Dnes je Pátek, 2. června 2023   13:31:38Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara.   Dle příjmenáře: Hájek

Minikalendář
Minulý měsícČer 2023Příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Dnes
Spřátelené organizace
MO ČRS Mladá Boleslav
MO ČRS Mnichovo Hradiště
MO ČRS Bakov nad Jizerou
MO ČRS Benátky nad Jizerou
6.základní škola: Mladá Boleslav, Jilemnického 1152
1.PTS Táborník Mladá Boleslav
Mateřská škola Březinka
Skautské středisko Svornost
Partneři
Středočeský kraj
Český rybářský svaz
ČRS - Středočeský územní svaz
MÚ Bělá pod Bezdězem
MS Polygrafie s.r.o.
CITY-MB, s.r.o.
ATMOS
Rybářské potřeby Křepelka
Rybářské potřeby U pytláka
Tom Crystal
Spřátelené weby
Nachytáno s Kaudíkem
Rybářské závody
Stále na rybách - ryby a rybaření
Rybaření ve Španělsku
Rybářský žebříček

Vítejte na internetových  stránkách naší organizace

   Na těchto stránkách naleznete veškeré potřebné informace, týkající se života v naší místní organizaci Bělá pod Bezdězem. Jsou zde uvedeny termíny konání výborových a členských schůzí, přijímání a školení nových členů, termíny brigád, výdeje povolenek, ceny členských příspěvků, zápisné nových členů, ceny povolenek. Dále zde naleznete akce, které se konají pod záštitou naší organizace jako jsou veřejné rybářské závody, "Dětské rybářské závody" a podobně. Můžete se zde seznámit s legislativou týkající se lovu ryb a životního prostředí a v neposlední řadě mnoho zajímavých odkazu na jak spřátelené místní organizace, tak na obchody s rybařinou, literaturou a pod. Budeme rádi pokud nám zašlete náměty, připomínky nebo příspěvky, které pomohou oživovat tento Webu. 


undefined

Závodní řád: ZDE                              Organizační zabezpečení: ZDE


 Místní rybářské závody 2023

undefined

    V sobotu 20. května 2023 se uskutečnil v Bělé pod Bezdězem místní rybářský závod zdejších rybářů. Rybářské klání doprovázelo nádherné slunné počasí od ranních hodin. Závodu na rybníku Slon se celkem účastnilo 27 lovících a jako vždy bylo zázemí připraveno na jedničku. Škoda jen, že se rok od roku účastní tohoto tradičního závodu čím dál méně našich členů.

 

A kdo obsadil přední příčky?
Více se dozvíte Zde: 

Na okolí revíru Slon je radost pohlédnout 

   Rybáři z Bělé pod Bezdězem opět měsíc duben tak jako každoročně věnovali úklidu a vylepšení jak vlastních pozemků, tak i těch městských, které využívá veřejnost pro volnočasové aktivity a procházky. Opět se jednalo především o úklid spadaného listí, nepořádku, úpravě terénu a podobně. Tento rok došlo také na opravu (výdřevu) břehů a zpevnění parkoviště a cest kolem rybníku Slon.

 Více se dozvíte Zde: 


Bělští rybáři a jarní násada do revíru Slon 

     Jarní měsíce jsou ve znamení zvýšené aktivity nejen probouzející se přírody a živočichů, ale také zvýšenou činnost těch, kteří se starají o naše revíry a bohatou obsádku v našich revírech. Každoročně se snaží bělští rybáři nasazovat zejména do rybníku Slon nádherné a zdravé ryby.

  Nejinak tomu bylo také letos. Bělští rybáři se snaží dlouhodobě nasazovat větší počty ryb do našich revírů, aby uspokojili poptávku rybářů, kteří zavítají na náš nádherný revír.

Více se dozvíte Zde:  


Výbor zveřejnil akce na rok 2023
   Tak, jako každý rok i letos výbor naší MO připravil termíny činnosti a akcí na následující kalendářní rok. Letos se bude poprvé snažit výbor odeslat elektronický dopis těm členům u kterých evidujeme elektronickou adresu. U zbytku členů bude zaslán klasickou sestou do schránky (dopis), nebo bude předán osobně pověřenými členy výboru. Plné znění také naleznete na nástěnkách naší organizace u rybníku Slon a ve městě.
   Již dnes Vám přinášíme obsah dopisu, to pro případ, že k někomu nedorazí. Pokud se tak stane, oznamte nám to prosím při platbě členských známek. Je docela možné, že Vaše současná adresa neodpovídá tomu, co jste nám nahlásili počátkem roku při výdeji a může tak vzniknout problém také při následném výdeji povolenek, kdy budete mít na povolence jinou adresu, než skutečně máte.
 Více se dozvíte Zde: 

Velmi vydařený dětský rybářský závod
undefined

   Bělští rybáři opět dokazují, že práci s dětmi umí a jsou schopni přilákat na akce, které pořádají velké množství dětí. Bylo tomu také tak dne 4. července 2022, kdy se uskutečnil tradiční závod pro dětské rybáře a nerybáře.  Pořadatelé odhadovali účast kolem 70-ti dětí a konečné číslo se před zahájení závodu zastavilo na startovním čísle 80 registrovaných závodníku do 15-ti let věku, což pořadatele překvapilo. Pokud se ohlédneme zpět do minulosti, tak se jedná o takřka stejnou návštěvnost mladých zájemců o sportovní rybolov a v některých ročnících byla pokořena hranice sta registrovaných závodníků. Tradičně také platilo to, že každý registrovaný závodní i bez úlovku si odnesl nějakou tu cenu dle vlastního výběru.

Více se dozvíte Zde: 

Ohlédnutí za místním rybářským závodě 2022

Za vcelku dobrého počasí se 28. května uskutečnil tradiční místní rybářský závod našich členů MO ČRS z Bělé pod Bezdězem. Závodu se účastnilo 29 registrovaných závodníků i přes občasný slabý déšť se sobotní dopoledne vydařilo. Lovila se především menší ryba. Pro závodníky připravili pořadatelé závodu opravdu pěkné ceny a dostalo se na každého.  A kdo obsadil první tři místa tohoto závodu

1. místo obsadil Matek Braslavec s 5485 body

2. místo obsadil Jiří Hofman s 4310 body

3. místo obsadil Jakub Tošovský s 4060

Těmto třem byly předány diplomy a ceny dle vlastního výběru z celkem 29 připravených cen.
Velký dík patří organizátorům závodu, rozhodčím a v neposlední řadě také obsluze našeho kiosku, který jako vždy fungoval na výbornou.
Poděkování patří také všem našim členům, kteří věnovali dobrovolné startovné, které bude použito na práci s dětmi, která se po Covidu opět naplno rozjela a také mnozí věnovali své ceny, které si vybrali.
Podívejte se do fotogalerie, ve které naleznete jak závod probíhal a také pár záběrů z vyhlašování výsledků.
 Celkové výsledky naleznete Zde.

        undefined       undefined


Poslední termíny brigádní činnosti jsou u konce
Publikováno: 25. 4. 2022

   Jarní činnost v rámci brigádní činnosti naší členské základny se dnem 23. a 24. dubna završila. Co bylo naplánováno v rámci úklidu bylo beze zbytku splněno i přes každoroční malou účast na plánovaných termínech brigádní činnosti.   Tento stav přetrvává již řadu let a do budoucna se již dnes zabývá výbor otázkou, jak tento trend zvrátit nebo zadat tyto práce, které je nutné vykonat v jarních měsících zadat firmě, která práce vykoná za naše členy. Otázkou je samozřejmě cena, za kterou bude pověřená firma práce vykonat. Platba 100,- Kč za 1 hodinu, kterou dnes každý člen odvádí za neodpracovanou brigádní hodinu je asi již dávno překonána.Podařilo se také udělat mnoho práce k zvelebení zázemí rybníku Slon.       Podívejte se do naší fotogalerie na pár záběrů. Děkujeme všem za účast a rovněž tak členům našeho výboru MO.

Fotogalerie brigádní činnosti Zde. 


Informave ze SÚS "Hromadný úhyn raků říčních u Hořovic" 

 Publikováno: 13. 4. 2022 

   Byl odhalen díky všímavosti místních obyvatel na Jalovém potoce za Komárovem. Ihned po nahlášení úhynu pracovníci AOPK ČR a Výzkumného ústavu vodohospodářského odebrali umírající jedince a podrobili je testům na přítomnost račího moru.   Výsledky nebyly průkazné, nicméně vzhledem k tomu, že ostatní živočichové ve stejném potoce nadále bez problémů přežívají, je podezření, že se jedná o tuto nákazu. Podrobnější testy nyní probíhají. Klíčové je, aby se račí mor nešířil dál. Nedaleká chráněná krajinná oblast Brdy je jedním z mála míst, kde u nás doposud žije kriticky ohrožený rak kamenáč. Má ho dokonce ve znaku.   „Račí mor přenášejí nepůvodní, americké druhy raků. Vyvolává jej „plíseň“ Aphanomyces astaci, česky hnileček račí. Je to vysoce infekční onemocnění a způsobuje masivní úhyn našich původních druhů raků, raka říčního a raka kamenáče. Ti nemají dostatečnou imunitu, aby se nákaze ubránili. Původce račího moru v jejich tělech roste a do vody uvolňuje pohyblivé spory, kterými se račí mor šíří. Prorůstá do celého račího těla a postupně zvířata zahubí. V současné době bohužel neexistuje žádný účinný prostředek, kterým by se dali raci vyléčit. Zásadní je, aby se mor nešířil dále. O situaci jsme informovali Krajskou veterinární správu i místně příslušné rybářské svazy.“ uvádí Tomáš Görner z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

 Článek má pokračování Zde 

Brigádní činnost

   Máme za sebou takřka polovinu termínů brigádní činnosti a jak se zdá zájem z řad našich členů podílet se na společné údržbě našich revírů a okolních ploch je rok od roku menši. Doby, kdy na prvních brigádních termínech se sešlo přes dvacet brigádníků jsou asi nenávratně pryč a výbor poslední dobou řeší, jak dál naložit s vypsanými termíny každoroční brigádní činnosti naší organizace, kdy je na brigádě více členů výboru než řadových členů ochotných si odpracovat předepsaný počet brigádních hodin.

   Stejný trend pokračuje také letos. Doposud dle evidence, kterou evidují pověření vedoucí brigádní činnosti se k dnešnímu dni (9. 4. 2022) účastnilo prozatím pouhých 9 členů, nepočítaje členy výboru a samotné vedoucí brigádní činnosti. 

Více se dozvíte zde


Oznámení o změně termínu výdeje povolenek

Upozorňujeme, že z důvodu nemoci se přesouvá výdej povolenek z 9. 3. 2022 a náhradní termín výdeje dne 11. 3. 2022 od 16:00 do 18:00 hodin v klubovně MO.

Děkujeme za pochopení, Výbor MO


 Členskou schůzí jsme ukončili rok 2021

undefined

   Bělští rybáři na své členské schůzi, která byla zároveň volební dne 26. února 2022 v místní Sokolovně vyhodnotili mimo jiné jak lovnou sezónu roku 2021, tak si zvolili nové vedení a kontrolní orgán naší organizace.Dále proběhla také nominace do orgánů SÚS. Naše místní organizace podpořila kandidáta př. Dušana HÝBNERA na předsedu ČRS SÚS a př. Miroslava NEUMANA do dozorčí komise ČRS SÚS a odboru čistoty vod při ČRS SÚS.Již tradičně proběhlo také proškolení přítomných členů naší organizace, které bylo letos zaměřeno, jak vyplňovat nové úlovkové listy (formátu A4).
 Více se dozvíte zde

Informace SÚS ČRS ze dne 6. ledna 2022

DODATEK SOUPISŮ REVÍRŮ č. 1 NA ROK 2022-2023 - průvodní dopis, č.j. 48/2022

Dodatek č. 1 


 Pokyny pro správné vyplňování nového typu sumáře (A4)

    Web SÚS dne 5. 1. 2022 upřesnil nové informace k vyplňování nových sumářů formátu A4.

Na základě četných dotazů sdělujeme, že na nové povolence k lovu ryb se číslo revíru, či vodní plochy v evidenci docházky a úlovků (oddíl II povolenky k lovu) zapisuje do kolonek odzadu, tzn. první dvě se vynechávají (viz vzor). Více ZDE.


Pokyny pro výdejce zlevněných povolenek držitelům průkazů ZTP a ZTP/P

   Naše organizace(tak jako jiné)obdržela závazné podmínky pro prodej zlevněných územních a celosvazových povolenek pro držitele platných průkazů ZTP nebo ZTP/P. Vzory těchto povolenek (kupónů) a vzory průkazů ZTP a ZTP/P, včetně průvodního dopisu naleznete v sekci Výdej povolenek. 

Více se dozvíte Zde: 


 Výbor zveřejnil plány akcí na rok 2022

   Každoročně výbor rybářů s dozorčí komisí připravují koncem roku termíny plánu činnosti a akcí na následující kalendářní rok. Jako vždy obdrží každý náš člen obálku, ve které naleznou jak termíny výdeje povolenek, termíny brigád, termíny rybářských závodů, tak například informace o cenách povolenek a v neposlední řadě také termín konání členské schůze, která se uskuteční dne 26. února 2022 od 14:00 hodin v Sokolovně Bělá pod Bezdězem.

   Již dnes Vám přinášíme obsah dopisu, to pro případ, že k někomu nedorazí. Pokud se tak stane, oznamte nám to prosím při platbě členských známek.

 Více se dozvíte Zde: 


Zarybnění revíru 411005, podrevír 1, ročním Candátem

   Z Ledče nad Sázavou nám byla dopravena dne 14. října 2021 pěkná drobotina. 

undefined

Jednalo se tentokrát o násadu ročního Candáta v počtu 650 ks o délce 7 až 8 cm, který byl vysazen z maximální opatrností do našeho rybníku Slon. Tak jako vždy byl přítomen zástupce dozorčí komise a pověřený člen výboru př. Kouba. Podívejte se do fotogalerie, na tu nádhernou droboť, která jak doufáme se ve velkém počtu dožije lovné míry a snad i pár odolných jedinců tuto míru významně překonají. Ať se jim daří.

Přejít do fotogalerie Zde: 


Rybářská klubovna doznal opět změn

undefined

   Rybáři z Bělé pod Bezdězem nepolevují ve svém úsilí a svou klubovnu tvoří k obrazu svému a potřebám všech návštěvníků, a to zejména dětí, kteří navštěvují DRK, svým člen v rámci výdeje povolenek a také jako jednací místo výboru a dozorčí komise místní organizace.

  Zejména pro potřeby DRK se klubovna proměnila v moderní prostor pro vzdělávání a zábavu také díky instalaci zobrazovací technice a kreslící – promítací velkoformátové magnetické tabuli.

Podívejte se do fotogalerie, kde jsme pro Vás zachytili další proměnu našeho společného prostoru.

Přejít do fotogalerie Zde: 


 Rybářská klubovna je jako nová

undefined

 Právě včas před zimním provozem proběhlo opětovné nastěhování do naší zrekonstruované klubovny. Stalo se tak ve dnech 2. a 3. září 2021.

   Od ranních hodin probíhal úklid místností, očištění uskladněného nábytku, výpočetní techniky a opětovnénastěhování do klubovny všeho co budeme potřebovat na pondělní (4.10.2021 od 15:30 hodin) zahájení dětského rybářského kroužku za přítomnosti rodičů a středečnímu (6.10.2021 od 17:00 hodin) zasedání výboru a dozorčí komise.

 Pokračování článku Zde: 


Příspěvek MO Bělá pod Bezdězem do fondu na nákup vodních ploch

   Tak jako každoročně i letos naše MO Bělá pod Bezdězem zaslala dobrovolný příspěvek do fondu na nákup vodních ploch při SÚS. Tento příspěvek konkrétně u naší organizace činí 50,- Kč za každého dospělého člena, odeslána tedy byla částka 18 300,- Kč.

Výše uvedený rozsah příspěvku byl schválen usnesením naší členské schůze.

   Prvořadým a jednoznačným cílem fondu je především udržení stávajících a dále podle možností rozšíření vodních ploch pro umožnění rybolovu členů ČRS.

Jednatel MO Bělá pod Bezdězem

Ing. Miroslav NEUMAN


Dětský rybářský závod se opět vydařil 

   Konečně se děti dočkali svého již tradičního rybářského závodu v Bělé pod Bezdězem na rybníku Slon. Za dodržování zvýšených hygienických opatření se uskutečnil dne 5. června 2021 závod pro děti, kterých se registrovalo celkem 67 mladých závorníků do 15-ti let věku, což je velice slušný počet. Počasí se vydařilo a bělští rybáři pro děti a jejich doprovod zabezpečil perfektní podmínky a v neposlední řadě také ceny, o které se opět postaral Středočeský územní svaz ČRS a místní rybáři. Opět se potvrdilo, že práce s mládeží se vyplatí. Děti se rády vrací a soustu těchto dětí navštěvovalo v minulosti, nebo ještě navštěvují dětský rybářský kroužek a postupně se tak daří omlazovat členskou základnu.

   Ale teď zpět k samotnému závodu. Po prvním poločase dosáhl nejlepších výsledků Jan Štolovský s počtem bodů 243 body. Druhé místo obsadila Rozálie Tošovská, která ulovila 155 bodů a třetí místo obsadil Jan Pánek, který ulovil 146 bodů.

Pokračování článku Zde:  


Uzavření revíru 411 005, podrevír 1.

Oznámení výboru MO ČRS Bělá pod Bezdězem.
Na základě krátkodobého provozního důvodu, dojde dne 5. června 2021 v čase od 04:00 hodin do 13:00 hodin k "UZAVŘENÍ" revíru 411 005, podrevír číslo 1. (Malý a Velký Slon) z důvodu konání dětského rybářského závodu.

Hospodář MO ČRS


 Členská schůze místní organizace Bělá pod Bezdězem se uskuteční 5. 6. 2021

   Výbor ČRS, z.s., místní organizace Bělá pod Bezdězem, oznamuje, žedne 5. června 2021 od 15:00 hodin(po ukončení DRZ) se uskuteční "Členská schůze MO" .Místo konánírybník Slon(411 005, podrevít 1).

Tímto Vás zveme na tuto akci. Občerstvení a toalety v místě konání.


Uzavření revíru 411 005, podrevír 1.

Oznámení výboru MO ČRS Bělá pod Bezdězem.
Na základě krátkodobého provozního důvodu, dojdedne 22. května 2021 v čase od 04:00 hodin do 13:00 hodin k "UZAVŘENÍ" revíru 411 005, podrevír číslo 1.(Malý a Velký Slon).

Hospodář MO ČRS


Místní rybářský závod se "RUŠÍ"

   Výbor MO ČRS Bělá pod Bezdězem informuje své členy o "ZRUŠENÍ" plánovaného rybářského závodu (MRZ) pro  členy místní organizace Bělá pod Bezdězem, který byl plánován dle "Termínového kalendáře pro rok 2021 na termín 15. května 2021. O případném náhradním termínu Vás budeme informovat.

Výbor MO ČRS


Druhý termín zkoušek DRK proběhl rovněž „Distančně“

01.04.2021   Druhý termín zkoušek je za námi. Dětí z DRK absolvovali rovněž druhý termín ústně distanční formou. Zkouška probíhala ve stejném duchu jako při prvním termínu, snad o něco lehčeji. Děti již věděli, co je čeká a tak vše prběhlo velice rychle a bez komplikací. Opět se potvrdila šikovnost a dovednosti dětí v rámci znalostí a bylo zřejmé, že na zkoušku se připravovali svědomitě.

Stejně jako v prvním kole spolu s dětmi z DRK proběhlo přezkoušení uchazeče také z řad mládeže, kteří se připravovali a účastnili distanční výuky spolu s dětmi.

Pokračování článku Zde: 


 První termín zkoušek DRK proběhl „Distančně“

   25.03.2021   Jak bylo naplánováno již dříve, část dětí z DRK absolvovalo v prvním termínu ústní skládání závěrečných testů pro získání osvědčení k vydání prvního rybářského lístku. Stalo se tak přes video konferenci v rámci pravidelné schůzky DRK. Zkoušku absolvovalo v prvním termínu 3 děti, které postupně četli a následně odpovídali na jednotlivé otázky testů, které jim vedoucí náhodně vybral. Touto formou postupného testování to jde sice pomaleji, ale jinou formu testování v současnosti zvolit nejde. 

Pokračování článku Zde: 


Závěrečně zkoušky DRK pravděpodobně „Distančně“

   12.03.2021   Školy, hřiště stále zavřené, na procházky do přírody pouze s rodinou, a to jen v poslední době pouze v obci, zájmové kroužky pro děti se nesmí provozovat a na ryby pouze v katastru obce. To je bilance jen těch nejzákladnějších omezení (kterých je samozřejmě mnohem více), které asi trápí děti z rybářských kroužků po celé republice, pokud jsou ještě v provozu například distanční formou přes Skype, nebo Teams. Těch možností, jak nepřijít o kontakt s dětmi je samozřejmě mnohem více, ale všechny tyto formy komunikace jsou do značné míry velice limitující. Se stejnými potížemi se setkávají také děti z DRK při 6. ZŠ Mladá Boleslav, kde se snaží děti udržet v kroužku distanční formou bělští rybáři jež bezmála druhým rokem a daří se nám to.

   Není však všem dnům konec. Máme tu březen, to je čas, kdy za normálních okolností tyto děti finišují v přípravách na zkoušky. Ty jsou naplánovaní na přelomu března a dubna. Bohužel opět tento termín nebude asi reálný a čekat na rozvolnění epidemiologické situace není zrovna z našeho pohledu vedoucích příliš optimistické.

Děti i rodiče se ptají, "jak to bude dál, kdy budou děti dělat zkoušky a jakou formou, když se nemohou sejít?"

Pokračování článku Zde: 


Rybařit se může pouze v katastru bydliště a do 21. hodin!

   Ministerstvo zemědělství dnes vydalo zpřesňují stanovisko k usnesení vlády týkající se opatření platných od 1. 3. 2021. Toto stanovisko bylo projednáno a schváleno Ústředním krizovým štábem Vlády ČR.

Znění stanoviska MZe k výkonu rybářského práva:

S ohledem na Usnesení vlády České republiky č. 216 ze dne 26. února 2021 a Usnesení vlády České republiky č. 217 ze dne 26. února 2021 ve znění Usnesení vlády České republiky č. 241 ze dne 1. března 2021 sděluje Ministerstvo zemědělství následující:

Pokračování článku Zde: 


Členská schůze se prozatím odkládá

  Z důvodu PES v ČR a na základě nařízení vlády ČR se výbor místní organizace rozhodl plánovanou členskou schůzi MO ČRS Bělá pod Bezdězem, která se měla uskutečnit v termínu 27. úno 2021 od 14:00 hodin v Sokolovně „ODKLÁDÁ“ na neurčito.

O novém termínu konání členské schůze Vás budeme v předstihu informovat.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám pevné zdraví.Výbor MO ČRS

Bělá pod Bezdězem


Jednání o sumarizaci úlovků za rok 2020 pomocí videokonference

   Dne 16. ledna 2021 od 19 hodin, proběhla videokonference za pomocí Microsoft Skype. Videokonference se zúčastnil: jednatel MO př. Miroslav Neuman, př. Martin Pařík odpovědný za sumarizaci, pokladník MO př. David Lopušan a př. Michael Šilinger, předseda DK, který koordinuje elektronické zpracování sumarizace úlovků odevzdaných povolenek.

Záměrem uspořádat jednání touto formou bylo především prověřit technické možnosti účastníků, schůzku realizovat a prověřit efektivitu takovéto formy jednání členů výboru naší MO.

Pokračování článku Zde: 


Vracení a prodej povolenek v nouzovém stavu

   Na základě potvrzení Ministerstva zdravotnictví ze dne 28. 12. 2020 si Vás dovolujeme informovat, že v souladu s aktuálními vládními opatřeními mohou místní organizace  prodávat nové povolenky k lovu ryb i přijímat povolenky z roku 2020.

Je ale nezbytně nutné dodržovat důsledně opatření, která minimalizují možnost přenosu nákazy koronaviru.

Je nutné zajistit následující body, vyplývající z Usnesení vlády ČR č. 1376 ze dne 23. prosince 2020; klíčové jsou:

  1. 1)Ve výdejně MO smí být maximálně 1 člen na 15 m2 plochy; v případě výdejny menší než 15 m2 se toto omezení nevztahuje na dítě mladší 15 let, doprovázející člena a na doprovod člena, který je držitelem průkazu osoby se zdravotním postižením.

  2. 2)Je nutné zajistit minimální rozestup mezi členy 2 metry (nejde-li o osoby ze společné domácnosti).

  3. 3)Je nutné řídit frontu čekajících členů, a to jak uvnitř, tak před výdejnou. Viditelně vyznačte prostor pro čekání, ideální je umístění značek pro minimální rozestupy mezi členy (minimální rozestupy 2 metry). 

  4. 4)Člen, který je držitelem průkazu osoby se zdravotním postižením, má právo přednostního odbavení.

  5. 5)Umístěte dezinfekční prostředky u často dotýkaných předmětů (především kliky, zábradlí) tak, aby byly členům k dispozici a mohly být využívány k pravidelné dezinfekci.

  6. 6)Zajistěte informování členů o výše uvedených pravidlech, a to zejména prostřednictvím vašich webových stránek a informačních plakátů u vstupu a v provozovně.

  7. 7)Zajistěte maximální možnou cirkulaci vzduchu s nasáváním venkovního vzduchu (větrání nebo klimatizace) bez recirkulace vzduchu v objektu.

 Pokračování článku Zde: 


Výtvarná soutěž na téma „Podzimní výlovy na chovných rybnících“

aneb ve vodě nežijí jen vodníci

   Dětský rybářský kroužek při 1. PTS Mladá Boleslav, který je pod patronátem rybářů z Bělé pod Bezdězem v těchto dnech stále funguje formou distanční výuky. Děti se připravují na zkoušky v příštím roce a mimo náročné výuky se také zúčastnili výtvarné soutěže pod patronátem předsedy Středočeského územního svazu pana Dušana Hýbnera.

   Celkem se do soutěže přihlásilo 6 dětí, které namalovali opravdu úžasné obrázky na dané téma. Namalované obrázky byli zaslány k vyhodnocení na náš územním svazu s následujícím vyjádřením:

Pokračování článku Zde:


Střední vodohospodářská škola, na které můžete studovat učební obor Rybář, studijní obor Ekologie a ochrana krajiny-vodohospodář a 2-leté nástavbové studium Rybářství. Zahraniční praxe, řidičské oprávnění, průkaz na motorovou pilu a křovinořez.

www.ssrv.cz

Za nedlouho je tu čas vrátit povolenku – sumář úlovků 2020

   Konec roku klepe na dveře a je tu opět čas na bilancování uplynulého roku. To přináší v první řadě pečlivé sumarizovat navštívené revíry a úlovky na těchto revírech. Vše řádně vyplnit, spočítat a pokud tak máme a jsme si jistísprávným uzavřením povolenky, je ještěnutné tuto povolenku odevzdatnejpozdějido 15. ledna 2021

Vytisknout stránku Vytvořit PDF Stránka emailem


Výsledky ankety
Revíry SÚS
Mimopstruhové revíry.

Pstruhové revíry.
Přihlásit
Jméno:
Heslo:

Předpověď počasí

Předpověď použita z webu společnosti METEOPRESS.
-----------------------------
ČHMÚ - radarová data
Předpov. povodňová služba
Podporujeme
ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

ČRS, z.s., Středočeský územní svaz

Rybářský týdeník na Facebooku

JIMI TOOLS