Dnes je Úterý, 28. května 2024   21:51:39Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián/Maxim.   Dle příjmenáře: Kozák

Minikalendář
Minulý měsícKvě 2024Příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dnes
Spřátelené organizace
MO ČRS Mladá Boleslav
MO ČRS Mnichovo Hradiště
MO ČRS Bakov nad Jizerou
MO ČRS Benátky nad Jizerou
6.základní škola: Mladá Boleslav, Jilemnického 1152
1.PTS Táborník Mladá Boleslav
Mateřská škola Březinka
Skautské středisko Svornost
Partneři
Středočeský kraj
Český rybářský svaz
ČRS - Středočeský územní svaz
MÚ Bělá pod Bezdězem
MS Polygrafie s.r.o.
CITY-MB, s.r.o.
ATMOS
Rybářské potřeby Křepelka
Rybářské potřeby U pytláka
Tom Crystal
Spřátelené weby
Nachytáno s Kaudíkem
Rybářské závody
Stále na rybách - ryby a rybaření
Rybaření ve Španělsku
Rybářský žebříček

 Informace z SÚS

 

Kontaktní údaje:

   Sekretariát středočeského ÚS K Novým domkům 82 Praha 5 Lahovice, 159 00 

Telefon: 224 934 984 
  224 933 747 
  602 594 221 Technik 
  602 123 905Jednatel 
  602 771 168Rozvozy 
FAX:  224 934 196 

E-mail:    crs_sus@volny.cz  nebo  info@crs-sus.cz

Složení výboru a kontakty naleznete Zde.


Český rybářský svaz, z. s
STŘEDOČESKÝ ÚZEMNÍ SVAZ

Informační leták
11. 04. 2022
Vážení, v příloze tohoto sdělení naleznete

 

Veškeré další novinky naleznete na webu Středočeského územního svazu.
 

 Český rybářský svaz, z. s
STŘEDOČESKÝ ÚZEMNÍ SVAZ

Informační leták
13. 07. 2020/2
Vážení, v příloze tohoto sdělení naleznete

    1. PODĚKOVÁNÍ A POSKYTNUTÍ MIMOŘÁDNÉHO PŘÍSPĚVKU, č.j. 1416/2020
Veškeré další novinky naleznete na webu Středočeského územního svazu.
 

 


Český rybářský svaz, z. s
STŘEDOČESKÝ ÚZEMNÍ SVAZ

 

Informační leták
20. 05. 2020/2
1. INFORMACE K NÁVRHU STANOV ČRS, č.j. 1121/2020
Veškeré další novinky naleznete na webu Středočeského územního svazu.

 

 


Český rybářský svaz, z. s
STŘEDOČESKÝ ÚZEMNÍ SVAZ

 

Informační leták
13. 05. 2020/1
Veškeré další novinky naleznete na webu Středočeského územního svazu.

 

 


Informace ze Středočeského ÚS

Digitální mapy našich revíru

   Středočeský uzemní svaz připravil pro vás, rybáře, online vyhledávaní revíru. Odkazy jsou rozděleny na mimopstruhové a pstruhové. Kliknutím na odkazy na našich stránkách můžete vyhledat jednotlivé revíry v našem územním svazu.

Mapový podklad funguje s online přístupem na Google mapách, proto je nutné mít ve vašem zařízení zapnuté polohové služby a mít něco málo dat. Na jednotlivých bodech naleznete revíry, aktuální popis revíru, u tekoucích vod jeho začátek i konec.

Největší výhodou je, že odkaz z mobilních zařízení a tabletů funguje i jako jednoduchá navigace k revíru způsob použití je popsán na jednotlivých obrazech níže.

Tato digitalizace vám usnadní přístup a vyhledávaní revíru v Středočeském územním svazu.

Po kliknutí na odkaz mapy, se Vám otevře základní mapa s body – body označují jednotlivé revíry
(modrá slza) – dále modrý kulatý bod je poloha vašeho zařízení.

Odkazy na mapu revírů:

Mimopstruhové revíry                 Pstruhové revíry

Zdroj Web SÚS.

Byly uděleny výjimky na 24 hodinový rybolov na 4 revírech v rámci SÚS!

   Věříme, že potěšitelná zpráva přišla z Ministerstva zemědělství, které vyhovělo naší žádosti o udělení výjimky a povolení 24 hodinového rybolovu na čtyřech revírech v rámci Středočeského územního svazu.

   Na základě toho rozhodnutí MZe pod sp. značkou 13RM3033/2017-16232 byla udělena výjimka z denní doby lovu na roky 2017, 2018 a 2019 na mimopstruhové revíry LABE 19 – č. 411 051 (MO Čelákovice), LABE 18 – 411 050 (MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav), VLTAVA 15, údolní nádrž Kamýk – č. 411 503 (SÚS) a BEROUNKA 4A – č. 411 002 (MO Kladno), a to následovně: Více se dozvíte ZDE.


Sekretariát SÚS  K Novým domkům 82  159 00 Praha 5 Lahovice
Tel: 224 934 984

Úřední hodiny:
Úterý: 9:00 - 15:00 hodin
Čtvrtek: 9:00 - 15:00 hodin

Úřední hodiny předsedy SÚS pro potřeby MO:
každý druhý čtvrtek v měsíci 14.30 – 16.30 hod
Mimo úřední hodiny je návštěva možná po předchozím telefonickém dohodnutí termínu.
Tel: 224 934 984
E-mail:
info@crs-sus.cz
Bankovní spojení: KB Praha 1 č.ú. 35036-011/0100  IČO: 00434108
 


Jednatel ČRS k neúplné reportáži ČT o 30 denních rybářských lístcích

Zde přetiskujeme vyjádření jednatele ČRS Jana Štípka v plném znění:
Jak je to s krátkodobými rybářskými lístky …. aneb co bylo v televizi špatně nebo nebylo vůbec
V hlavním zpravodajském pořadu Události na ČT1 proběhla v úterý 23.2.2016 informace o zavedení měsíčního rybářského lístku. Zpráva ale nebyla přesná, takže je třeba uvést některé informace na pravou míru a hlavně doplnit  to, co v televizi nezaznělo.
Předně: už v úvodním titulku „Na ryby i s měsíční povolenkou“ i v komentáři moderátorky byla chyba – nejedná se o měsíční povolenku, ani žádné povolení, ale o krátkodobý rybářský lístek s platností na 30 dnů bez podmínky prokázání kvalifikačních předpokladů. Tolik základní upřesnění.

Více se dozvíte ZDE.

viz také: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/doma ... tek-bez-zkousek-na-30-dni

Proč zveřejňujeme násady?

Je tomu už více jak rok, kdy jsme začali zveřejňovat nasazování ryb do našich revírů. To členská základna našeho svazu kvitovala s povděkem a přidalo se i několik našich MO, které nastoupily stejnou cestu, jež je v dnešní době naprostou nutností. Ryby vysazené do Labe. Přesto registruji i některé záporné reakce na naše články o násadách, spíše jde o vulgární osočování, ale budiž, každý má nějaký způsob chování a mantinely vyjadřování, a tak se pokusím naše počínání vysvětlit.

Více se dozvíte ZDE.


Nové informační tabule na revírech a rybnících SÚS
IMG_8893

„Věříme, že kromě rybářů ocení tabule i nerybářská veřejnost, čímž mám třeba na mysli cyklisty, kteří se u našich vodních ploch zastaví, stejně tak jako turisté či školy a školky na výletě nebo při vycházkách. Je to další propagace naší práce, stejně tak, jako by samozřejmostí měly být upravené a posekané břehy. Prostě chceme, aby se všichni na našich revírech cítili dobře, aby věděli, kde jsou a dostali základní informaci o nás,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner.

IMG_8892   Potěšující je, že tabule zaujaly některé funkcionáře našich MO, kteří je měli možnost vidět při návštěvě sekretariátu, když jsme akci připravovali či přímo již na revírech. Někteří z nich se zajímali, zda by podobné tabule nemohly být umístěny i na jejich revírech.

   Proto připravíme kontakty na zhotovitele i cenovou kalkulaci, kterou všem zájemcům nabídneme na hospodářském vyrovnání.

Přejeme krásné podzimní chvíle u našich revírů.


Pilotní projekt ČRS Středočeského územního svazu na propagaci rybářství a efektivní využití volného času dětí

   Ve chvíli, kdy náš územní svaz nesouhlasil s neefektivním a nekoncepčním plošným uplácením rybářské mládeže, jsme avizovali vlastní projekty. Prvním byla nově založena tradice dětských rybářských závodů „O pohár předsedy ČRS SÚS“ a nyní přicházíme s dalším. Realizace se ujala MO Bělá pod Bezdězem, která představí projekt nejen místním dětem, ale i zájemcům z řad vedoucích rybářských kroužků a klubů v našem regionu.????????????????????????

   Jedná se tentokrát o akci pro nejmenší, kdy jsme se rozhodli připravit program a pozvat děti z mateřských škol k našim revírům. Projekt jsme nazvali „Ve vodě nežijí jen vodníci“ a chtěli bychom dětem přiblížit, co se děje pod vodní hladinou, jaké druhy ryb se v tuzemských vodách nacházejí, jak se dají lovit, ale zároveň i chránit, jak se u vody chovat s důrazem na ochranu životního prostředí,“ říká předseda SÚS Dušan Hýbner.
   A kde jinde se s dětmi sejít než v přírodě u vody, přímo na námi spravovaných vodních plochách, aby si vše mohly osahat a zkusit.
Více čtčte na stránkách www.crs-sus.cz

Zajímavý nápad středočeských rybářů

Se zajímavým nápadem, jak získat dětskou členskou základnu a jak jí pomoci v začátcích, přicházejí středočeští rybáři. Od 1. ledna spouští akci, která zřejmě nemá v tuzemském rybářském hnutí obdoby. Začínající mladí rybáři se totiž mohou těšit na slevový kupon, vesměs 20 procentní, který je určený pro jejich první nákup v určené rybářské prodejně.

Se zajímavým nápadem, jak získat dětskou členskou základnu a jak jí pomoci v začátcích, přicházejí středočeští rybáři. Od 1. ledna spouští akci, která zřejmě nemá v tuzemském rybářském hnutí obdoby. Začínající mladí rybáři se totiž mohou těšit na slevový kupon, vesměs 20 procentní, který je určený pro jejich první nákup v určené rybářské prodejně.

„V dnešní konkurenci spousty jiných aktivit, kde mohou děti a mládež trávit svůj volný čas, se potýkáme s úbytkem členů. Přemýšleli jsme o vstřícném kroku směrem k dětem, jak jim pomoci v momentě, kdy u nás složí zkoušky a stávají se rybáři.

Dohodli jsme se s rybářskými prodejnami v jednotlivých okresech našeho kraje a společně s nimi od ledna spouštíme slevovou akci na první nákup,“ říká předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner a dodává, že základním oslovením dětí však i nadále zůstávají nábory ve školách, dny otevřených dveří, besedy.

„A naše kupony. Věříme, že jako podpůrný produkt k tomu, co pro děti děláme, nám je pomůže přilákat do našich řad. Udělat rybářské zkoušky je totiž jedna věc, ale pak přichází ta druhá, finančně náročná především pro jejich rodiče. Zakoupení potřebného vybavení, které prostě u vody mít musíte. A tady jim chceme alespoň trošku pomoci,“ dodává Hýbner.

A jak by to mělo fungovat? Kupony jsou určeny pro začínající rybáře ve věku do 16 let na jejich první nákup, který nesmí přesáhnout částku 5000 korun a nevztahuje se na již zlevněné věci. Děti si mohou nakoupit nejen vybavení, ale třeba i oblečení k vodě, krmení pro ryby atd. Pokud někdo skutečně využije nákup v plné výši, znamená to slevu 1000 korun. Kupony děti obdrží vždy na příslušné místní organizaci, kde slouží zkoušku. Na kuponu je název prodejny, kde ho lze uplatnit. Prodejen je v rámci kraje 11, vždy v každém okresu jedna.

„Naši obchodní partneři se k nápadu kuponů postavili skvěle a za to jim patří dík. Jsme přesvědčeni, že jsme se vydali správným směrem a je to jen další pobídka pro naše malé rybáře, které hodláme maximálně podporovat. Zároveň je to od nás i signál směrem ven, že o podpoře dětí a mládeže v nehodláme jen mluvit, ale něco i skutečně dělat,“ dodal Hýbner, který byl do funkce předsedy SÚS nově zvolen v září.

Zdroj RT41/3

MEDIKOVANÉ KRMIVO

Léčivý přípravek k léčbě nejčastějšího virového onemocnění kaprovitých ryb - jarní virémie kaprů.


Zhodnocení délko-váhových vztahů v RP ČRS

Dokument v PDF Metodika Zde.


SEZNAM REVÍRŮ ČRS SE STANOVENOU HORNÍ MÍROU KAPRA PRO ROK 2010

Dokument v PDF Seznam Zde.


 

Organizační struktura ČRS

 Základní schéma toku peněz za povolenky ČRS

Materiál převzat z oficiálních stránrk ČRS

Snaha rybářů o udržení úhoře v českých řekách pokračuje

     Český rybářský svaz, téměř výhradní dovozce úhoře říčního do ČR, dokončil v minulých dnech vysazování malých úhořů do našich vod. Celkem bylo vysazeno 189 kg úhořího monté (malí úhoři kolem 7 cm délky), což odpovídá 567 000 ks v celkové hodnotě 2 330 370 Kč a dalších 479,5 kg odkrmeného monté (úhoři odkrmení do velikosti 15 - 25 cm), což odpovídá 113 547 ks v celkové hodnotě 1 398 396 Kč. Na severní Moravě navíc odkrmuje ČRS dalších 120 kg úhořů, kteří budou vypuštěni do našich vod v půlce července. Rybáři tak mají možnost ulovit tento druh ryby i v dalších letech. Cena za kilogram monté oproti loňskému roku opět klesla a dostala se na úroveň přibližně 12 500 Kč za kilogram, což je o cca 5500 Kč méně než v předchozím roce. ČRS využil snížení ceny a nakoupil letos více monté a odkrmeného monté než v předchozích letech. Snížení ceny je dáno jak propadem na trhu s úhoři v Asii, tak nařízením 1100/2007 ES a zařazením úhoře mezi chráněné druhy dle CITES. Toto nařízení reguluje prodej monté za účelem konzumu a upřednostňuje prodej za účelem vysazování do volné přírody.

I přes zarybňování prováděné ČRS je dnes úhoř říční rybou, které hrozí vyhynutí. Na ohrožení úhoře říčního se podílí mnoho faktorů. Je to především masivní odlov úhořího monté pro Asijské trhy a pro intenzivní chov tržních úhořů v akvakulturách, velké množství migračních bariér, jako jsou hydroelektrárny, přehrady a jezové stupně. Tyto překážky brání dospělým úhořům v migraci do Sargasového moře, místa jejich přirozeného rozmnožování, které je vzdálené od břehů Evropy 4000 km.

Rada ČRS
http://www.rybsvaz.cz/?page=aktuality&lang=cz&je_a​ktuality=ano


Zajímavý program pro tisk diplomů a osvědčení

Zpět na úvod

Vytisknout stránku Vytvořit PDF Stránka emailem


Nadcházející události
Žádné události
Výsledky ankety
Revíry SÚS
Mimopstruhové revíry.

Pstruhové revíry.
Přihlásit
Jméno:
Heslo:

Předpověď počasí

Předpověď použita z webu společnosti METEOPRESS.
-----------------------------
ČHMÚ - radarová data
Předpov. povodňová služba
Podporujeme
ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

ČRS, z.s., Středočeský územní svaz

Rybářský týdeník na Facebooku

JIMI TOOLS