu ČRS SÚS a př. Miroslava NEUMANA do dozorčí komise ČRS SÚS a odboru čistoty vod při ČRS SÚS.

   Již tradičně proběhlo také proškolení přítomných členů naší organizace, které bylo letos zaměřeno, jak vyplňovat nové úlovkové listy (formátu A4).

   Došlo také na předání svazových ocenění a gratulace jubilantů. Závěrem vystoupil místostarosta Bělé pod Bezdězem pan Jan Sýkora, který poděkoval za pozvání a ocenil místní rybáře za jejich práci a to nejen s mládeží, které se naše organizace věnuje dlouhodobě.

   Ubezpečil přítomné, že město nadále bude podporovat činnost naší místní organizace, čehož si vážíme.

Do fotogalerie jsme vložili pár záběrů z členské schůze (Odkaz ZDE) a v sekci "Věstník MO" - "Zápisy z členské schůze MO ČRS" postupně přidáváme jednotlivé zprávy funkcionářů a usnesení členské schůze 2022.

Rybářská klubovna je jako nová 

 Právě včas před zimním provozem proběhlo opětovné nastěhování do naší zrekonstruované klubovny. Stalo se tak ve dnech 2. a 3. září 2021.

   Od ranních hodin probíhal úklid místností, očištění uskladněného nábytku, výpočetní techniky a opětovné
nastěhování do klubovny všeho co budeme potřebovat na pondělní (4.10.2021 od 15:30 hodin) zahájení dětského rybářského kroužku za přítomnosti rodičů a středečnímu (6.10.2021 od 17:00 hodin) zasedání výboru a dozorčí komise.
   Celá modernizace naší klubovny, kterou máme v pronájmu od města Bělá pod Bezdězem zahrnovala položení nové podlahové dlažby, výměna osvětlení a oprava stropu. To proběhlo na náklady města, za což vedení městu Bělá pod Bezdězem velice děkujeme. V neposlední řadě proběhla výmalba prostor klubovny a výměna topného tělesa a části vybavení klubovny.
   Touto cestou je nutné poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu a uspíšili termín opětovného uvedení do provozu.
   Tímto dnem mají rybáři důstojné prostředí pro administrativní činnost, jako jsou výdeje povolenek, zasedání výboru, kontrolní komise a v neposlední řadě děti z dětského rybářského kroužku také
zázemí ke studiu a trénování rybářských dovedností.

Podívejte se do fotogalerie, jaké prostory pro svou činnost máme. Odkaz Zde.


Bělští rybáři věnovali mateřské škole reflexní vesty

   Deset kusů reflexních vest pro děti se sloganem " Já taky budu jednou rybářem" věnovali rybáři z Místní organizace Bělá pod Bezdězem zdejší mateřské škole.
Vesty předali paní učitelce z mateřinky na náborové akci "Ve vodě nežijí jen vodníci".
Bělští rybáři jsou tak dalšími, kteří se aktivně zapojili do akce našeho odboru mládeže s názvem "Reflexní vesty do škol".

     


Dětský rybářský závod se opět vydařil

Konečně se děti dočkali svého již tradičního rybářského závodu v Bělé pod Bezdězem na rybníku Slon. Za dodržování zvýšených hygienických opatření se uskutečnil dne 5. června 2021 závod pro děti, kterých se registrovalo celkem 67 mladých závorníků do 15-ti let věku, což je velice slušný počet. Počasí se vydařilo a bělští rybáři pro děti a jejich doprovod zabezpečil perfektní podmínky a v neposlední řadě také ceny, o které se opět postaral Středočeský územní svaz ČRS a místní rybáři. Opět se potvrdilo, že práce s mládeží se vyplatí. Děti se rády vrací a soustu těchto dětí navštěvovalo v minulosti, nebo ještě navštěvují dětský rybářský kroužek a postupně se tak daří omlazovat členskou základnu.

Ale teď zpět k samotnému závodu. Po prvním poločase dosáhl nejlepších výsledků Jan Štolovský s počtem bodů 243 body. Druhé místo obsadila Rozálie Tošovská, která ulovila 155 bodů a třetí místo obsadil Jan Pánek, který ulovil 146 bodů.

   Po vydatné svačině se za již velice slunečného dopoledne děti vrhli do druhého kola. To nakonec po rozhodnutí pořadatelů a na četné žádosti lovících a rodičů dětí bylo o půl hodiny prodlouženo.

   Vše jednou musí skončit a to platilo i o tomto závodu. Dětem se podle jejich ohlasů tento ročník dětského rybářského závodu líbil a to samé zaznívalo i od jejich doprovodu. Perfektně strávené dopoledne a to, že některým dětem se nezadařilo ulovit rybu, neměnilo na faktu, že i ti neúspěšní si vyzvedli cenu dle svého výběru. To je tradice naší organizace.

 Děkujeme všem pořadatelům a sponzorům, kteří zabezpečili tento závod pro děti. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu a firmě Atmos Bělá pod Bezdězem. V neposlední řadě také obsluze v kiosku za jejich profesionalitu a vstřícnost k zákazníkům.

   Po sečtení všech výsledků z jednotlivých kol to dopadlo následovně:

1. místo obsadila Rozálie Tošovská s počtem bodů 433

2. místo obsadil Jan Štolovský s počtem bodů 347

3. místo obsadil Michal Štolovský s počtem bodů 248

 

Celkovou výsledkovou listinu naleznete Zde.

Těšíme se již na další akce, které pro veřejnost a rybáře již dnes připravujeme. Ve fotogalerii se můžete podívat na pár záběrů z průběhu tohoto závodu.

Více ve fotogalerii Zde.


Organizační zabezpečení závodu:                   Závodní řád: 


 Uzavření revíru 411 005, podrevír 1.

Oznámení výboru MO ČRS Bělá pod Bezdězem.

Na základě krátkodobého provozního důvodu, dojde dne 22. května 2021 v čase od 04:00 hodin do 13:00 hodin k "UZAVŘENÍ" revíru 411 005, podrevír číslo 1. (Malý a Velký Slon).

Hospodář MO ČRS


Místní rybářský závod (MRZ) se "RUŠÍ"

  Výbor MO ČRS Bělá pod Bezdězem informuje své členy o "ZRUŠENÍ" plánovaného rybářského závodu pro  členy místní organizace Bělá pod Bezdězem, který byl plánován dle "Termínového kalendáře pro rok 2021 na termín 15. května 2021. O případném náhradním termínu Vás budeme informovat.


Jednání o sumarizaci úlovků za rok 2020 pomocí videokonference

   Dne 16. ledna 2021 od 19 hodin, proběhla videokonference za pomocí Microsoft Skype. Videokonference se zúčastnil: jednatel MO př. Miroslav Neuman, př. Martin Pařík odpovědný za sumarizaci, pokladník MO př. David Lopušan a př. Michael Šilinger, předseda DK, který koordinuje elektronické zpracování sumarizace úlovků odevzdaných povolenek.

Záměrem uspořádat jednání touto formou bylo především prověřit technické možnosti účastníků, schůzku realizovat a prověřit efektivitu takovéto formy jednání členů výboru naší MO.

Body jednání účastníků videokonference:

   - Vyhodnocení dosavadního stavu odevzdaných povolenek cestou klubovny MO a zasíláním Českou poštou.

   - Přebírání povolenek zaslaných Českou poštou na adresu jednatele MO př. Miroslava Neumana a předání ke zpracování př. Martinovi Pařikovi.

   - Průběh sumarizace úlovků z odevzdaných povolenek za rok 2020 př. Martinem Paříkem.

   - Informace pokladníka MO př. Davida Lopušana ohledně výdeje povolenek na rok 2021 v klubovně MO a jak jsou dodržovány zásady protiepidemiologické opatření.

   - Stanovení dalšího postupu při výdeji povolenek pro rok 2021 s důrazem na aktualizaci obdržených údajů od členů MO.

Obsah a výsledky jednání budou sloužit jako podklad v rámci jednání na výborové schůzi a případnému dalšímu jednání.

Závěrem lze konstatovat, že videokonference proběhla bez větších technických potíži a účastníci se shodli na tom, že pokud není možnost se scházet na jednáních, je tato cesta jednou z možností, jak projednat záležitosti naší organizace, vyměnit si informace a stanovit postupy a úkoly na další období.

Věřme, že tato situace se již brzy zlepší a opět se sejdeme společně na akcích, závodech a jednáních pořádaných naší organizací ve prospěch nás všech.

Opatrujte se a buďte zdraví

Petrův zdar!

Za nedlouho je tu čas vrátit povolenku – sumář úlovků 2020

   Konec roku klepe na dveře a je tu opět čas na bilancování uplynulého roku. To přináší v první řadě pečlivé sumarizovat navštívené revíry a úlovky na těchto revírech. Vše řádně vyplnit, spočítat a pokud tak máme a jsme si jistí správným uzavřením povolenky, je ještě nutné tuto povolenku odevzdat nejpozději do 15. ledna 2021.

   Každý rybář naší MO již dnes ví, že tak musí učinit, jinak neodevzdání povolenky může vést v lepším případě k odsouhlasené finanční sankci a v horším případě k nevydání nové povolenky.

Přikládáme metodický návod jak povolenku vyplnit – viz níže.

 

Jak vyplnit Evidenci docházek a úlovků 

Jak vyplnit sumář úlovků a docházek (zadní strana)

   Sumář úlovků a docházek (oddíl II povolenky k lovu ryb) Sumář úlovků a docházek vyplňuje držitel povolenky k lovu ryb před odevzdáním povolenky.

   V jednotlivých řádcích se zapisují sumáře všech úlovků dosažených na jednotlivých rybářských revírech a podrevírech a počet docházek. V případě, že na některém z revírů (podrevírů), nedosáhl držitel povolenky úlovku, musí i tento revír zapsat, a to s vyznačením počtu docházek.

   Nevyplněné řádky v oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovků a Sumář úlovků a docházek) se musí po skončení platnosti povolenky proškrtnout nesmazatelným způsobem. Řádky se nemusí proškrtávat jednotlivě. Takto vyplněnou povolenku má její držitel povinnost vrátit do 15 dnů po skončení platnosti organizaci, která povolenku vydala.


 Rok 2020 končí, rok 2021 začíná "Dopisem členům" a rychlé ohlédnutí

   Nový rok 2021 klepe na dveře a rybáři z Bělé pod Bezdězem opět naplánují, jaké akce budou pořádat. V současnosti je to nelehký úkol, vždyť díky omezením v roce 2020 rybáři rušili jednu akci vedle druhé. Začátkem roku se uskutečnit výdej povolenek pro naše členy bez větších problémů, členskou schůzi se rovněž podařilo uskutečnit, ale o jarních měsících již byla situace úplně jiná. Výdeje povolenek se uskutečnili jen díky obětavosti několika členů výboru za přísného dodržování hygienických opatření, ale naplánované akce a závody se postupně rušili.

   Práce s mládeží byla také značně omezena a nakonec, byla úplně do prázdnin přerušení. Každý doufal, že se situace přes letní měsíce uklidní, ale opak byl pravdou. Sotva jsme se trošku nadechli a v rámci nového školního roku rybáři hodlali uskutečnit naplánované akce, stalo se to, co známe do dnešních dnů.   Přesto musíme jít dál a organizace musí fungovat. Naučili jsme se spoustu nových věcí, které lze uplatnit například při nouzovém výdeji povolenek za dodržování přísných hygienických opatření a také jak pracovat, aniž bychom se museli scházet na zasedáních výboru. Samostatnou kapitolou je pak práce s mládeží a zejména s novými uchazeči o získání prvního rybářského lístku. Vedoucí DRK, aby si udrželi děti z minulých let a zejména nováčky, kteří se přihlásili v září, přistoupili k takzvané "Distanční výuce" - (videokonferenční výuce přes Skype) obdobnou metodu, jakou znají děti ze školy. Ta probíhá například u 1. PTS Mladá Boleslav pod patronátem rybářů v Bělé pod Bezdězem doposud a velice úspěšně.

   Neustala ani práce hospodáře, který obhospodařoval všechny revíry naší organizace za vydatné pomoci některých našich členů výboru, DK a členů. Podzim se nesl ve znamení násad, údržby pozemků, vybavení a přípravu na inventarizace majetku. Rovněž v tento čas výbor usilovně pracoval na "Termínovém kalendáři pro rok 2021 a přípravě akcí.

   Pro všechny členy byl tak jako každý rok připraven dopis, ve kterém naleznou naší členové vše podstatné co nás čeká v roce nadcházejícím. Obsah dopisu naleznete níže.

 

Výbor a dozorčí komise Vám přeje mnoho zdraví do roku 2021 a těšíme se na Vaši účast v rámci členské schůze v měsíci únoru. Přejme si ať je příští rok lepší a ve zdraví si užijme pobyt u vody.

 

 Rozpis poplatků pro rok 20201                                              Termínový kalendář akcí 2021
Nadcházející události
Žádné události
Výsledky ankety
Revíry SÚS
Mimopstruhové revíry.

Pstruhové revíry.
Přihlásit
Jméno:
Heslo:

Předpověď počasí

Předpověď použita z webu společnosti METEOPRESS.
-----------------------------
ČHMÚ - radarová data
Předpov. povodňová služba
Podporujeme
ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

ČRS, z.s., Středočeský územní svaz

Rybářský týdeník na Facebooku

JIMI TOOLS