Dnes je Úterý, 5. března 2024   05:49:20Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav.   Dle příjmenáře: Malý

Minikalendář
Minulý měsícBře 2024Příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Dnes
Spřátelené organizace
MO ČRS Mladá Boleslav
MO ČRS Mnichovo Hradiště
MO ČRS Bakov nad Jizerou
MO ČRS Benátky nad Jizerou
6.základní škola: Mladá Boleslav, Jilemnického 1152
1.PTS Táborník Mladá Boleslav
Mateřská škola Březinka
Skautské středisko Svornost
Partneři
Středočeský kraj
Český rybářský svaz
ČRS - Středočeský územní svaz
MÚ Bělá pod Bezdězem
MS Polygrafie s.r.o.
CITY-MB, s.r.o.
ATMOS
Rybářské potřeby Křepelka
Rybářské potřeby U pytláka
Tom Crystal
Spřátelené weby
Nachytáno s Kaudíkem
Rybářské závody
Stále na rybách - ryby a rybaření
Rybaření ve Španělsku
Rybářský žebříček

 

Dětský rybářský kroužek

při 1. PTS v Mladé Boleslavi

vedeného pod patronátem MO ČRS Bělá pod Bezdězem

,,Slibuji slavnostně,

   že budu vždy své povinnosti plniti, výkon rybářského práva podle řádů prováděti, vždy jako vzorný sportovec vystupovati a přírodu, vodu a její obyvatele, ať rostliny či živočichy milovati a chrániti. Nikdy žádnému rybáři pomoc svou neodmítnu, při chytání na břehu žádný svinčík po sobě nezanechám. Nikdy chováním neřádným vodu neurazím a první úlovek sezóny na svobodu pustím.

K tomu mi dopomáhej patron náš, sv. Petr, rybář.

Vedoucí rybářského kroužku

př. Michael Šilinger 

722 645 366

michael.silinger@seznam.cz 

př. Radek Klíma

603 871 051

radekklima@centrum.cz

př. Zdeněk Sládek

601 229 539

sladekz@atlas.cz


Úkol k řešení pro mladé rybáře z DRK MB

 Do příští schůzky dne 14. března 2024 vypracuj následný pracovní list. Řešení můžeš zaslat také elektronicky na adresu michael.silinger@seznam.cz 

    


 DZK se rozjel naplno

undefined(10.11.2023) Opět se rozjel dětský rybářský kroužek při pionýrské organizaci Mladá Boleslav a opět se na praktické a teoretické přípravě dětí podílí rybáři z Bělé pod Bezdězem. Sedm mladých rybářů, to je konečný počet přihlášených dětí. Schůzky máme každý čtvrtek od 15.30 hodin v klubovně Pionýrů u koupaliště, kde mladým rybářům vedoucí předali „Startovní balíčky“, které zabezpečil náš územní svaz, za což moc děkujeme.

Děti mají velký zájem stát se rybáři a v tomto podzimním čase se vedoucí zaměří především na teorii, rybolovnou techniku a dovednosti zdatného rybáře. Máme spoustu plánů a nápadů jak účelně vyplnit vymezený čas na schůzky, které nás do budoucna čekají. Rozjedeme také naši fotogalerii, kde budeme zveřejňovat, jak si děti vedou a co již umí. Sledujte nás. Fotogalerii připravujeme.


 Informace pro rodiče DRK Mladá Boleslav - připravujeme

Níže si můžete stáhnout návod jak pro své děti zařídit vše potřebné ohledně potřebných dokumentů, které musí rybář vlastnit a mít při lovu ryb u sebe. V případě nejasností můžete kdykoli kontaktovat vedoucího DRK.

Dokument ke stažení Zde:   (Dokument připravujeme) Z minulosti 

Druhý termín zkoušek DRK proběhl rovněž „Distančně“

01.04.2021   Druhý termín zkoušek je za námi. Dětí z DRK absolvovali rovněž druhý termín ústně distanční formou. Zkouška probíhala ve stejném duchu jako při prvním termínu, snad o něco lehčeji. Děti již věděli, co je čeká a tak vše prběhlo velice rychle a bez komplikací. Opět se potvrdila šikovnost a dovednosti dětí v rámci znalostí a bylo zřejmé, že na zkoušku se připravovali svědomitě.

Stejně jako v prvním kole spolu s dětmi z DRK proběhlo přezkoušení uchazeče také z řad mládeže, kteří se připravovali a účastnili distanční výuky spolu s dětmi.

 A jaké jsou po vyhodnocení výsledky dětí druhého termínu?

Jan BAŘINKA                      23 bodů

Dominik PETRUŠKA         22 bodů

Sebastián SZATMÁRI        20 bodů (zkouška složena dne 6. 3. 2021)

Ladislav JUHÁSZ               21 bodů (zkouška složena dne 12. 3. 2021)

Mládež: 

Jan ŠILINGER                     21 bodů

   Ještě je před námi jeden opravný termín, tak se necháme překvapit, zda mezi úspěšné uchazeče přibude další mladý rybář.

   DRK ještě nekončí. Máme před sebou ještě spoustu teorie a hlavně praxe. Takže příští čtvrtek pokračujeme ve výuce a snad se potkáme na schůzce. O dalším Vás budeme informovat příští týden. 


První termín zkoušek DRK proběhl „Distančně“

   25.03.2021   Jak bylo naplánováno již dříve, část dětí z DRK absolvovalo v prvním termínu ústní skládání závěrečných testů pro získání osvědčení k vydání prvního rybářského lístku. Stalo se tak přes video konferenci v rámci pravidelné schůzky DRK. Zkoušku absolvovalo v prvním termínu 3 děti, které postupně četli a následně odpovídali na jednotlivé otázky testů, které jim vedoucí náhodně vybral. Touto formou postupného testování to jde sice pomaleji, ale jinou formu testování v současnosti zvolit nejde.                                                                                                  Přihlášené děti v prvním termínu dosahují velice dobrých teoretických výsledků a bylo opravdu znát, že se na testy připravovali. A jaké jsou po vyhodnocení výsledky?

Děti:

Antonín ADAMUS          25 bodů

Jan KOMÁREK                25 bodů

Petr KOMÁREK               22 bodů

Mládež: 

Jaroslav ŠKRIEČKA        24 bodů

   Všem úspěšným uchazečům gratulujeme, děkujeme jim za trpělivost a snahu se naučit něco nového. V kroužku však nekončí. Pokračujeme do konce školního roku dál. Máme se ještě co učit. Hlavně ta praxe nám dost chybí,

Aktualizováno 31. 3. 2021 
Druhý termín zkoušek je vypsaný na 1. dubna 2021 od 15:45 hodin. 

Závěrečně zkoušky DRK pravděpodobně „Distančně“

   12.03.2021   Školy, hřiště stále zavřené, na procházky do přírody pouze s rodinou, a to jen v poslední době pouze v obci, zájmové kroužky pro děti se nesmí provozovat a na ryby pouze v katastru obce. To je bilance jen těch nejzákladnějších omezení (kterých je samozřejmě mnohem více), které asi trápí děti z rybářských kroužků po celé republice, pokud jsou ještě v provozu například distanční formou přes Skype, nebo Teams. Těch možností, jak nepřijít o kontakt s dětmi je samozřejmě mnohem více, ale všechny tyto formy komunikace jsou do značné míry velice limitující. Se stejnými potížemi se setkávají také děti z DRK při 6. ZŠ Mladá Boleslav, kde se snaží děti udržet v kroužku distanční formou bělští rybáři jež bezmála druhým rokem a daří se nám to.

   Není však všem dnům konec. Máme tu březen, to je čas, kdy za normálních okolností tyto děti finišují v přípravách na zkoušky. Ty jsou naplánovaní na přelomu března a dubna. Bohužel opět tento termín nebude asi reálný a čekat na rozvolnění epidemiologické situace není zrovna z našeho pohledu vedoucích příliš optimistické.

Děti i rodiče se ptají, "jak to bude dál, kdy budou děti dělat zkoušky a jakou formou, když se nemohou sejít?"

   Středočeský územní svazu ČRS vydal před nedávnem metodický pokyn, jak naplnit úsilí našich mladých budoucích rybářů v této nelehké době, tak aby nepřišli o možnost získat Osvědčení o získané kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku. Aby mohli tento dokument získat, musí ovšem děti složit náročnou zkoušku – test, se kterým má problém i mnozí dospělí uchazeči.

Tak, jak to vlastně bude?

   V případě, že nebudeme mít možnost se s dětmi sejít a uspořádat zkoušky tradičním způsobem, proběhnou zkoušky „Distanční formou – ústně“. Každému uchazeči bude promítnut (nasdílen) na obrazovku monitoru předem vylosovaný test. Uchazeč bude postupně číst otázky a odpovídat na ně. Vedoucí (zkušební komisař) bude odpovědi zapisovat do vytištěného příslušného testu. Následně bude test vyhodnocen a vyplněná papírová podoba odeslána k doplnění údajů a podpisu uchazeče. Na formě se domluvíme s rodiči jednotlivých dětí.

   Následně bude pro ty, co uspějí pořádáno o vystavení Osvědčení o získané kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku, které si rodiče vyzvednou dle předchozího dohovoru s vedoucím DRK.

   S tímto Osvědčením si dojdou rodiče na Obecní (Městský) úřad s rozšířenou působností, kde dětem na základě předložení tohoto dokumentu vystaví Rybářský lístek (pro děti do 15 let věku) Informace Zde: Informace pro žadatele o vydání ryb. lístku: Mladá Boleslav (mb-net.cz).

   Na základě obdrženého Rybářského lístku bude dětem vystavena přihláška za člena ČRS pokud se budou chtít přihlásit u MO ČRS Bělá pod Bezdězem (mohou také u jiné místní organizace, např. MO ČRS Mladá Boleslav, Bakov, Mnichovo Hradiště apod.) Vše mohou řešit rodiče dětí s vedoucím DRK.

Přejeme dětem a Vám rodičům hodně zdraví a optimizmu. Bude určitě lépe. Petův zdar!Vedoucí DRK


Výtvarná soutěž na téma „Podzimní výlovy na chovných rybnících“ aneb ve vodě nežijí jen vodníci

   Dětský rybářský kroužek při 1. PTS Mladá Boleslav, který je pod patronátem rybářů z Bělé pod Bezdězem v těchto dnech stále funguje formou distanční výuky. Děti se připravují na zkoušky v příštím roce a mimo náročné výuky se také zúčastnili výtvarné soutěže pod patronátem předsedy Středočeského územního svazu pana Dušana Hýbnera.

   Celkem se do soutěže přihlásilo 6 dětí, které namalovali opravdu úžasné obrázky na dané téma. Namalované obrázky byli zaslány k vyhodnocení na náš územním svazu s následujícím vyjádřením:

Po dlouhém rozmýšlení stanovuji pořadí takto.

                                                                1.       místo Adamus Antonín

                                                                2.       místo Juhász Ladislav

                                                                3.       místo Bařinka Jan

Všichni jmenovaní obdrží věcné ceny od SÚS. Za účast v soutěži a krásné obrázky budou odměněni i ostatní účastníci soutěže.

Dušan Hýbner
předseda

   Jak bylo slíbeno, tak se také stalo. K předání cen došlo dne 22. prosince před vánočním stromem 6. Základní školy za dodržení všech opatření PES a také za přítomnosti rodičů soutěžících dětí. Za první tři místa obdrželi děti ceny od SÚS a Diplomy. Zkrátka nepřišli také ostatní účastníci. Podívejte se do fotogalerie Dět. ryb. kroužek MB – Fotogalerie – DRK MB, kde jsou zveřejněny fotky z předání cen.

      Děkujeme touto cestou našim dětem za snahu v této nelehké době, rodičům za jejich snahu dětem pomáhat zvládnout nelehkou výuku a v neposlední řadě našemu územnímu svazu, který se značnou měrou podílí na výchově mladé generace rybářů.

Děkujeme a přejeme všem hodně zdraví, spokojenosti a bohatých zážitků u vory v roce 2021.

   

Aktualizováno: 23. 12. 2020 


INFORMACE PRO RODIČE

Konání rybářských kroužků je zakázáno!

   Vládní opatření v boji s coronavirem, která vešla v platnost od dnešního dne, zakazují kromě jiného i činnost kroužků pro děti od 6 do 18 let, kam spadají i rybářské kroužky. A to bez ohledu na místo konání.

   Citujeme: Schválená krizová opatření mimo jiné znamenají, že od půlnoci 9. října se nově zakazuje provoz heren a kasín, provoz a používání vnitřních sportovišť (s výjimkou tělocviku na prvním stupni základních škol), provoz umělých koupališť a veškerých wellness zařízení, pokud se nejedná o zdravotní služby, a také návštěvy a prohlídky zoologických zahrad a veškeré organizované zájmové, rekreační a další kroužky pro děti od šesti do 18 let.

Upozorňujeme tímto vedoucí rybářských kroužků, že zatím minimálně na dobu 14 dní musí činnost rybářských kroužků přerušit.

Publikováno: 09.10.2020 na https://www.crs-sus.cz/1/498/konani-rybarskych-krouzku-je-zakazano


   Plány na školní rok 2020 - 2021 pro děti navštěvující DRK při 1. PTS Mladá Boleslav: Máme za sebou první schůzku, která se nesla v duchu náboru nových zájemců o rybaření. Stalo se tak 9. 9. 2020, kde se sešli děti jak ty co kroužek navštěvovali v minulém školním roce, tak pár nových zájemců s rodiči.

   Na základě četných žádostí rodičů došlo k přeložení schůzek na čtvrtek (namísto původně plánované středy) 15:30 hodin do 16:45 hodin. Termíny a časy schůzek budou zveřejněny vždy na těchto stránkách v „Nadcházejících událostech“ a v sekci „Dět. ryb. kroužek  MB“

Činnost DRK v Září:

   Následná schůzka dne 17. 9. 2020 od 15:30 hodin před 6. ZŠ. Sebou si vezmou děti vhodný skládací prut (teleskopický), naviják s navinutým vlascem (imitací) o průměru 20 až 25 a koncové olovo s očkem o hmotnosti cca 20 až 25 gramů. Háčky sebou neberte!!! Budeme trénovat techniku nahazování na hřišti 6. ZŠ. Ti co doposud nedodali velikosti triček pro děti nechť tak učiní.

Pozor změna náplně schůzky DRK

Změna náplně schůzky DRK 24. 9. 2020 půjdeme na Klenici za Albert vyzkoušet si lov ryb na malé tekoucí vodě. Sebou si děti na schůzku vezmou teleskopický prut naviják s vlascem, splávek, olůvka a malé háčky. Návnadu a nástrahu zabezpečí vedoucí kroužku.

Nově: Teoretická výuka ve třídě. Lov na Klenici přeložíme na jiný termín.


Co podnikneme v Říjnu?

3. 10. 2020 (Sobota) od 8.00 hodin se sejdeme u Jizery – naproti Česany, kde do 12:00 hodin budeme trénovat nahazování do vody a vyzkoušíme si lov ryb. Děti si nemusí sebou nosit žádné krmení (návnadu - nástrahu). To zabezpečí vedoucí.

Sebou děti si vezmou:

1. Prut s navijákem a vlascem (navázání provedeme u vody)

2. Náhradní háčky, olůvka a splávky a pod.(lovit budeme na plavanou)

3. Pean (vyprošťovač háčků), pevné měřidlo (svinovací metr 2m), podběrák teleskopický, utěrku na ruce.

Aktualizováno: 01. 10. 2020

 Školní rok 2020 - 2021 "Distanční výuka DRK" 

Nábor dětí do DRK při 1. PTS Mladá Boleslav, informativní schůzka pro děti a rodiče DRK, které navštěvovali DRK v minulém školním roce.                        

09.09.2020

Zahájení v 15:30 hod.

Druhá schůzka se uskuteční na hřišti 6. ZŠ. Budeme trénovat techniku nahazování do dálky, na cíl a manipulaci a prutem.

17.09.2020

Zahájení v 15:30 hod.

 

Oproti dřívějšímu plánu proběhne schůzka ve třídě. Podíváme se do pracovních sešitů, které si přineste včetně psacích potřeb. Kdo neodevzdal přihlášky, může je také donést vyplněné. Peníze za kroužek prozatím nenoste. Kdo neodevzdal velikost triček, které dostanete, nechť tak také učiní.

24.09.2020

Zahájení v 15:30 hod.

Teoretická příprava v učebně. Děti DRK MB obdrží mimo jiné informace ohledně sobotního (03. 10. 2020 od 08:00 do 12:00 hodin - Jizera naproti Česany)

01.10.2020

Zahájení v 15:30 hod.

Praktická část - Jizera - Lov ryb, poznávání rostlin, bezpečné chování se u vody, Foto ve fotogalerii.

03.10.2020

Zahájení v 08:00 hod.

Teoretická příprava v učebně. Děti si musí donést pracovní sešity a vyplněné cvičné testa 1, 2, 3 a 4. NUTNÉ !!!!!!!!!

08.10.2020

Zahájení v 15:30 hod.

Schůzka DRK MB při 1. PTS je na neurčito "ZRUŠENA". S tím je také "ZRUŠENO" plánované soustředění na rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem. Pro DRK máme připravenou distanční výuku. Vše podstatné obdržíte v SMS a emailu, který obdržíte nejpozději 13. 10. 2020 do 18:00 hodin.

15.10.2020

ZRUŠENO včetně soustř. na rybníku Slon dne 17.10.2020

 

Podklady pro " DISTANČNÍ VÝUKU DRK "

Termín

Stažení

1.

Informace pro rodiče ohledně zahájení "Distanční výuky" DRK při 1. PTS Mladá Boleslav.

a) Test číslo 1, b) Test číslo 2 - vodní ptáci, c) Krátká prezentace k zhlédnutí - rybářství a rybníkářství.  

Od 12. do 16. 10. 2020

Info      

Test1   

Test2     

Prezent 

2.

a) Krátký test číslo 3/15, b) Test číslo 4 - vodní ptáci, c) Krátkou prezentaci ke zhlédnutí - ryby_anatomie_zakladni (bude z toho krátký testík, cca 4 otázky). Pracovní sešit ať si děti doplní do strany 27. Úkoly prosím ať děti vypracují do 23. 10 do 18:00 hodin. O vyhodnocení Vás budu zase informovat.

Od 19. do 25. 10. 2020

Test3/15

Test4     

Prezent. 

3.

a) Test číslo 5 - Poznávání ryb, b) Test číslo 6 - Návazce, c) Test číslo 8 z prezentace - Anatomie ryb.

Pracovní sešit ať si děti doplní do strany 30. Prosíme foto strany 27 až 30, že mají děti vypracováno. Úkoly vypracijte do 07.11.2020 do 18:00 hod.

Od 02. do 07. 11. 2020

Test 5    

Test 6   

Test  8   

SKYPE - VIDEO SCHŮZKA. Téma: vyhodnocení dosavadního průběhu distančního vyučováni, informace rodičům o další činnosti DRK a především vyzkoušet možnost videovýuky pro děti navštěvující DRK.

Podrobnosti obreží rodiče v SMS. Případné dotazy zodpovíme telefonicky. 

5. 11. 2020   od 15:30

 

4.

a) Krátký test číslo 9/06, b) Test číslo 7 - vodní ptáci. Pracovní sešit ať si děti doplní do strany 35. Úkoly prosím ať děti vypracují do 14. 11 do 18:00 hodin.Prosíme foto strany 31 až 35, že mají děti vypracováno. O vyhodnocení Vás budu zase informovat.

Od 9. do 14. 11. 2020

Test9/06

Test7     

SKYPE - VIDEO SCHŮZKA. Téma: vyhodnocení posledních testů. Budeme si povídat o rybolovných technikách a proč se používají "medika" v rybářských tevírech a co to jsou "medika".

12. 11. 2020   od 15:30

 

5.

a) Test číslo 10 Návazce a montáže, b) Test_11_vodni_ptaci. Pracovní sešit ať si děti doplní do strany 37. Úkoly prosím ať děti vypracují do 21. 11. do 18:00 hodin. Ve čtvrtek si provedeme kontrolu pracovních sešitů do strany 37 - bude ohodnoceno.

Od 16. do 21. 11. 2020

Test10 

Test11 

SKYPE - VIDEO SCHŮZKA. Téma: vyhodnocení posledních testů. Budeme probírat nové téma - podzimní výlovy na chovných rybnících, technika výlovů, pomůcky pro výlov, přeprav ryb a zacházení s rybou.19. 11. 2020 od 15:30

6.Výtvarná soutěž pro DRK MB při 1. PTS Mladá Boleslav na téma "Podzimní výlovy, aneb ve vodě nežijí jen vodníci". Soutěž o hodnotné rybářské ceny. Pracovní sešit doplňte do strany 40 vto. Čeká nás test z Pracovního sešitu, který obdržíte v tomto týdnu s termínem odevzdání do 27. 11. 2020 (Jen pár otázek, nic strašného) Sledujte tento bod číslo 6, kde ještě zveřejníme krátký test.

Od 24. do 30. 11. 2020 do 18:00

Pravidla soutěže

SKYPE - VIDEO SCHŮZKA. Téma: vyhodnocení posledních testů. Budeme probírat téma - rybí přechody a rybochovné zařízení.

26. 11. 2020 od 15:45

SKYPE - VIDEO SCHŮZKA. Téma: Rybářská stráž - její účel, pravomoce. Budeme probírat téma - rybí přechody a rybochovné zařízení.

03. 12. 2020 od 15:35

SKYPE - VIDEO SCHŮZKA. Téma: Opakování tématu Rybářská stráž - její účel, pravomoce. Budeme pracovat v "Pracovním sešitem".08. 12. 2020 od 15:30

Video výuka na Youtubu. Podívejte se na lov pstruhů: LJ TV - 1. díl Jak na pstruhy? - Strategie na malých říčkách + video z lovu! - YouTube a dále Duháci na přívlač - YouTube

Od 14. do 18. 12. 2020

 

 

 Předání cen dětem, které se zúčastnili výtvarné soutěže22. 12. 2020 od 16:00 
 

DISTANČNÍ VÝUKA 2021

  

Schůzka se nekonala08. 01. 2021 od 15:30

"ZRUŠENO"

 SKYPE - VIDEO SCHŮZKA. Téma: Společná kontrola pracovních sešitů. Budeme pracovat v "Pracovním sešitem"!!!14. 01. 2020 od 15:30

SKYPE - VIDEO SCHŮZKA. Téma: Vodní ptáci. Budeme pracovat v "Pracovním sešitem"!!!21. 01. 2020 od 15:45

SKYPE - VIDEO SCHŮZKA. Téma: Vodní obojživelníci a seznámení s testy. Budeme pracovat v "Pracovním sešitem"!!!28. 01. 2020 od 15:30
SKYPE - VIDEO SCHŮZKA. Téma: Zimní období na rybnících a řekách. O co se musí rybáři v zimním období postarat. Budeme pracovat v "Pracovním sešitem"!!!04. 02. 2020 od 15:30

O dalších schůzkách přes Skype budeme do budoucna informovat prostřednictvím SMS

Termín konání zkoušek vyhlásíme cca 10 dní předem.


 

 

Kontakty na vedoucí kroužku MO ČRS Bělá pod Bezdězem

Hl. vedoucí:   Dušan HÝBNER            Tel.: 777 018 556

              Kontakty na vedoucí kroužku při 1. PTS (6. ZŠ) Mladá Boleslav

Vedoucí: Michael ŠILINGER     Tel.: 722 645 366   E-Mail: silinger@seznam.cz
Instruktor: Tomáš KLÍMA     Tel.: 733 724 961   E-Mail:Výsledky ankety
Revíry SÚS
Mimopstruhové revíry.

Pstruhové revíry.
Přihlásit
Jméno:
Heslo:

Předpověď počasí

Předpověď použita z webu společnosti METEOPRESS.
-----------------------------
ČHMÚ - radarová data
Předpov. povodňová služba
Podporujeme
ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

ČRS, z.s., Středočeský územní svaz

Rybářský týdeník na Facebooku

JIMI TOOLS