Dnes je Pátek, 23. února 2018   13:10:50Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj.   Dle příjmenáře: Benda

Minikalendář
Minulý měsícÚno 2018Příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Dnes
Spřátelené organizace
MO ČRS Mladá Boleslav
MO ČRS Mnichovo Hradiště
MO ČRS Bakov nad Jizerou
MO ČRS Benátky nad Jizerou
6.základní škola: Mladá Boleslav, Jilemnického 1152
1.PTS Táborník Mladá Boleslav
Mateřská škola Březinka
Skautské středisko Svornost
Partneři
Středočeský kraj
Český rybářský svaz
ČRS - Středočeský územní svaz Praha
MÚ Bělá pod Bezdězem
MS Polygrafie s.r.o.
CITY-MB, s.r.o.
ATMOS
Rybářské potřeby Křepelka
Rybářské potřeby U pytláka
Tom Crystal
Spřátelené weby
Nachytáno s Kaudíkem
Rybářské závody
Stále na rybách - ryby a rybaření
Rybaření ve Španělsku
Rybářský žebříček

                                      Aktuality z MO ČRS

Závod o pohár předsedy SÚS opět v Bělé pod Bezdězem

pro děti a mládež

  Rybník Slon v Bělé pod Bezdězem, bude opět hostit mladé závodníky, kteří se zúčastní závodu"O pohár předsedy SÚS" dne 12. května 2018.

Rybářské závody „O pohár předsedy SÚS“ jsou pořádány za podpory hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy POKORNÉ JERMANOVÉ.

Časový harmonogram závodu:

Prezentace + losování 05:00  –  07:45 hodin
                  I. Poločas   08:00  –  10:00 hodin
                  Přestávka     10:00  –  11:00  hodin
                 II. Poločas   11:00  –  13:00  hodin

Vyhlášení výsledků + předání cen cca 14:00 hodin

   Počet závodníků je omezený na 150, je možné požádat o rezervaci účasti v závodu na e-mailu: crs.mo.bela@seznam.cz, nejpozději do 1. 5. 2018. Závodníci s touto rezervací se musí dostavit k prezentaci v den závodu minimálně do 07.00 hod. Zbytek volných závodních míst, bude k dispozici při prezentaci v den závodu.
Startovné je bezplatné, pro každého závodníka je připraveno bezplatné občerstvení, které hradí ČRS SÚS.
Pro všechny účastníky závodu budou připraveny hodnotné ceny a pamětní medaile. První tři v každé kategorii jako bonus obdrží zdarma dětskou nebo mládežnickou celosvazovou povolenku k lovu ryb na mimopstruhových revírech pro rok 2019.
Po ukončení soutěže bude provedeno slosování všech bodovacích průkazů mimo prvních tří míst a tři vylosovaní obdrží zdarma dětskou nebo mládežnickou středočeskou územní povolenku k lovu ryb na mimopstruhových revírech pro rok 2019.
Základním cílem takto pojatých veřejných rybářských závodů je především snaha oslovit co nejširší veřejnost a získat děti pro rybářský sport, čili se mohou zúčastnit i neregistrovaní.
 

Více informací pro Vás na tomto webu připravujeme. O této prestižní akce předsedy SÚS se také dočtete na stránkách SÚS. 

 - Organizační zabezpečení závodu "O pohár předsedy SÚS 2018"

 - Závodní řád "O pohár předsedy SÚS 2018"

Účastníci závodu (doprovod, diváci), souhlasí s pořizováním obrazových a zvukových záznamů, a to bez peněžité náhrady.

PARTNEŘI ZÁVODU:


 Dětský den se Slonem

 Celý sobotní den patřil dětem. Dopolední část o které jsme již na tomto webu psali se přehoupl do odpolední části, která byla věnována pouze zábavě, soutěžím a dovednostem. Mimo jiné byla pro děti připravena stanoviště i vědomostní. Letos poprvé se na dětském dnu v rámci soutěží pro děti spolu s bělskými rybáři podíleli také myslivci z organizace Bezděz. Již tradičně připravili pro děti svá stanoviště Skauti z organizace Svornost, dále pak Air-Soft, Hasiči z Bělé pod Bezdězem a ukázku policejního vozu pro děti uspořádala již tradičně také policie ČR z místního oddělení v Bělé pod Bezdězem. Vše co organizátoři pro děti připravili si můžete prohlédnout ve fotogalerii Zde.

   Počasí bylo nadmíru příjemné a místní vodník, který nad celým tímto mumrajem dohlížel, oznámil celkový počet zhruba 250 dětí, což je velice pěkný počet. Pokud se ohlédneme do minulosti, tak zjistíme, že obdobná návštěvnost v minulých létech se pohybovala také kolem 250 až 300 a vice dětí a to nehledě na to, že v tuto dobu probíhalo současně více akcí v blízkém okolí. To svědčí o kvalitě připraveného programu, prostředí, ve kterém se „Dětský den se Slonem“ a zejména o kvalitní práci organizačního výboru a samotných pořadatelů, kteří jednotlivé soutěže po celé odpoledne vedli a dohlíželi na bezpečnost dětí a dobrou náladu.

   Bělští rybáři moc děkují Všem, kteří se podíleli na uskutečnění této akce pro děti a rodiče. Velice děkují sponzorům a představitelům města Bělá pod Bezdězem v čele se starostkou Jitkou Tošovskou. Vážíme si Vaší spolupráce a pomoci při organizaci této tradiční akce a těšíme se na další spolupráci.

Podívejte se do fotogalerie, kde jsme pro Vás připravili záběry z této povedené akce.


Dětský rybářský závod v Bělé pod Bezdězem

   Za velmi krásného počasí se dne 3. června 2017 v rámci „Dětského dne se Slonem“ na rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem uskutečnil již tradiční dětský rybářský závod. Nejsmělejší odhady pořadatelů předpovídali účast tak kolem 70 závodníků.  Jíž půl hodiny před zahájením tento odhad padnul a pořadatelé takřka co pět minut vznášeli dotazy směrem k „Centru zpracování výsledků“ s otázkou „Kolik máme závodníků“? Počet se nakonec zastavil na úctyhodném čísle 89 závodníků do 15-ti let věku.Takový počet pořadatelé ještě nikdy v minulosti neevidovali, a pokud se ohlédneme zpět, tak trend účasti na dětském rybářském závodu v Bělé pod Bezdězem neustále roste.Trošku statistiky. Na tento závod, který je určen nejen pro rybáře, ale také pro nerybáře se děti sjeli do Bělé pod Bezdězem zhruba z 18-ti obcí a měst.Dominovala samozřejmě Bělá pod Bezdězem, dále pak Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště a nejdále pak evidovali pořadatelé děti z Děčína.

Rybník byl velice kvalitně zarybněn o čemž svědčí výsledková listina ZDE na které z celkového počtu evidovaných mladých rybářů ulovilo 68 lovících nějaký ten úlovek. Průměrně na závodníka, jež ulovil rybu vyšlo 146 cm.

Vyhlášení výsledků proběhlo hladce. Pro všechny děti připravili pořadatelé hodnotné ceny ať již kvalitní rybářské potřeby zejména pro malé rybáře, ale také spoustu hraček o které projevovali zájem především ty děti, které se doposud rozhodují, zda s rybolovem teprve začnou. Konec konců rybáři v Bělé pod Bezdězem pořádají mimo jiné spoustu akcí pro veřejnost a zejména děti, které se snaží nalákat do řad Českého rybářského svazu a pod vedením Středočeského územního svazu se to bělským rybářům za poslední roky daří a to nejen těm bělským.

                  1. Místo obsadil    Dušan Hýbner                s počtem bodů 1231       z Bělé pod Bezdězem

                  2. Místo obsadila  Veronika Červenková    s počtem bodů 666          z Bělé pod Bezdězem

                  3. Místo obsadil    Jiří Grégr                        s počtem bodů 654          z Šubrtova

Výsledky závodu ZDE.

Podívejte se do naší fotogalerie, kde jsme pro Vás zveřejnili fotografie z průběhu závodu.

To ovšem byla pouze první část krásného sobotního dne. Po vyhlášení výsledků pokračoval program odpolední částí pod názvem „Dětský den se Slonem. Na článku a zpracování velkého množství fotografií z této odpolední části usilovně pracujeme a co nejdříve na našem webu také zveřejníme.

Co závětem? Patří se poděkovat všem, kteří se na přípravě tohoto krásného dopoledne podíleli, děkujeme všem našim sponzorům, představitelům města Bělá pod Bezdězem v čele s paní starostkou Jitkou Tošovskou, dále pak Středočeskému územnímu kraji a všem rodičům a dětem, kteří se závodu zúčastnili. Těšíme se na další akce, které v rámci naší organizace připravujeme pro děti, zejména akci pod názvem „Ve vodě nežijí jen vodníci“, který bělští rybáři pořádají ve spolupráci s územním svazem a je určen pro školáky.


Místní rybářský závod v Bělé pod Bezdězem

   V organizaci Bělá pod Bezdězem si místní rybáři poměřili síly mezi sebou. Stalo se tak 13. května 2017 za velmi dobrého počasí, i když pár kapek přece jen spadlo. Závod proběhl v pohodové atmosféře. Někteří závodníci si však postěžovali, že se rybám na háček moc nechce. Tak jako vždy se podařilo vytáhnout i nějakou tu sice malou štiku, ale přesto je to umění od rybářů. Závodu se účastnili také děti, škoda jen, že jich bylo jako šafránu. A jak vlastně závod dopadl, co se týká výsledků?
Na prvním místě se umístil přítel Dušan Hýbner s celkovým počtem bodů 5850. Na druhém místě s celkovým počtem bodů 3250 umístil přítel Švarc Jaroslav a třetí místo obsadil přítel Milan Daňhel s celkovým počtem 3170 bodů.
Pro pořádek musíme jen upřesnit, že ulovená ryba se vážila.
Podívejte se na celkovou výsledkovou listinu Zde a také do fotogalerie Zde, kde jsme pro Vás vybrali pár záběru ze závodu.

Celkové výsledky                                Fotogalerie   

Brigádní činnost kolem rybníku Slon

   Poslední termíny plánovaných brigád mají rybáři z Bělé za sebou. Pro tento rok se termíny plánovaných brigád v jarních měsících zúžili pouze na šest vypsaných termínů. Jak se ukázalo, tento počet termínů je dostatečný a veškerá naplánovaná činnost byla splněna.

   Přesto práce kolem revíru je pořád dost a činnost v rámci brigád samozřejmě v tomto roce nekončí. Pravidelný úklid, sekání trávy a opravy břehů se budou provádět i nadále. Zejména před plánovanými akcemi. Již za nedlouho zde máme místní rybářské závody (sobota 13. května) a tradiční dětský den se Slonem (3. června 2017). Dopoledne bude patřit také dětem, pro které pořádají bělští rybáři dětské závody. Takže práce s přípravou těchto akcí bude spousta.

Podívejte se do fotogalerie, kde naleznete spoustu fotografií z posledních dvou termínů brigádní činnosti našich členů.

Další foto ve fotogalerii naleznete ZDE


Péče o novou část břehu na především
Jak již víte a sami jste se dozajista mohli přesvědčit, nově opravená další část břehu vyžaduje v tomto období péči. Nově vysázené travní semeno je potřeba občas pokropit vodou. O tuto činnost se bělští rybáři již musí postarat sami. Právě kvůli nově zrenovované části břehu rybníku velký Slon (411 005, podrevír 1) došlo k odložení tradičního veřejného rybářského závodu „Bělský kapr“, který tento rok má započít druhou desítku tedy 11. ročník. Pokud by se závod uskutečnil, břehy které doposud nejsou zatravněny, by vzali za své a to nehledě na to, pokud by zapršelo. Nedokážu si dost dobře představit brodící se závodníky v bahně a vedle nich klouzající se rozhodčí a pořadatele. Po takovém dopoledni by asi terén úhledně upraveného břehu vzal za své.
Přesto organizátoři tohoto prestižního závodu dělají vše pro to, aby se závod uskutečnil v náhradním termínu (pravděpodobně na podzim tohoto roku). O termínu Vás budeme včas informovat. V následujícím článku, který připravujeme, Vám přineseme pár záběru ze zarybnění rybníku Slon tzv. generačním kaprem, který měl být nasazen právě k příležitosti 11. ročníku Bělský kapr. Přesto se máte na co těšit. Takový kapr ve vodě zůstane i na podzim, kdy jak doufáme ,se uskuteční tento závod.

Další foto ve fotogalerii naleznete ZDE


Oprava břehů Slon zdárně pokračuje – je dokončena další etapa

   Rybářský revír Bělá 1 č. 411 005 rybník Slon v užívání MO ČRS Bělá pod Bezdězem byl po roce opět ve dnech 4. 3 – 8. 3. 2017 odpuštěn na minimální provozní hladinu z důvodu realizace druhé etapy oprav břehů, které opět zafinancovalo město Bělá pod Bezdězem.

  Práce byly zahájeny 9. 3. 2017 a ukončeny 18. 3. 2017. Během těchto dní bylo dodavatelskou firmou z Mnichova Hradiště upraveno dalších cca 100 metrů levého nestabilního břehu rybníka. Ten se v tomto úseku soustavně sesouval do vody, rybník se tak nežádoucím způsobem rozšiřoval, změlčoval a zanášel. Oprava byla provedena kamenným záhozem.

Vice se dozvíte na stránkách SÚS, kde vyšel článek včetně fotografií. Ty lze nalézt také v naší fotogalerii Zde: http://www.rybaribpb.cz/modules/extga ... lic-categories.php?id=202


Bělský kapr 11. ročník prozatím "ZRUŠEN"

 Výbor místní organizace v Bělé pod Bezdězem na svém zasedání dne 22. března 2017 rozhodl o zrušení 11. ročníku veřejného rybářského závodu "Bělský kapr" z technických důvodů. Závod se měl, jak již bylo dříve uváděno uskutečnit dne 29. dubna 2017 na rybníku Slon. Vzhledem k tomu, že byla na tomto rybníku prováděna úprava břehu a terénu, opravované břehy nejsou doposud zatravněny a dostatečně zpevněny. Výbor MO se na základě těchto faktů tedy rozhodl "Bělského kapra" přesunout na jiný termín, o kterém Vás budeme informovat. Více informací bude následovat na těchto stránkách a dále na webu SÚS.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení.


Dětský den se Slonem v Bělé pod Bezdězem

   Ještě se děti ani nestačili uklidit rybářskou výbavu a ceny, které obdrželi a již vodník zahajoval dětský den se Slonem. V tu dobu již okolí rybníku se plnilo návštěvníky a zejména dětmi, které se přišli zúčastnit odpolední části programu. Dušan Hýbner již tradičně v roli vodníka se takřka nezastavil a všem dětem vydával soutěžní lístky. Ty děti po absolvování všech soutěží odevzdali a za odměnu jim byl vydán připravený balíček. Ten jako vždy obsahoval nějakou tu hračku, reklamní předměty a nějakou tu sladkost, která přišla určitě vhod. A kolik že nakonec přišlo dětí? Vodník vydal celkem 324 lístků, což byl opět rekord za celou dobu konání dětského dne se Slonem.

   Organizátorům dětského dne se povedlo připravit spoustu atraktivních stanovišť. Mezi ty nejatraktivnější patřili zejména stanoviště s ukázkou hasičské techniky přímo v akci, kterou zabezpečili hasiči z Bělé pod Bezdězem, dále pak Airsoftová střelnice se střelbou na terč, projížďka na lodičce po rybníku. Skauti z organizace Svornost v Bělé pod Bezdězem připravili stanoviště s volnočasovou lukostřelbou a tak jako u Airsoftu, tak i na tomto stanovišti se tvořili dlouhé fronty, než přijde na děti řada. Čert dohlížel nad soutěží v rychlosti zatloukání hřebíků do špalku a poznávání ryb, které neodmyslitelně patří k dětskému dni u rybníku Slon, si nenechalo ujít takřka žádní dítko. Vyjmenovat zde všechny soutěže je na dlouho. Raději se podívejte do fotogalerie (Fotogalerie Zde), jak si děti vedli.

   Nezapomnělo se ani na ty nejmenší děti. Pro ty bylo připraveno stanoviště s pohádkovými bytostmi a děti plnili různé úkoly. Škoda jen že nebylo na soutěže více času, protože od 16-ti hodin započal hlavní program a u lukostřelby, malování na obličej a Airsoftu neustále děti čekali, až na ně přijde řada. Přesto hlavní program započal a Tyranosaurus Rex (Fotogalerie Zde) přišel v doprovodu krotitele mezi diváky. Devadesátiminutový program plný informací ukázek a focení započalo. Podívejte se do „Fotogalerie“, kde naleznete, jak to na dětském dnu se Slonem v Bělé pod Bezdězem vypadalo. (Krátké video Zde.)

Opět musíme poděkovat všem sponzorům (odkaz Zde), bez kterých by se tato nádherná akce nemohla uskutečnit. Poděkování patří také starostce Bělé pod Bezdězem paní Jitce Tošovské, byla přítomna a pomohla při losování a předávání cen dětem. Dále pak musíme poděkovat všem organizátorům a dobrovolníkům, kteří se podíleli na realizaci soutěží.

Závěrem co napsat? Snad jen, že se můžeme těšit na nadcházející Dětský den a přemýšlet s čím novým rybáři z Bělé pod Bezdězem se pochlubí a pro veřejnost připraví. Na zamyšlenou určitě stojí i to jak do budoucna rozvrhnout soutěže, aby na tak omezeném prostoru nedošlo k tlačenicím a časově se dalo zvládnout vše, co je pro děti připraveno. Nebude to lehký úkol, ale z kvality a atraktivity programu nechtějí bělští rybáři slevovat.

                    


Dětský rybářský závod překonal očekávání

   V Bělé pod Bezdězem na rybníku Slon se 29. května 2016 uskutečnil v rámci „Dětského dne se Slonem již tradičně dětský rybářský závod do 15-ti let věku, kterého se každoročně účastní děti z řad rybářů i nerybářů.
Organizátoři závodu připravili pro mladé závodníky opravdu skvělé podmínky a zázemí. Smělé odhady počtu závodníků tipovali kolem 60 účastníků a kolem rybníku Slon pro jistotu označili zhruba 85 míst.
Počasí již od ranních hodin se tvářilo velice příjemně a slibovalo po celou dobu závodu perfektní podmínky. V 8:00 hodin čítala startovní listina 77 závodníků, což překvapilo celý organizační výbor a zejména ředitele závodu přítele Dušana Hýbnera, který neustále sledoval průběh registrace závodníků a několikrát ujišťoval, že počet dětí, kteří se zaregistrovali do závodu je opravdu tak vysoký. Přesvědčit se o celkovém počtu přišel také přítel Jaroslav Tošovský, který měl se svým týmem na starosti občerstvení pro děti o poločase. Ulovená ryba se měřila a přesto, že většina závodníků lovila na plavanou či položenou, tak na háček mladým rybářům skočila i nějaká ta štika, kterou kupodivu vytáhli z vody.
Čas rychle běžel a s koncem druhého poločasu, nadešel čas k sumarizaci a vyhlášení výsledků. Kdo se umístí na předních místech, tak tomu již napovídaly výsledky z prvního poločasu a v druhém se toho zase tak moc nezměnilo.
Pro každého závod jako vždy byla připravena cena. Bylo vidět na dětech, že pořadatelé připravili zajímavé ceny z oblasti rybařiny a hraček.  Velkému zájmu se také těšili z propagačních materiálů Středočeského územního svazu. Pro prvních deset míst připravili organizátoři zalaminované diplomy s vyznačeným počtem bodů, které ulovili. Následovalo společné focení a nakonec slavnostní předání prvního rybářského lístku dětem, které absolvovali dětský rybářský kroužek v Bělé pod Bezdězem a úspěšně tedy složili zkoušky pro získání tohoto průkazu k oprávnění lovu.

A jak dopadlo samotné vyhlášení výsledků závodu?
Na 1. místě se umístila ROZTOČILOVÁ Iva s 1183 body
Na 2. místě se umístil HÝBNER Dušan ml. s 1151 body
Na 3. místě se umístil NEPRAŠOVÁ Viktorie s 959 body

Celou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout ZDE.

Výsledky DRZ byli zaslány k zařazení do databáze celorepublikového žebříčku. Odkaz naleznete ZDE.
Co říci závěrem? Závod, počasí a atmosféra kolem závodu se povedla báječně. Mladé závodníky závod bavil. Vynaložené úsilí, které přípravě této akce věnoval organizační výbor, se vyplatilo. Oslovili jsme spoustu nových dětí, rodičů a přátel.
Děkujeme sponzorům za jejich finanční a materiální podporu. Velké dík patří Středočeskému kraji, jakožto generálnímu partnerovi celého dne se Slonem, do kterého patří i dětský rybářský závod, Středočeskému územnímu svazu, firmě ATMOS z Bělé pod Bezdězem a dalším sponzorům, kteří jsou zveřejnění ZDE.

Zvláštní poděkování patří všem těm, co závod připravili a podíleli se na zdárném průběhu v roli rozhodčích a pracovníků ve stáncích s občerstvením a podobně.

Podívejte se do fotogalerie Zde, kde jsme pro vás zveřejnili momentky ze závodu, předávání cen a vše kolem závodu. Nezapomeňte, že naše organizace je již také na facebooku. Odkaz ZDE.

Přečtěte si co o nás píše web Středočeského územního svazu. Více ZDE.

Závodní řád ZDE.          Časový harmonogram ZDE.          Ředitelství závodu ZDE.

Pořadatelská služba dětského dne ZDE.


Místní rybářský závod 2016

   Každoročně se bělští rybáři scházejí u rybníka Slon, aby poměřili síly mezi sebou. Nebylo tomu jinak ani tento rok. Dne 7. května se sešlo celkem 32 skalních rybářských nadšenců již od brzkých ranních hodin. Prakticky každá z lovících věnoval nějakou tu korunu ve formě dobrovolného startovného. Vybrané prostředky budou použity na práci s mládeží a všem, kteří věnovali jakýkoli obnos, velice děkujeme. Počasí závodníkům velice přálo a kolem rybníku usedlo celkem 32 závodníků. První poločas sice rybáři ulovili více ryb než ve druhém poločase, ale to na náladě lovícím neubralo. Vždyť se jedná o pohodový závod, setkání přátel a výměna zkušeností a podobně, Přesto se mezi lovícími rivalita našla a to zejména na předních bodovaných místech. O velké překvapení po sečtení výsledků postaral Petr Cankař mladší, který se umístil na třetím místě a pod bedlivým dohledem svého otce ulovil pěkné úlovky. O zábavu se tradičně postaral i přítel Jirka Dezort. Ten svého kapra, kterého zasekl začátkem druhého poločasu, vytáhl z vody až 15 sekund před koncem. Při zdolávání se mu totiž zamotal do drátů, které dělí chráněnou rybí oblast od lovného prostoru rybníku Velký slon. Takže zase překvapil a rozhodčí úlovek nakonec zvážili.


Výsledky na prvních třech místech:
1. místo Hýbner Dušan      8850 bodů
2. místo Tošovský Jakub   5300 bodů
3. místo Cankař Petr ml.   3200 bodů
Podívejte se na celkovou výsledkovou listinu Zde. Ve fotogalerii jsme pro vás zveřejnili fotografie, které jsme pořídili v průběhu závodu a z předávání cen Zde.

Ohlédnutí za bělským kaprem

   Již po desáté se uskutečnil v Bělé pod Bezdězem na rybníku „Velký Slon“ (revír 411 005, podrevír 1) veřejný rybářský závod „Bělský kapr“. Stalo se tak dne 30. dubna 2016, kdy od 04:00 hodin se prezentovali závodníci ze širokého i dalekého okolí. Po šesté hodině ranní, kdy jež tmu vystřídalo šero, obsahovala startovní listina 92 závodníků. Ta prezentovala nejen rybáře, kteří jsou organizováno v různých MO, ale také rybáře sváteční, kteří jezdí k vodě jen občas, nebo loví pouze na soukromích vodách. Závodů se také zúčastnili rybáři s průkazem ZTP, pro které pořadatelé připravili bezbariérový přístup k vodě a nechyběli ani ženy a mládež. Co se týká počasí, tak to nejprve bylo v ranních hodinách velice chladné, ale v dopoledních hodinách slunce břehy rybníku Slon začalo prohřívat a v druhém poločase se jíž závodníci vyhřívali na sluníčku. Počasí závodníkům velice přálo, obloha bez mráčků co víc si může rybář prokřehlí ranním chladem přít. První záběry nenechali na sebe dlouho čekat a rozhodčím započal koloběh vážení a zapisování.

    V rámce konání tohoto závodu „Bělského kapra“(BK) se uskutečnil ještě jeden závod a tím byl samostatný závod dětského rybářského kroužku (DRK), který je veden pod místní organizací v Bělé pod Bezdězem. Pro děti byl časový harmonogram závodu uzpůsoben tak aby organizátoři zvládli i tyto nejmladší závodníky. Registrace nejmladších závodníků proběhla od 07:00 hodin a již od půl osmé 9 nejmladších závodníků započalo soutěžit na rybníku „Malý Slon“, který byl zarybněn stejnou osádkou ryb zejména kapra a lína jako rybník Velký Slon. Takže netrvalo dlouho a mezi závodníky na obou rybnících vznikla rivalita, kdo z koho. Podívejte se pro zajímavost na body výsledkových listin Malého a Velkého Slonu. Možná nám v Bělé pod Bezdězem vyrůstají nový mladí rybářští sportovci. Držíme jim palce. Podrobně se k DRK ještě vrátíme v samostatném článku a již nyní připravujeme v naší fotogalerii fotky závodníků ke zveřejnění. Budeme Vás o zveřejnění informovat.

Ale teď zpět k závodu na „Velkém Slonu“. Průběh závodu v obou kolech co se týká úlovků, se nesl ve znamení lovu především kaprů a línů, které organizátoři do rybníku vysadili, jak již jsme informovali na tomto webu. Někteří závodníci ulovili opravdu pěkné kousky. A co se týká lína, tak těch se podařilo ulovit také hodně.

Po dvanácté hodině odpolední bylo vymalováno. Hlavní rozhodčí ukončil závod a nastal další závod. Tentokrát centru zpracování výsledků, ve kterém se výsledky zalisovali do počítače a připravovali diplomy k vyhlášení výsledků a předání cen vítězům závodu pro které byl připraven nejen diplomy, poháry, ale také šeky na finanční hotovost za první až třetí místo.

Před samotným ceremoniálem vyhlášení vítězů BK, proběhlo vyhlášení výsledků závodu DRK na rybníku Malý Slon. Děti se tak rovnou zúčastnili poprvé ve svém životě předávání cen právě jim za tak velké mediální pozornosti a přítomnosti diváků. Děti převzali ceny z rukou vedoucího pro práci s mládeží ÚS – Odbor mládeže pana Jiřího Eichlera a ředitele závodu pana Dušana Hýbnera a přítele Měšťana za DRK.

                    Na 1. místě se umístil František MATES s 10.420 body
                    Na 2. místě se umísil Jan VOVČÁK s 4.240 body
                    Na 3. místě se umísil Matyáš LARYŠ s 3.541 body
Bodoval také Jan KUČERA, která obsadil čtvrté místo s celkovým počte 2.815 bodů

Celková výsledková listina je ZDE.

Po předání cen dětem a společném fotografování nastal čas na vyhlášení výsledků „dospěláků“. Těm cenu předával jak ředitel závodu Dušan Hýbner, starostka města Bělá pod Bezdězem paní Jitka Tošovská a hlavní sponzor závodu Petr Cankař firmy ATMOS. Úvode poděkoval ředitel závodu starostce paní Tošovské za rekonstrukci břehů rybníku Slon a za podporu naší organizace. Dále pak poděkoval hlavnímu sponzoru závodu a všem ostatním sponzorům a realizačnímu výboru, který se podílel na uskutečnění této akce.

A nyní k výsledkům závodu 10. ročníku „Bělského kapra“.

                    Na 1. místě se umístil Vladimír SYCHRA z Jenišovic u Jablonce s počtem 8.270 body
                    Na 2. místě se umístil Zdeněk ČÍŽEK z Libochovic s počtem 7625 body
                    Na 3 místě se umístil Lukáš HALÍŘ z Oseku s počtem 7205 body

Celková výsledková listina je ZDE.

Děkujeme všem, kteří pomohli tuto akci zorganizovat, zejména městu Bělá pod Bezdězem v čele s paní Jitkou Tošovskou, všem sponzorům, kteří přispěli jak finančně, tak materiálně zejména firmě ATMOS Jaroslav Cankař a syn z Bělé pod Bezdězem a v neposlední řadě také všem závodníkům, kteří přijeli na tento již tradiční závod.
K Bělskému kapru se určitě ještě vrátíme v některém z dalších článku a nezapomeneme také na DRK.                

Nezapomeňte se podívat také do fotogalerie v sekci závody 2016. Odkaz ZDE.

Ve fotogalerii DRK BpB - sekce 2016 obsahuje také fotografie ze závodu dětí. Odkaz ZDE.

Poslední termíny brigádní činnosti

   O víkendu ve dnech 23 a 24. dubna proběhla poslední akce plánované brigádní činnosti naší organizace. Vedoucím brigády byl pověřen přítel Michael Šilinger a počasí dle předpovědi mělo být deštivé, což pravděpodobně svědčilo o nízké účasti právě na tento víkend. Přesto se nakonec u rybníku sešlo 8 brigádníků a práce započala po poučení o bezpečnosti záhy.  Od počátku brigády se část brigádníků podílela na likvidaci klestí a podařilo se do ukončení vše zlikvidovat. Dále proběhla oprava lávky, terénní úpravy, likvidace odpadků a oprava schodů. Nakonec se provedlo upravit terén pro umístnění mobilních WC.

   Následující den byla účast žalostná ještě žalostnější. Přesto se také podařilo doladit spoustu věcí. Likvidaci popela od spáleného klestí, úklid za přístřeškem od napadaného kamení a hlíny ze stavby a dokončení zpevnění plochy pro mobilní WC včetně označení prostoru. Z brigády jsme pořídili pár fotek, které jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.

Fotogalerie ZDE.

Jarní násada do bělských revírů

   Jaro je tu a rybáři v Bělé pod Bezdězem zahajují zarybnění svých revírů. Jedním z prvních revírů se dočkal nové osádky pstruhový Bělský potok č. 413 001, kde nasadili místní rybáři ve čtvrtek 7. dubna 2016 80 kilogramů pstruha obecného o průměrné h

Vytisknout stránku Vytvořit PDF Stránka emailem


Nadcházející události
Výsledky ankety
Jak hodnotíte rok 2017 co do Vašich úlovků?
Velmi dobře.
Průměrně.
Moc mi to nešlo.
K vodě jsem se téměř nedostal.
Celkem hlasů: 20
Anketa bude ukončena 28.2.2018 13:44
Vaše nejoblíbenější ryba?
Kapr
Štika
Candát
Bolen
Pstruh
Amur
Úhoř
Sumec
Lín
Jiná
Celkem hlasů: 344
Anketa bude ukončena 1.12.2018 8:13
Přihlásit
Jméno:
Heslo:

Předpověď počasí

Předpověď použita z webu společnosti METEOPRESS.
-----------------------------
ČHMÚ - radarová data
Předpov. povodňová služba
Podporujeme
ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

ČRS, z.s., Středočeský územní svaz

Rybářský týdeník na Facebooku

Rybářský týdeník

JIMI TOOLS