Dnes je Pátek, 22. února 2019   11:28:33Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk.   Dle příjmenáře: Hašek

Minikalendář
Minulý měsícÚno 2019Příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Dnes
Spřátelené organizace
MO ČRS Mladá Boleslav
MO ČRS Mnichovo Hradiště
MO ČRS Bakov nad Jizerou
MO ČRS Benátky nad Jizerou
6.základní škola: Mladá Boleslav, Jilemnického 1152
1.PTS Táborník Mladá Boleslav
Mateřská škola Březinka
Skautské středisko Svornost
Partneři
Středočeský kraj
Český rybářský svaz
ČRS - Středočeský územní svaz Praha
MÚ Bělá pod Bezdězem
MS Polygrafie s.r.o.
CITY-MB, s.r.o.
ATMOS
Rybářské potřeby Křepelka
Rybářské potřeby U pytláka
Tom Crystal
Spřátelené weby
Nachytáno s Kaudíkem
Rybářské závody
Stále na rybách - ryby a rybaření
Rybaření ve Španělsku
Rybářský žebříček

Aktuality z MO ČRS


Výbor MO zveřejnil program členské schůze

   S nový rok je tu opět bilancování toho uplynulého. Výbor na svém minulém zasedání doladil veškeré potřebné věci nutné ke zdárnému průběhu členské schůze, která se uskuteční dne 23. února 2019 a to od 14:00 hodin v Sokolovně na kterou Vás srdečně zveme.

 


Výbor zveřejnil plány akcí na rok 2019

   Každoročně výbor bělských rybářů s dozorčí komisí připravují koncem roku termíny na následující kalendářní rok. Jako vždy obdrží naši členové obálku, ve které naleznou jak termíny výdeje povolenek, termíny brigád, termíny rybářských závodů, tak například informace o cenách povolenek a v neposlední řadě také termín konání členské schůze.
   Již dnes Vám přinášíme celý obsah dopisu a to pro případ, že k někomu nedorazí. Pokud se tak stane, oznamte nám to prosím při platbě členských známek. Je docela možné, že Vaše současná adresa neodpovídá tomu, co jste nám nahlásili a může tak vzniknout vážný problém při výdeji povolenek, kdy budete mít na povolence jinou adresu, než skutečně máte.

Oslovení a informace o poplatcích na rok 2019                 Termíny výdeje povolenek na rok 2019  

Termíny pořádání různých akcí  

Podzimní násada kaprů do rybníku Slon
Bělští rybáři nasadili do svého revíru opravdu pěkné kousky kapra. Stalo se tak 16. listopadu v dopoledních hodinách. Celkem se jednalo o 300 kg kapra o průměrné váze 5 až 7 kg. Ryba byla dodána již tradičně z rybářství Doksy spol. s r.o. Ryba při vypouštění do revíru byla ve velmi dobré kondici. Nad celou akcí dohlížel mimo jiné zástupce dozorčí komise přítel Jiří Ďuriančík. Podívejte se do fotogalerie v naší fotogalerii, kterou naleznete Zde.

Místní rybářský závod proběhl zdařile

   Již tradičně se na rybníku Slon scházejí rybáři místní organizace v Bělé pod Bezdězem, aby poměřili mezi sebou dovednosti v rybolovu. Nebylo tomu jinak také 19. května 2018. Od čtvrté hodiny ranní, kdy byla zahájena prezentace se nakonec zastavil na čísle 35 registrovaných závodníků. Organizátoři odhadovali účast kolem 40 závodníků a trefili se docela přesně. Startovné bylo dobrovolné a výtěžek bude, jak bylo deklarováno předem, věnován na práci s mládeží. Všem závodníkům děkujeme za příspěvek a vybrané prostředky účelně použijeme právě pro naše nejmladší rybáře, kteří se připravují na zkoušky k získání prvního rybářského lístku.

Ale teď zpět k samotnému závodu.

Počasí se vydařilo a úlovky na sebe nenechali dlouho čekat. Pár pěkných kousků se podařilo vytáhnout a ty jsme nafotili a můžete se na ně podívat v naší fotogalerii. Sice né všichni slavili úspěch, ale i na ně se pamatovalo s cenou.  Co říct závěrem? Akce se vydařila, počasí super, občerstvení pro závodníky a přihlížející jako vždy zase nemělo chybu. Jak jsme jíž psali, v průběhu závodu jsme pořídili pěkné záběry a to samé platí o předávání cen závodníkům. Vše budeme postupně zveřejňovat a informovat Vás.

Nakonec to nejlepší - umístnění na prvních třech místech:

                                    1. místo obsadil s počtem 6345 bodů Jakub Tošovský

                                    2. místo obsadil s počtem 5290 bodů Čestmír Kučera

                                    3. místo obsadila s počtem 3820 bodů Pavlína Pagáčová st.

   

Celkovou výsledkovou listinu Zde

Do fotogalerie přidány nové fotografie z předávání cen. Vše podstatné Zde. 


Závod o pohár předsedy SÚS opět v Bělé pod Bezdězem pro děti a mládež

  Rybník Slon v Bělé pod Bezdězem, bude opět hostit mladé závodníky, kteří se zúčastní závodu "O pohár předsedy SÚS" dne 12. května 2018.

Rybářské závody „O pohár předsedy SÚS“ jsou pořádány za podpory hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy POKORNÉ JERMANOVÉ.

Časový harmonogram závodu:

Prezentace + losování 05:00  –  07:45 hodin
                  I. Poločas   08:00  –  10:00 hodin
                  Přestávka     10:00  –  11:00  hodin
                 II. Poločas   11:00  –  13:00  hodin

Vyhlášení výsledků + předání cen cca 14:00 hodin

   Počet závodníků je omezený na 150, je možné požádat o rezervaci účasti v závodu na e-mailu: crs.mo.bela@seznam.cz, nejpozději do 1. 5. 2018. Závodníci s touto rezervací se musí dostavit k prezentaci v den závodu minimálně do 07.00 hod. Zbytek volných závodních míst, bude k dispozici při prezentaci v den závodu.
Startovné je bezplatné, pro každého závodníka je připraveno bezplatné občerstvení, které hradí ČRS SÚS.
Pro všechny účastníky závodu budou připraveny hodnotné ceny a pamětní medaile. První tři v každé kategorii jako bonus obdrží zdarma dětskou nebo mládežnickou celosvazovou povolenku k lovu ryb na mimopstruhových revírech pro rok 2019.
Po ukončení soutěže bude provedeno slosování všech bodovacích průkazů mimo prvních tří míst a tři vylosovaní obdrží zdarma dětskou nebo mládežnickou středočeskou územní povolenku k lovu ryb na mimopstruhových revírech pro rok 2019.
Základním cílem takto pojatých veřejných rybářských závodů je především snaha oslovit co nejširší veřejnost a získat děti pro rybářský sport, čili se mohou zúčastnit i neregistrovaní.
 

Více informací pro Vás na tomto webu připravujeme. O této prestižní akce předsedy SÚS se také dočtete na stránkách SÚS. 

 - Organizační zabezpečení závodu "O pohár předsedy SÚS 2018"

 - Závodní řád "O pohár předsedy SÚS 2018"

Účastníci závodu (doprovod, diváci), souhlasí s pořizováním obrazových a zvukových záznamů, a to bez peněžité náhrady.


POZOR "ZMĚNA"

Uzavření revíru 411 005 Bělá 1, podrevír č. 1. Slon

1) Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Bělá pod Bezdězem, oznamuje uzavření revíru č. 411 005 Bělá 1, podrevír 1., ve dnech od 09. 05 do 12. 05. 2018 z důvodu násady ryb pro rybářský závod „O pohár předsedy SÚS“.

  2) dne 12. 05. 2018 v době od 04.00 hodin do 16.00 hodin, z důvodu konání závodu "O pohár předsedy SÚS děti a mládež"

                   3) dne 19. 05. 2018 v době od 04.00 hodin do 16.00 hodin, z důvod pořádání "Místního rybářského závodu".

   Na ostatních nádržích, které jsou součástí revíru, zůstává lov beze změn, dle bližších podmínek výkonu rybářského práva na revíru 411 005. 

Bělský kapr je minulostí
Tradiční 11. ročník "Bělského kapra" je za námi. Stalo se tak dne 29. dubna 2018 v Bělé pod Bezdězem na rybníku Slon. Závodníci přijeli do upraveného areálu rybníku Slon v časných ranních hodinách. S rozbřeskem mohli posoudit nové technické zázemí, které místní organizace vybudovala, včetně nové elektroinstalace a výsadby dřevin na pozemku, který naše organizace vlastní. Velkým přínosem byla také nově osazená informační tabule, (o tom napíšeme následně) kde si mohou návštěvníci areálu přečíst zajímavé informace o místním revíru.

   Samotný závod proběhl za velmi pěkného počasí, i když ranní teploty jsou v tomto období ještě ne příliš příznivé. To ovšem závodníky neodradilo. Dopolední a polední teploty vynahradili ranní chlad a rosu. Škoda jen, že závodu se nezúčastnilo více závodníků. Při prezentaci se počet zastavil na čísle 56 registrovaných do závodu a to je počet žalostný. Z hlediska dlouhodobého sledování se tento trend účasti snižuje. Příčin může být hnedle několik, ale ty zde rozebírat prozatím nebudeme. Připraveno pro rybáře bylo více jak 25 kvalitních rybářských cen (která organizace dává do závodu tolik cen???).

   Konec konců ti co přijeli na tento závod, se dozajista dočkali příjemného prostředí s kvalitním zázemím a dobře připraveným závodem.

A kdo obsadil první tři místa - bednu?

                           1. místo s počtem bodů 13 435 obsadil Martin ČAPEK - Dolní Lhota

                           2. místo s počtem bodů 12055 obsadila Soňa SYCHROVÁ - Jenišovice

                           3. místo s počtem bodů 10750 obsadil Tomáš NOHÝNEK - Mnichovo Hradiště

Celkové počty umístnění jednotlivých závodníků naleznete ZDE. V současnosti pro Vás připravujeme do fotogalerie postřehy ze závodu a o jejich vložení do patřičné sekce Vás budeme informovat.

Závěrem děkujeme všem sponzorům, organizačnímu týmu a rozhodčím, kteří tento závod připravili a bez jejich přičinění by se tento ročník "Bělského kapra" nemohl uskutečnit. Zvláštní poděkování patří personálu v Kiosku, který vše dokonale připravil a závodníkům poskytl kvalitní občerstvení.

Rovněž děkujeme všem závodníkům, a přátelům za svou účast a budeme se těšit na další nadcházející akce, tentokrát již 12. května 2018, kdy na rybníku Slon proběhne již 4. ročník závodu "O pohár předsedy SÚS" pro děti a mládež. Na tuto akci Vás srdečně zveme. Více informací naleznete na tomto Webu.

Do fotogalerie jsme již přidali první záběry ze závodu. Podívat se můžete ZDE.


Druhý termín brigád splněn

   Druhý termín brigádní činnosti u naší organizace v Bělé pod Bezdězem proběhl o víkendu ve dnech 14 a 15. dubna 2018. Celkem se zúčastnilo přes 20 členů. Rovněž se brigády účastnila dozorčí komise, která tento termín měla ve svém plánu.

  Náplní práce bylo jako vždy hrabání o odvoz spadaného listí a odvoz do přistaveného velkoobjemového kontejneru. Po oba dva dny bylo vcelku uspokojivé počasí, i když občas spadlo pár kapek.  Dle vyjádření vedoucího brigády přítele Karla Coufala se udělalo kus práce a okolí rybníku Slon prokouklo. Krátce se na rybníku zastavil i hospodář přítel Braslavec, který vydal pár upřesňujících pokynů a prohlédl si postupující naplánované práce.

Z této akce byli pořízeny fotografie, které jsme zveřejnili ve fotogalerii Zde.


                                    Brigádní činnost započala

   Jarní měsíce sebou nesou po zimě spoustu úkolů a starostí a revíry, které naše organizace obhospodařuje. První plánované brigády již proběhli minulý týden a to 7 a 8. dubna 2018 u rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem.

   Naši členové, jak již každoročně se podílí na zvelebení okolí rybníku, úklidu listí a drobné opravy po zimě. Celkem prvního termínu se účastnilo 11 brigádníků z řad naší organizace a prioritní prací bylo hrabání spadaného listí a suché trávy, odvoz odpadků a podobně.

   Další termíny jsou naplánovány vždy o nadcházejícím víkendu a to 14. a 15. dubna 2018 od 07:00 hodin. Sraz brigádníků bude opět u rybníku Slon. Doufejme, že dalších termínů se zúčastní více členů a předepsané práce se stihnou v termínu. Vždyť již koncem měsíce (29. dubna 2018) se uskuteční tradiční 11. ročník „Bělský kapr“ a to jsou první rybářské závody na rybníku Slon v tomto roce! Rybník musí být na tento prestižní závod dokonale připraven. Do fotogalerie jsme přidali pár záběrů z již proběhlé brigádní akce. Odkaz na fotogalerii naleznete Zde.

Zarybnění pstruhového potoku

Další zarybnění, tentokrát do „Bělského potoku“ revír číslo 413 001 Bělá 1. se uskutečnilo dne 5. dubna 2018 a to tentokrát pstruhem obecným, kterého dodaly Sádky Hynčice.

Do potoku bylo na různých místech vysazeno celkem 80 kg. Při vypouštění pstruha do vody byl za dozorčí komisi místní organizace Bělá pod Bezdězem přítomen př. Jiří Ďuriančik a hospodář př. Braslavec. Ti svými podpisy rybu převzali a zkontrolovali její stav a množství dle objednávky.

Můžeme jen doufat, zě Kormorán a jemu podobní predátoři nezdecimují novou násadu a zbude pár pěkných kousků pro rybáře vyznávající pstruhovou rybařinu. Z této akce byla pořízena fotodokumentace, která je zveřejněna ve fotogalerii ZDE. O této akci s názvem „Rozvezli jsme kapry a potočáky“ vyšel článek také na webu územního svazu. Odkaz Zde: http://crs-sus.cz/rozvezli-jsme-kapry-a-potocaky/


                    Jarní násada do revírů v Bělé pod Bezdězem

   Jarní čas patří především úklidu v okolí revírů a také příprava na plánované závody a rybolov. To se neobejde mimo jiné i kvalitním zarybněním revírů, které se odehrává právě v tomto jarním období.

Výbor každoročně objednává co nejkvalitnější násadu od těch tradičních a prověřených dodavatelů.

První dodávka byla do rybníku Slon nasazena dne 29. března 2018. Jednalo se o násadu kapra K3(cca 45 až 50 cm) o celkové hmotnosti 1200 kg (průměrná hmotnost 2 kg/ks) z Rybářství Doksy. Dle vyjádření kontrolního orgánu za dozorčí komisi př. Jiřího Ďuriančika a hospodáře př. Marka Braslavce, byla násada v požadované kvalitě a v deklarovaném množství. Z této akce byla pořízena fotodokumentace, kterou zveřejňujeme v naší fotogalerii Zde. Zápis z kontroly, pořízen kontrolním orgánem DK je uložen v dokumentaci z kontrolní činnosti DK.

Jen pro doplnění. Na stránkách SÚS naleznete článek o nasazování ryb, kam a kolik toho bylo do revírů nasazeno. Více Zde. Fotogalerie s násadou je Zde.


Bělští rybáři hodnotili uplynulý rok

   Tak jako vždy i letos počátkem nového roku hodnotili rybáři z Bělé pod Bezdězem uplynulý rok. Stalo se tak dne 24. února 2018 od 09:00 hodin v místní Sokolovně. Výbor připravoval svědomitě program schůze již dlouho před jejím konáním, zajistil občerstvení, pozval hosty nejen ze spřátelených okolních organizací, ale také představitele města.  S čím však do značné míry nepočítal, to byla rekordně nízká účast. Čím to bylo lze se jen dohadovat – třeskuté mrazy, chřipková epidemie, nebo pokračující trend nezájmu. Vcelku překvapivé je i fakt, že i přes písemné vyrozumění našich jubilantů, si nepřijdou vyzvednout poukaz. A jaká že nakonec byla účast? V zápise z členské schůze stojí 34 členů organizace, kteří se dostavili na schůzi. Z celkového počtu 362 (k 31. 12. 2017) je to opravdu málo. Více se dozvíte v zápise z členské schůze a také jsme pro Vás připravili, nebo ještě připravujeme zveřejnění jednotlivých zpráv funkcionářů organizace. Ty naleznete Zde.  Ve fotogalerii jsme zveřejnili pár zajímavých snímku.

   Hlavním tématem členské schůze byli ovšem volby do výboru a dozorčí komise. Odstupujícímu předsedovi příteli Jiřímu Dvořákovi poděkovali stávající funkcionáři za dosavadní činnost a přítel Dvořák řekl členům organizace, že bude nadále úzce s výborem spolupracovat jako řadový člen.

Novým předsedou v přímé volbě byl do čela naší organizace zvolen přítel Dušan HÝBNER.

Také byl zvolen výbor ČRS, z.s., MO ve složení Ladislav MĚŠŤAN, Miroslav NEUMAN, Jaroslav TOŠOVSKÝ, Marek BRASLAVEC, Jakub TOŠOVSKÝ, Jiří DVOŘÁK, Karel COUFAL, Jiří HOFTA.

Zvolena byla také dozorčí komisi ČRS, z.s., MO ve složení Michael ŠILINGER st., Petr BERGMANN, Karel LAMMEL, Jiří ĎURIANČIK.

Vše podstatné se dozvíte na tomto webu v příslušných sekcích. Závěrem Vám přejeme pohodu a klid u vody, hodně pěkných úlovků a budeme se těšit na setkání u závodů a akcí, které maše organizace pořádá v roce 2018. Zvláštní poděkování patří představitelům města Bělá pod Bezdězem v čele se starostkou Jitkou Tošovskou, za jejich podporu naší organizace.

Přečtěte si také co o nás vyšlo na stránkách SÚS Zde.                        Fotogalerii otevřete Zde.


Dětský den se Slonem

 Celý sobotní den patřil dětem. Dopolední část o které jsme již na tomto webu psali se přehoupl do odpolední části, která byla věnována pouze zábavě, soutěžím a dovednostem. Mimo jiné byla pro děti připravena stanoviště i vědomostní. Letos poprvé se na dětském dnu v rámci soutěží pro děti spolu s bělskými rybáři podíleli také myslivci z organizace Bezděz. Již tradičně připravili pro děti svá stanoviště Skauti z organizace Svornost, dále pak Air-Soft, Hasiči z Bělé pod Bezdězem a ukázku policejního vozu pro děti uspořádala již tradičně také policie ČR z místního oddělení v Bělé pod Bezdězem. Vše co organizátoři pro děti připravili si můžete prohlédnout ve fotogalerii Zde.

   Počasí bylo nadmíru příjemné a místní vodník, který nad celým tímto mumrajem dohlížel, oznámil celkový počet zhruba 250 dětí, což je velice pěkný počet. Pokud se ohlédneme do minulosti, tak zjistíme, že obdobná návštěvnost v minulých létech se pohybovala také kolem 250 až 300 a vice dětí a to nehledě na to, že v tuto dobu probíhalo současně více akcí v blízkém okolí. To svědčí o kvalitě připraveného programu, prostředí, ve kterém se „Dětský den se Slonem“ a zejména o kvalitní práci organizačního výboru a samotných pořadatelů, kteří jednotlivé soutěže po celé odpoledne vedli a dohlíželi na bezpečnost dětí a dobrou náladu.

   Bělští rybáři moc děkují Všem, kteří se podíleli na uskutečnění této akce pro děti a rodiče. Velice děkují sponzorům a představitelům města Bělá pod Bezdězem v čele se starostkou Jitkou Tošovskou. Vážíme si Vaší spolupráce a pomoci při organizaci této tradiční akce a těšíme se na další spolupráci.

Podívejte se do fotogalerie, kde jsme pro Vás připravili záběry z této povedené akce.


     Dětský rybářský závod v Bělé pod Bezdězem

   Za velmi krásného počasí se dne 3. června 2017 v rámci „Dětského dne se Slonem“ na rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem uskutečnil již tradiční dětský rybářský závod. Nejsmělejší odhady pořadatelů předpovídali účast tak kolem 70 závodníků.  Jíž půl hodiny před zahájením tento odhad padnul a pořadatelé takřka co pět minut vznášeli dotazy směrem k „Centru zpracování výsledků“ s otázkou „Kolik máme závodníků“? Počet se nakonec zastavil na úctyhodném čísle 89 závodníků do 15-ti let věku.Takový počet pořadatelé ještě nikdy v minulosti neevidovali, a pokud se ohlédneme zpět, tak trend účasti na dětském rybářském závodu v Bělé pod Bezdězem neustále roste.Trošku statistiky. Na tento závod, který je určen nejen pro rybáře, ale také pro nerybáře se děti sjeli do Bělé pod Bezdězem zhruba z 18-ti obcí a měst.Dominovala samozřejmě Bělá pod Bezdězem, dále pak Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště a nejdále pak evidovali pořadatelé děti z Děčína.

Rybník byl velice kvalitně zarybněn o čemž svědčí výsledková listina ZDE na které z celkového počtu evidovaných mladých rybářů ulovilo 68 lovících nějaký ten úlovek. Průměrně na závodníka, jež ulovil rybu vyšlo 146 cm.

Vyhlášení výsledků proběhlo hladce. Pro všechny děti připravili pořadatelé hodnotné ceny ať již kvalitní rybářské potřeby zejména pro malé rybáře, ale také spoustu hraček o které projevovali zájem především ty děti, které se doposud rozhodují, zda s rybolovem teprve začnou. Konec konců rybáři v Bělé pod Bezdězem pořádají mimo jiné spoustu akcí pro veřejnost a zejména děti, které se snaží nalákat do řad Českého rybářského svazu a pod vedením Středočeského územního svazu se to bělským rybářům za poslední roky daří a to nejen těm bělským.

                  1. Místo obsadil    Dušan Hýbner                s počtem bodů 1231       z Bělé pod Bezdězem

                  2. Místo obsadila  Veronika Červenková    s počtem bodů 666          z Bělé pod Bezdězem

                  3. Místo obsadil    Jiří Grégr                        s počtem bodů 654          z Šubrtova

Výsledky závodu ZDE.

Podívejte se do naší fotogalerie, kde jsme pro Vás zveřejnili fotografie z průběhu závodu.

To ovšem byla pouze první část krásného sobotního dne. Po vyhlášení výsledků pokračoval program odpolední částí pod názvem „Dětský den se Slonem. Na článku a zpracování velkého množství fotografií z této odpolední části usilovně pracujeme a co nejdříve na našem webu také zveřejníme.

Co závětem? Patří se poděkovat všem, kteří se na přípravě tohoto krásného dopoledne podíleli, děkujeme všem našim sponzorům, představitelům města Bělá pod Bezdězem v čele s paní starostkou Jitkou Tošovskou, dále pak Středočeskému územnímu kraji a všem rodičům a dětem, kteří se závodu zúčastnili. Těšíme se na další akce, které v rámci naší organizace připravujeme pro děti, zejména akci pod názvem „Ve vodě nežijí jen vodníci“, který bělští rybáři pořádají ve spolupráci s územním svazem a je určen pro školáky.


Místní rybářský závod v Bělé pod Bezdězem

   V organizaci Bělá pod Bezdězem si místní rybáři poměřili síly mezi sebou. Stalo se tak 13. května 2017 za velmi dobrého počasí, i když pár kapek přece jen spadlo. Závod proběhl v pohodové atmosféře. Někteří závodníci si však postěžovali, že se rybám na háček moc nechce. Tak jako vždy se podařilo vytáhnout i nějakou tu sice malou štiku, ale přesto je to umění od rybářů. Závodu se účastnili také děti, škoda jen, že jich bylo jako šafránu. A jak vlastně závod dopadl, co se týká výsledků?
Na prvním místě se umístil přítel Dušan Hýbner s celkovým počtem bodů 5850. Na druhém místě s celkovým počtem bodů 3250 umístil přítel Švarc Jaroslav a třetí místo obsadil přítel Milan Daňhel s celkovým počtem 3170 bodů.
Pro pořádek musíme jen upřesnit, že ulovená ryba se vážila.
Podívejte se na celkovou výsledkovou listinu Zde a také do fotogalerie Zde, kde jsme pro Vás vybrali pár záběru ze závodu.

Celkové výsledky                                Fotogalerie   

Brigádní činnost kolem rybníku Slon

   Poslední termíny plánovaných brigád mají rybáři z Bělé za sebou. Pro tento rok se termíny plánovaných brigád v jarních měsících zúžili pouze na šest vypsaných termínů. Jak se ukázalo, tento počet termínů je dostatečný a veškerá naplánovaná činnost byla splněna.

   Přesto práce kolem revíru je pořád dost a činnost v rámci brigád samozřejmě v tomto roce nekončí. Pravidelný úklid, sekání trávy a opravy břehů se budou provádět i nadále. Zejména před plánovanými akcemi. Již za nedlouho zde máme místní rybářské závody (sobota 13. května) a tradiční dětský den se Slonem (3. června 2017). Dopoledne bude patřit také dětem, pro které pořádají bělští rybáři dětské závody. Takže práce s přípravou těchto akcí bude spousta.

Podívejte se do fotogalerie, kde naleznete spoustu fotografií z posledních dvou termínů brigádní činnosti našich členů.

Další foto ve fotogalerii naleznete ZDE


Péče o novou část břehu na především
Jak již víte a sami jste se dozajista mohli přesvědčit, nově opravená další část břehu vyžaduje v tomto období péči. Nově vysázené travní semeno je potřeba občas pokropit vodou. O tuto činnost se bělští rybáři již musí postarat sami. Právě kvůli nově zrenovované části břehu rybníku velký Slon (411 005, podrevír 1) došlo k odložení tradičního veřejného rybářského závodu „Bělský kapr“, který tento rok má započít druhou desítku tedy 11. ročník. Pokud by se závod uskutečnil, břehy které doposud nejsou zatravněny, by vzali za své a to nehledě na to, pokud by zapršelo. Nedokážu si dost dobře představit brodící se závodníky v bahně a vedle nich klouzající se rozhodčí a pořadatele. Po takovém dopoledni by asi terén úhledně upraveného břehu vzal za své.
Přesto organizátoři tohoto prestižního závodu dělají vše pro to, aby se závod uskutečnil v náhradním termínu (pravděpodobně na podzim tohoto roku). O termínu Vás budeme včas informovat. V následujícím článku, který připravujeme, Vám přineseme pár záběru ze zarybnění rybníku Slon tzv. generačním kaprem, který měl být nasazen právě k příležitosti 11. ročníku Bělský kapr. Přesto se máte na co těšit. Takový kapr ve vodě zůstane i na podzim, kdy jak doufáme ,se uskuteční tento závod.

Další foto ve fotogalerii naleznete ZDE


Oprava břehů Slon zdárně pokračuje – je dokončena další etapa
Vytisknout stránku Vytvořit PDF Stránka emailem


Výsledky ankety
Jak hodnotíte rok 2018 co do vašich úlovků?
Velmi dobře.
Uspokojivě.
Slabší průměr.
Takřka nic jsem neulovil.
K vodě jsem se téměř nedostal.
Celkem hlasů: 27
Anketa bude ukončena 30.5.2019 11:05
Vaše nejoblíbenější ryba?
Kapr 41% (209)
Štika 7% (38)
Candát 12% (61)
Bolen 4% (20)
Pstruh 4% (23)
Amur 5% (27)
Úhoř 5% (28)
Sumec 4% (24)
Lín 8% (44)
Jiná 5% (25)
Celkem hlasů: 499
Anketa ukončena 1.12.2018 8:13
Revíry SÚS
Mimopstruhové revíry.

Pstruhové revíry.
Přihlásit
Jméno:
Heslo:

Předpověď počasí

Předpověď použita z webu společnosti METEOPRESS.
-----------------------------
ČHMÚ - radarová data
Předpov. povodňová služba
Podporujeme
ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

ČRS, z.s., Středočeský územní svaz

Rybářský týdeník na Facebooku

JIMI TOOLS