Dnes je Čtvrtek, 2. dubna 2020   10:59:35Svátek slaví Erika, zítra Richard.   Dle příjmenáře: Marek

Minikalendář
Minulý měsícDub 2020Příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Dnes
Spřátelené organizace
MO ČRS Mladá Boleslav
MO ČRS Mnichovo Hradiště
MO ČRS Bakov nad Jizerou
MO ČRS Benátky nad Jizerou
6.základní škola: Mladá Boleslav, Jilemnického 1152
1.PTS Táborník Mladá Boleslav
Mateřská škola Březinka
Skautské středisko Svornost
Partneři
Středočeský kraj
Český rybářský svaz
ČRS - Středočeský územní svaz
MÚ Bělá pod Bezdězem
MS Polygrafie s.r.o.
CITY-MB, s.r.o.
ATMOS
Rybářské potřeby Křepelka
Rybářské potřeby U pytláka
Tom Crystal
Spřátelené weby
Nachytáno s Kaudíkem
Rybářské závody
Stále na rybách - ryby a rybaření
Rybaření ve Španělsku
Rybářský žebříček

Vítejte na internetových  stránkách naší organizace

   Na těchto stránkách naleznete veškeré potřebné informace, týkající se života v naší místní organizaci Bělá pod Bezdězem. Jsou zde uvedeny termíny konání výborových a členských schůzí, přijímání a školení nových členů, termíny brigád, výdeje povolenek, ceny členských příspěvků, zápisné nových členů, ceny povolenek. Dále zde naleznete akce, které se konají pod záštitou naší organizace jako jsou veřejné rybářské závody, "Dětské rybářské závody" a podobně. Můžete se zde seznámit s legislativou týkající se lovu ryb a životního prostředí a v neposlední řadě mnoho zajímavých odkazu na jak spřátelené místní organizace, tak na obchody s rybařinou, literaturou a pod. Budeme rádi pokud nám zašlete náměty, připomínky nebo příspěvky, které pomohou oživovat tento Webu.

Opatření týkající se výdeje povolenek k lovu na rok 2020
 
Dne 7. dubna 2020 dojde k výdeje povolení k lovu  v klubovně  místní organizace
ČRS Bělá pod Bezdězem.
 Z důvodu plnění opatření proti šíření koronaviru, bude výdej provázet přísná opatření k zamezení vzniku nákazy mezi našimi členy a výdejci.

1. Výdej bude zahájen v 16:00 hodin a ukončen v 18:00 hodin v klubovně MO.

2. Výdejci budou pouze tři členi výboru, kteří budou vybaveni rouškami.

3. Výdej nebude zpracováván elektronicky.

4. Do klubovny bude mít přístup pouze 1 člen požadující náležitosti k lovu na rok 2020, který musí být bezpodmínečně vybaven ochrannou rouškou a ochrannými rukavicemi!

5. Ostatní čekající musí zůstat mimo prostory klubovny (venku) a dodržovat bezpečnou vzdálenost.

6. Bezpečnou vzdálenost musí dodržovat také při samotném výdeji v prostoru klubovny.

V případě vyhlášení celostátní karantény se výdej NEUSKUTEČNÍ !!!

Žádáme naše členy, aby dodržovali veškerá bezpečnostní opatření a chovali se ohleduplně k sobě a ostatním.
O dalších termínech výdeje povolenek budete informováni.
 

Výbor MO Bělá pod Bezdězem 


Rybáři z Bělé nasazovali generační ryby do Slonu.

   Dnes 29. 03. 2020 vysazeno do Slonu 240 ks generačního kapra o průměrné váze 7 kg, 20 kg generačních candátů a 40 kg generačních štik.
Veškerá tato násada bude hrazena z prostředků MO jako vícezarybnění revíru vloženého do sdruženého rybolovu.
Přejeme návštěvníkům našeho revíru krásné sportovní zážitky.

Do fotogalerie jsme přidali pár záběrů z násady tohoto kapra. ZDE.

Výbor MO Bělá pod Bezdězem


Násada kapra K3 do rybníku Slon

   Situace v naší zemi je v současnosti nelehká, přesto se život nezastavil a to platí také pro rybáře. Ti se musí starat o ryby v řekách a rybnících a mají také za povinnost ryby nasazovat. To se stalo také dne 18. března, kdy již tradičně je tento čas vyhrazen k obnovení rybí obsádky v našem revíru Slon.

   Výbor v čele s hospodářem již loni naplánovali potřebné množství násady a za přítomnosti člena dozorčí komise, jak stanoví regule, nám právě v tento den dorazila od Rybářství Doksy spol. s.r.o. opravdu pěkná násada kapra K3.

   Vše bylo zdokumentováno, jak ze strany zdravotního stavu nasazené ryby, tak také ze strany dodacího listu a záznamem dozorčí komise. Můžeme se, jakmile to situace dovolí těšit na opravdu pěkné kousky. Ať se těmto kaprům u nás daří.

Do fotogalerie jsme přidali pár záběrů z násady tohoto kapra. ZDE.


Český rybářský svaz, z. s
STŘEDOČESKÝ ÚZEMNÍ SVAZ
 

Informační leták č. 2
25. 03. 2020

   Stanovisko Ministerstva zemědělství k posuzování prokazování odborné způsobilosti k výkonu rybářského práva a k výkonu práva myslivosti v době nouzového stavu, č.j. 787/2020

Veškeré další novinky naleznete na webu Středočeského územního svazu.


Opatření ohledně koronaviru pro sportovní činnost a odbor

mládeže ČRS, z. s. 

publikováno: 13.03.2020

S ohledem na vyhlášený nouzový stav informuje koordinátor pro sportovní činnost Rady ČRS Ing. Ivan Bílý o přijatých opatřeních v ČRS, z. s. směrem ke sportovní činnosti a odboru mládeže.


INFORMACE PRO RODIČE

   Vzhledem k současné situaci, která vedla k uzavření školských zařízení se do odvolání ruší pořádání dětského rybářského kroužku v Bělé pod Bezdězem a Mladé Boleslavi, které pořádá naše místní organizace. O znovu otevření Vás budeme informovat prostřednictvím tohoto Webu.

  Dětem navštěvující tyto kroužky vedoucí doporučují opakovat si již probranou látku a dopracovat si pracovní sešity. Informace lze získat na uvedených telefonech jednotlivých vedoucích DRK v Bělé pod Bezdězem a Mladé Boleslavi v sekcích DRK BpB a MB. 

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ, č.j. 684/2020

Veškeré další novinky naleznete na webu Středočeského územního svazu. 

 • MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ
 • PŘÍLOHA - MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

  Vyšel  dodatek číslo 1 k popisům revírů na rok 2020

  Týká se revírů: 411 189, 411 984, 411 201, 411 202 a 413 016.

  Dodatek naleznete Zde: 

  Organizační zabezpečení závodu:                          Závodní řád:    


  Rybáři z Bělé pod Bezdězem hodnotili rok 2019

  Opět tu máme hodnocení uplynulého roku. Tentokrát vyšla členská schůze bělských rybářů na 29. února. Od 14-ti hodin bylo vše na svém místě a výbor místní organizace předstoupil před své členy s hodnocením roku 2019 a to včetně již tradičních perfektně zpracovaných prezentací a zpráv o činnosti jednotlivých vystupujících funkcionářů. Co kazilo dojem z perfektně připravené členské schůze, byla účast členů naší základny. Pouhých 44 skalních rybářů si přišlo vyslechnout co výbor v uplynulém roce vykonal ve prospěch naší organizace, ale to hlavní je co výbor plánuje vykonat v tomto nadcházejícím roce. Jaké akce připravuje, kolik prostředků hodlá investovat do zarybnění našich revírů a v neposlední řadě jsou investice do oprav břehů a zvelebení našeho či pronajatého majetku. Samostatnou kapitolou je také práce s dětmi a s tím příprava akcí pro děti a mládež. O tom všem a dalších bodech uvedených v programu se hlasovalo a následně i schvalovalo.

  Je to škoda, že nezájem našich členů o dění v organizaci je dlouhodobě velice slabý a do budoucna se tento trend asi nezlepší. Abychom Vás informovali o tom, co proběhlo a bylo schváleno na této členské schůzi, Vám přinášíme postupně vše podstatné na těchto stránkách. Ve fotogalerii sekce „Společenské akce“ naleznete pár záběrů z právě proběhlé členské schůze a dále v sekci „Zápisy z členské schůze MO“ naleznete jednotlivé zprávy funkcionářů, včetně „Usnesení z členské schůze“.  Všem těm, kteří se na přípravě této členské schůze podíleli a schůze se zúčastnili, děkujeme.


  Známe termíny na rok 2020

     Výbor na svém řádném zasedání dne 4. listopadu 2019 odsouhlasil konečnou podobu termínových kalendářů na nadcházející rok 2020 pro členskou základnu místní organizace ČRS v Bělé pod Bezdězem. Tímto Vás na těchto stránkách můžeme seznámit s tím co výbor naší místní organizace naplánovat. Jedná se již tradičně o termíny výdejů povolenek, závody pro děti a dospělé a v neposlední řadě termíny brigádní činnosti. Stěžejním termínem je konání členské schůze, která bude opět v Sokolovně a vše podstatné organizační výbor již připravuje. O všem podstatném se dozvíte také z nástěnek místní organizace ČRS Bělá pod Bezdězem a také Vám bude odeslán dopis, ve kterém naleznete vše podstatné.


  Výbor SÚS projednal nový STATUT

 • Doplnění o komentář k navrhovaným změnám - průvodní dopis

  včetně Obecné a konkrétní úpravy

     Výbor SÚS projednal na svém zasedání nový "Návrh" STATUTU. Seznámit se s návrhem a změnami v tomto klíčovém dokumentu se můžete ZDE. K projednání nově upraveného STATUTU dojde na členské schůzi (ČS)místní organizaci Bělá pod Bezdězem v roce 2020. Termín ČS byl předběžně stanoven na 29. února 2020 od 14:00 hodin v Sokolovně, Bělá pod Bezdězem (viz. zápis číslo 9 z výborové schůze, kde jsou stanoveny další termíny akcí).

     Případné návrhy lze vznést na výborové schůzi, která se koná dne 4. listopadu 2019 od 18:00 hodin v klubovně MO Bělá pod Bezdězem, kde dojde dozajista také k projednání.

  Návrh lze prostudovat Zde.

  Komentář k navrhovaným změnám - průvodní dopis Zde.

  Obecné a konkrétní úpravy Zde.


  Nákup vodních ploch pro Středočeské rybáře 
     Rybáři z Bělé pod Bezdězem také letos věnovali příspěvek na transparentní účet "ČRS SÚS-FOND NA NÁKUP RYBÁŘSKÝCH REVÍRŮ", vedeného pod č.ú.: 115-8444200237/0100 částkou 16.950,- Kč. Plní tak usnesení členské schůze, která tento příspěvek odsouhlasila a podporuje tuto aktivitu v rámci nákupu vodních ploch pro Středočeské rybáře.

  Zarybnění línem a candátem v rybníku Slon

     Rybáři v Bělé pod Bezdězem dne 10. 10. a 12. 10. 2019 opět nasazovali do našeho rybníku Slon a to nejprve Lína obecného L2 o celkové hmotnosti 61 kg a Candáta obecného - tříletého o celkové hmotnosti 86 kg a průměrné velikosti 45 cm. Vzhledem k naší nejmenší lovné délce candáta, která je stanovena na 55 cm, žádáme lovící o ohleduplnost a šetrné zacházeni. Doufáme, že se mu v našem revíru bude dobře dařit a doroste požadované lovné délky.

  Podívejte se do fotogalerie na pár fotek ze zarybnění u kterého byl přítomen také zástupce dozorčí komise, který sepsal protokol o bezvadnosti této násady. Fotogalerie Zde. Další informace naleznete Zde.
  Vyhodnocení DRK - školní rok 2018-2019

     Od října 2018 se každou středu konaly schůzky dětí se zájmem o rybaření. Se zájmem o krásný koníček, který přináší velkou dávku klidu a odpočinku v přírodě u vody, ale také napětí v podobě zdolávání každého úlovku. Přináší i sportovní a závodní vyžití v průběhu rybářských závodů.
     V letošním školním roce se kroužku pravidelně účastnilo 18 dětí, 10 z nich chodilo do kroužku opakovaně, někteří již třetí rok. Osm dětí s rybařením teprve začínalo, v říjnu přišly na kroužek poprvé a jejich cílem bylo získání prvního rybářského lístku a první povolenky k lovu.
     Schůzky se konaly v klubovně ČRS MO Bělá pod Bezdězem nebo u rybníka Slon. Postupně se malí rybáři seznamovali s názvy ryb, rybářským řádem, co všechno k vodě potřebují a jak se u ní mají chovat, učili se navazovat udice, nahazovat pruty, hráli různé rybářské hry, pracovali s Vodníkovou rybářskou knížkou, sledovali rybářská DVD a na jaře se přesunuli k rybníku, aby si vyzkoušeli chytit svou první rybu.


  Opravdu povedený závod

   DRZ 2019

     Jak napovídá nadpis, jednalo se opravdu doslova o velmi povedený závod.
  Pro upřesnění se jednalo o „Dětské rybářské závody“, které se uskutečnily dne 22. června 2019 na rybníku Slon. Nádherné počasí po celou dobu závodu, startovní listina čítala 57 závodníků od těch nejmenších až po kluky a holky, kteří letos končí základku. Mimo to, perfektní zázemí, včetně cateringu. Ale co bylo to nejhlavnější? Ryby braly jako o život. Na břeh se podívali Amuři (největší měl pěkných 57 cm), kapři a také úhoř.
  A jak dopadly výsledky?
                                                   1.  místo HLAVÁČ Marek   s celkovým počtem 1067 bodů
                                                   2.  místo CHROMČÁK Jiří  s celkovým počtem 814 bodů
                                                   3.  místo ANGELOV Jan    s celkovým počtem 650 bodů

  Celkem bylo rozdáno deset diplomů a dva úlovky dne. Jeden za uleveného Amura 57 cm a ten druhý jednomu klučinovi, který se nedobrovolně vykoupal ve Slonu a museli ho vytáhnout stejně, jako tahali závodníci své úlovky.  Bez odměny nezůstali ani ti co neulovili nic. A těch bylo opravdu jen pár, a ani ti si nestěžovali. Losovaly se také poukázky na nákup rybářských potřeb. Ty věnovali dětem naši členové již na únorové členské schůzi a zájem o ně byl opravdu veliký. Tímto našim členům velice děkujeme o obohacení cen pro účastníky závodu.

   


  Pohár předsedy SÚS je za námi

  V sobotu 1. června 2019 proběhl na rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem již 5. ročník rybářského závodu pro děti a mládež pod názvem „O pohár předsedy SÚS“. Tento prestižní závod se opět konal v Bělé pod Bezdězem a účastníci závodu se sjeli již den před závodem. Není se čemu divit, vždyť závodníci se mohli registrovat do závodu předem a kapacita míst byla naplněná ještě před ukončením registrace (původně 130 míst – poznámka autora). Pořadatelé byli nakonec nucení zvýšit počet míst až na neuvěřitelných 150, ale to je opravdu strop a maximální optimalizace je 140 míst. Takový nápor rybník Slon nepamatuje. Startovní listina nakonec čítala 141 dětí a mládežníků, což je rekordní účast.
     Den předem pod dohledem svých vedoucích dorazila početná skupina zhruba devadesáti účastníků závodu a podél břehu Velkého Slonu vyrostlo doslova stanové městečko. Největší zatěžkávací zkouškou prošel místní kiosek. Pořadatelé museli připravit občerstvení pro všechny závodníky, doprovod a samozřejmě také samotné pořadatele, kterých byla také spousta a to jak večeři, snídani a svačinu a to je pěkná spousta práce. V kiosku to nakonec zvládli na jedničku.


  Místní rybářský závod 2019 v Bělé pod Bezdězem

     Dne 18. května 2019 proběhl již tradičně „Místní rybářský závod“ rybářů z Bělé pod Bezdězem. Závodu se zúčastnilo celkem 26 lovících a i přes vcelku chladné počasí a vcelku velký nezájem místní rybí osádky. Přesto se účastníci závodu snažili z toho mála vytěžit maximum. V druhé polovině závodu vykouklo také slunce a teplota vzduch z nějakých dvanácti stupínků poskočila místy až takřka k dvacítce. Vzhledem k tomu, že ulovená ryba se vážila, tak převážná část lovících se snažila lovit spíše kapra, ale zadařilo se také vytáhnout štiku. A jak dopadli výsledky? Bodovaných pořadí ve startovní listině bylo celkem 15 z celkového počtu 26 lovících.

  Na 1. místě se umístil s celkovým počtem bodů 3375 Čestmír Kučera

  Na 2. místě se umístil s celkovým počtem bodů 2025 Jakub Tošovský

  Na 3. místě se umístil s celkovým počtem bodů 3375 Petr Cankař


  12. ročník "Bělský kapr" je minulostí

     Rybáři z Bělé pod Bezdězem pořádali dne 27. dubna 2019 od časných ranních hodin první veřejný závod pod názvem 12. Ročník „Bělský kapr“ na místním rybníku Slon. Ranní teploty oproti minulým dnům klesli opravdu nízko a při zahájení spadlo také pár kapek. To ovšem závodníky, kteří se závodu zúčastnili v počtu 39 lovících, neodradilo.  Závod se pořadatelé snažili kvalitně připravit také v rámci zarybnění. To se prokázalo zejména v prvním kole, kdy na břeh se podívali opravdu nádherní kapři. Sice závodníci lovili převážně kapra, ale do nástrahy se zakouslo také pár opravdu pěkných dravců. A jak dopadli výsledky? Ulovená ryba se vážila a lovící vytáhli z vody celkem přes úctyhodných 193 kg ryb.

  Na prvních třech místech se umístili:

  1. místo   Čapek Martin             40101 bodů

  2. místo   Vorlíček František     30627 bodů

  3. místo   Hofman Denis            26970 bodů

  Celkovou výsledkovou listinu naleznete Zde.

     Podívejte se také do naší fotogalerie Zde, kde jsme pro Vás připravili pár záběrů z této tradiční akce. Závěrem chceme poděkovat Všem, kteří se tohoto závodu zúčastnili a také všem, kteří se podíleli na přípravě a v neposlední řadě všem sponzorům, bez kterých je v dnešní době uspořádat takový závod velice obtížné.
  Děkujeme.

  DRK - Jarní část výuky započala

     Čas plyne jako voda a to platí dvojnásob ohledně přípravy mladých rybářů v, kteří navštěvují dětský rybářský kroužek v Bělé pod Bezdězem. Vždyť za nedlouho jsou dětské rybářské závody a právě na těchto závodech mají mladí budoucí rybáři ukázat co se v kroužku naučili a jak obratně dokáží manipulovat s udicí a rybou, kterou uloví. Vedoucí mají plné ruce práce a právě v těchto dnech probíhá na rybníku Slon praktická výuka.

     Přečtěte si dále co o dosavadním průběhu kroužku píší samotní vedoucí a dále se podívejte do Fotogalerie Zde na pár záběrů jak to jde těm nejmenším rybářům.


            Bělští rybáři opět zarybňují amurem, štikou a kaprem K3

     Rybník Slon v Bělé pod Bezdězem dostal novou obsádku. Tentokrát byl vysazen v jednom termínu a to 25. března 2019 Amur dvou až tří letý o celkové hmotnosti 200 kg. Ryba pochází z Rybářství Chlumec a.s., sádka Strehom.

     Ještě ten samý den se do rybníku vypouštěla také nádherná Štika o celkové hmotnosti 100 kg. Ta pocházela z Jihlavy, konkrétně sádka Studená. Při obou akcích byl přítomen hospodář a zástupce dozorčí komice přítel Ďuriančik Jiří. Ti rybu prohléhli co do deklarovaného množství, tok i jejich zdravotní stav a vitalitu. Vše bylo bez závad. Další pěknou rybu nasadili bělští rybáři do rybníku Slon dne 2. dubna 2019. Tou rybou byl Kapr K3 o celkové hmotnosti 1300 kg.

                                Aktualizováno dne 23.4.2019


                                     Brigádní činnost a BOZP

     Jarní brigády jsou opět tématem nejen bělských rybářů, ale dozajista také u ostatních rybářských organizací, spolku a nejen těch, které se starají ať již o svěřené či vlastní pozemky.
  Aby mohly brigády vůbec proběhnout, stojí za tím spoustu času as organizací, přípravou nářadí, objednání kontejnerů a podobně. Nedílnou součástí je také proškolení samotných vedoucí brigád z oblasti BOZP. To se uskutečnilo dne 14. března 2019 v klubovně bělských rybářů. Školení bylo provedeno osobou odborně způsobilou k prevenci rizik – zaměstnancem firmy: Požární ochrana – bezpečnost práce; Kotyza Jiří, Mladá Boleslav. O školení byl uvedeným zaměstnancem proveden zápis a zpracována prezenční listina. Účastníci školení BOZP pozorně naslouchali výkladu školitele.


  Rybáři z bělé uzavřeli loňský rok

     V sobotu 23. 2. 2019 odpoledne od 14 hodin rybáři z Bělé pod Bezdězem vyhodnotili na své členské schůzi loňský rok 2018 a to za přítomnosti významných hostů. Jednání členské schůze řídil předseda MO. Přivítal přítomné hosty, kteří přijali pozvání a zúčastnili se ČS ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem, včele se starostu pana Ing. Jaroslava Vernera a místostarostu Jana Sýkoru města Bělá pod Bezdězem, dále pak vedoucího pro práci s mládeží SÚS pana Jiřího Eichlera a hosta ze spřátelené místní organizace Mnichovo Hradiště pan Ing. Pavla Faltyse. Pokračování článku naleznete Zde. Dále jsme přidali do fotogalerie záběry z průběhu členské schůze. Ty naleznete po kliknutí na odkaz Zde.


                        Výbor MO zveřejnil program členské schůze

  S nový rok je tu opět bilancování toho uplynulého. Výbor na svém minulém zasedání doladil veškeré potřebné věci nutné ke zdárnému průběhu členské schůze, která se uskuteční dne 23. února 2019 a to od 14:00 hodin v Sokolovně na kterou Vás srdečně zveme.


  DRK - Zimní část přípravy

  V minulém článku jsme Vám čtenářům a příznivcům dětského rybářského kroužku slibovali, že se zeptáme vedoucích, co čeká mladé budoucí rybáře v nadcházejícím období.    Dle vyjádření vedoucích se děti připravují pilně v teple místní klubovny a to zejména v teoretické části, jako je poznávání ryb, vodních rostlin a živočichů, seznamování se z rybářským řádem a podobně. Zimní část výuky je právě přizpůsobená jednotlivým tématům, kdy vedoucí vysvětlují dětem co se v zimním období děje ve vodě, případě pod ledem a proč je důležité se starat o rybí osádku i v zimě tak, aby s příchodem jara osádka rybníků a řek byla v dobré pohodě a bez velkých úhynů a škod. V tom dle vyjádření vedoucích je velice nápomocná také Vodníkova rybářská knížka, která je vedena našim územním svazem jako pracovní sešit a pro děti je velice přínosná.


  Výbor zveřejnil plány akcí na rok 2019

     Každoročně výbor bělských rybářů s dozorčí komisí připravují koncem roku termíny na následující kalendářní rok. Jako vždy obdrží naši členové obálku, ve které naleznou jak termíny výdeje povolenek, termíny brigád, termíny rybářských závodů, tak například informace o cenách povolenek a v neposlední řadě také termín konání členské schůze. Již dnes Vám přinášíme celý obsah dopisu a to pro případ, že k někomu nedorazí. Pokud se tak stane, oznamte nám to prosím při platbě členských známek. Je docela možné, že Vaše současná adresa neodpovídá tomu, co jste nám nahlásili a může tak vzniknout vážný problém při výdeji povolenek, kdy budete mít na povolence jinou adresu, než skutečně máte.

  Oslovení a informace o poplatcích na rok 2019    

  Termíny výdeje povolenek         Termíny pořádání různých akcí  


  DRK končí svou podzimní část - Co přinese zimní část?

     Další pravidelné schůzky DRK proběhly 21. a 28. listopadu 2018. Hlavními tématy kroužku byly rybářský řád a poznávání různých druhů ryb. Tyto pro mnohé nezáživné činnosti oživujeme soutěží o magnetky s obrázky ryb, ti nejlepší už mají doma pěknou sbírku. Ve chvílích volna děti hrají pexeso, navazují háčky, trénují poznávačku ryb a malují si. Co budou dělat děti v zimní části se zcela jistě dozvíte. Zeptáme se vedoucích a přineseme Vám pár informací v následujícím článku z prostředí DRK. Prozatím se můžete podívat do fotogalerie na pár snímků, které naleznete Zde.
   Podzimní rybářský kroužek jede naplno
     Dne 14. listopadu 2018 se konala další schůzka rybářského kroužku v naší klubovně. Nejprve jsme pracovali s Vodníkovou rybářskou knížkou. Děti hledaly v rybářském řádu nejmenší lovné míry ryb v mimopstruhových (MP) revírech a povídali jsme si o změně doby lovu na MP revírech. Poté následovala soutěž v poznávání ryb, soutěžilo se o magnetky s obrázky ryb a nakonec jsme trénovali navazování háčků. Někteří již tuto dovednost zvládají velmi dobře, ale jen trénink dělá mistry, takže příští setkání budeme pokračovat. Podívejte se do fotogalerie na pár snímků, které naleznete Zde.

  Podzimní násada kaprů do rybníku Slon
     Bělští rybáři nasadili do svého revíru opravdu pěkné kousky kapra. Stalo se tak 16. listopadu v dopoledních hodinách. Celkem se jednalo o 300 kg kapra o průměrné váze 5 až 7 kg. Ryba byla dodána již tradičně z rybářství Doksy spol. s r.o. Ryba při vypouštění do revíru byla ve velmi dobré kondici. Nad celou akcí dohlížel mimo jiné zástupce dozorčí komise přítel Jiří Ďuriančík. Podívejte se do fotogalerie v naší fotogalerii, kterou naleznete Zde.

  Rybářský kroužek ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

  Ve středu 24. 10. 2018 se konala další pravidelná schůzka DRK. Bohužel počasí už není tak pěkné, abychom strávili 2 hodiny u rybníka, tak jsme se přesunuli do naší rybářské klubovny. Kroužek byl rozdělen na 2 půlky. První hodinu jsme si povídali o svazovém rybolovu, o revírech a jejich rozdělení. Rozdali jsem si nové vodníkovi pracovní sešity, pexesa a omalovánky. Pracovní sešity jsme si podepsali a hned splnili první vodn&i

  Vytisknout stránku Vytvořit PDF Stránka emailem


  Výsledky ankety
  Vaše nejoblíbenější ryba?
  Kapr 41% (214)
  Štika 7% (40)
  Candát 12% (64)
  Bolen 4% (21)
  Pstruh 4% (23)
  Amur 5% (28)
  Úhoř 5% (28)
  Sumec 5% (27)
  Lín 8% (45)
  Jiná 5% (29)
  Celkem hlasů: 519
  Anketa ukončena 1.12.2019 12:28
  Revíry SÚS
  Mimopstruhové revíry.

  Pstruhové revíry.
  Přihlásit
  Jméno:
  Heslo:

  Předpověď počasí

  Předpověď použita z webu společnosti METEOPRESS.
  -----------------------------
  ČHMÚ - radarová data
  Předpov. povodňová služba
  Podporujeme
  ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

  ČRS, z.s., Středočeský územní svaz

  Rybářský týdeník na Facebooku

  JIMI TOOLS