Dnes je Pondělí, 23. září 2019   00:59:43Svátek slaví Berta, zítra Jaromír.   Dle příjmenáře: Dlouhý

Minikalendář
Minulý měsícZář 2019Příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Dnes
Spřátelené organizace
MO ČRS Mladá Boleslav
MO ČRS Mnichovo Hradiště
MO ČRS Bakov nad Jizerou
MO ČRS Benátky nad Jizerou
6.základní škola: Mladá Boleslav, Jilemnického 1152
1.PTS Táborník Mladá Boleslav
Mateřská škola Březinka
Skautské středisko Svornost
Partneři
Středočeský kraj
Český rybářský svaz
ČRS - Středočeský územní svaz Praha
MÚ Bělá pod Bezdězem
MS Polygrafie s.r.o.
CITY-MB, s.r.o.
ATMOS
Rybářské potřeby Křepelka
Rybářské potřeby U pytláka
Tom Crystal
Spřátelené weby
Nachytáno s Kaudíkem
Rybářské závody
Stále na rybách - ryby a rybaření
Rybaření ve Španělsku
Rybářský žebříček

 

Aktuality

,,Slibuji slavnostně,

Že budu vždy své povinnosti plniti, výkon rybářského práva podle řádů prováděti, vždy jako vzorný sportovec vystupovati a přírodu, vodu a její obyvatele, ať rostliny či živočichy milovati a chrániti. Nikdy žádnému rybáři pomoc svou neodmítnu, při chytání na břehu žádný svinčík po sobě nezanechám. Nikdy chováním neřádným vodu neurazím a první úlovek sezóny na svobodu pustím.

K tomu mi dopomáhej patron náš, sv. Petr, rybář.

 

TERMÍNY POŘÁDÁNÍ DĚTSKÉHO RYBÁŘSKÉHO KROUŽKU

"MLADÝ RYBÁŘ"

při 6. ZŠ v  ulici Jilemnického 1152, MLADÁ BOLESLAV

pro školní rok 2019 - 2020

Schůzky - V novém školním roce 2019-2020, bude pro zájemce zahájena opět každé čtvrtek od 16:00 hodin.

První informativní schůzka pro zájemce. Na schůzku mohou děti doprovázet i rodiče, případně zájemci, kteří chtějí získat "První rybářský lístk"

Termín bude upřesněn

Zahájení v 16:00 hodin. Ved. MŠ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Poznámky:

Hl.Ved. BpB JT - Hlavní vedoucí Jakub TOŠOVSKÝ, Ved. MB. MŠ - Vedouví kroužku Michael ŠILINGER,


Kontakty na vedoucí kroužku MO ČRS Bělá pod Bezdězem

Hl. vedoucí:   Jakub TOŠOVSKÝ            Tel.: 728 372 504  E-Mail: jakub.tosovsky@centrum.cz

       vedoucí:  Jiří HOFTA                        Tel.: 774 607 773 

Kontakty na vedoucí kroužku při 6. ZŠ Mladá Boleslav 

       vedoucí: Michael ŠILINGER St.     Tel.: 722 645 366   E-Mail: silinger@seznam.cz

      vedoucí :

                    Kontakt na MO ČRS Bělá pod Bezdězem

První informativní schůzka DRK v roce 2015

   Dne 6. října 2015 od 16-ti hodin proběhla první informativní schůzka dětského rybářského kroužku (DRK) pod názvem "Mladý rybář" pořádané 1. PTS Táborník pod patronací MO ČRS Bělá pod Bezdězem. Schůzky se zúčastnili jen 3 děti v doprovodu rodiči, popřípadě prarodičů, ale doufáme, že v průběhu příštích schůzek se počet navýší. Bylo tomu tak i v minulosti, kdy se nakonec zapojili i někteří rodiče, kteří se dodnes věnují spolu se svými dětmi rybolovu.
Dětem a zejména rodičům bylo představeno vše, co s dětmi v kroužku budeme probírat v průběhu roku, kam budeme chodit k vodě a jaké mají možnosti v rámci SÚS, který v posledních letech věnuje práci s dětmi a mládeží velkou pozornost a podporu. Ruku v ruce budou mít děti také podporu ze strany pionýrské organizace 1. PTS Táborník, která tyto děti zdražuje.
A co bude dál?
Další schůzka proběhne dne 13. října 2015 od 16:00 v klubovně 1. PTS Táborník v Zalužanské ulici. Děti si sebou donesou dobrou náladu a přezůvky. Doprovod rodičů vítán, není však podmínkou. Uvítáme také další zájemce zapojit se do DRK jak z řad dětí, tak z řad mládeže a dospělých.

Těšíme se na Vás.


Dětský rybářský kroužek v roce 2015 – 2016

   Prázdniny jsou za námi a je tu opět nový školní rok. Dětem a zejména rodičům nastala starost do jakých zájmových kroužků v novém školním roce přihlásit své ratolesti. Nabídka je opravdu pestrá a je z čeho vybírat.
   Místní organizace ČRS v Bělé pod Bezdězem také zveřejnila před časem nabídku pro děti, které mají zájem navštěvovat „Dětský rybářský kroužek“, který již tradičně pořádá a zájem z řad dětí je rok od roku větší.

Pro děti z Bělé pod Bezdězem a okolí, které se přihlásí do rybářského kroužku je pro tento školní rok připraven opravdu bohatý program.
Pod vedením zkušených vedoucích se děti dozví vše o vodní říši, rostlinách, živočiši, kteří žijí nejen ve vodě, ale také na březích apod. Velký důraz je kladen na ochranu přírody a také na bezpečnost pohybu u vody.

   Kroužek není jen pro začátečníky, ale přihlásit se mohou také děti, které již v minulosti kroužek navštěvovali. Pro ty je připraven zdokonalovací program a svým mladším kolegům mohou předávat zkušenosti.
Nábor pro zájemce proběhne dne 12. října 2015 v klubovně MO ČRS, U Střelnice 317, Bělá pod Bezdězem od 16:00 hodin.

Pro děti z Mladé Boleslavi a okolí
Rybáři z Bělé pod Bezdězem spolupracují také s pionýrskou organizací 1. PTS Táborník Mladá Boleslav.
Tato organizace také pořádá nábor dětí do kroužku pod názvem „Mladý rybář“ a rybáři z Bělé pod Bezdězem jsou patronem této organizace a poskytují zkušené vedoucí pro teoretickou a praktickou výuku.
Nábor do kroužku „Mladý rybář“ v Mladé Boleslavi proběhne dne 6. října 2015 od 16:00 hodin v klubovně 1.PTS Táborník v ulici Zalužanská a děti mohou přijít v doprovodu svých rodičů.

   Informační letáky naleznete na pravé straně úvodní obrazovky a v sekcích „Dětský rybářský kroužek BpB“ - Aktuality a také v sekci sekcích „Dětský rybářský kroužek MB“ – Aktuality. Nezapomeňte se také podívat do fotogalerie na spoustu pěkných fotek.
Budeme se na vás těšit.


Mladí rybáři mají zkoušky v kapse

A dospělý také ...

Je tomu již sedm měsíců co byl v loňském roce zřízen dětský rybářský kroužek s názvem „Mladý rybář“ při 1. PTS Táborník pod záštitou MO ČRS Bělá pod Bezdězem. Děti se v kroužku připravovali jak po teoretické, tak po praktické stránce.


Činnost DRK v Mladé boleslavi v roce 2012

    Dětský rybářský kroužek organizovaný při 1. PTS Táborník v Mladé Boleslavi funguje již bezmála půl roku a za svou dobu se mladí rybáři naučili spoustu dovedností a načerpali množství znalostí v teoretické přípravě. Jejich činnost je důkladně zmapována jak ve fotogalerii, tak v soupisu činností, které pro děti připravují vedoucí. Co vše mají děti již za sebou, naleznete ZDE.

   Co je čeká v roce 2013???. V jarních měsících hlavně praktická činnost a připravovaný výlet na sádky. V neposlední řadě závěrečné zkoušky pomocí znalostních testů. Držíme jim palce k úspěšnému složení zkoušky a obdržení vysněného "Osvědčení" a tím i získání rybářského lístku.


Mladí rybáři mají za sebou "první nához"

   Děti z kroužku "Mladý rybář" si dne 16. října 2012 vyzkoušeli teoretické a nakonec i praktické dovednosti z oblasti manipulace s rybářským prutem. Sice jen na "sucho", ale nebude dlouho trvat a po zvládnutí přesného nahazování si tuto dovednost vyzkouší i u vody. Druhou částí výuky byla ukázka vybavení rybáře a popis všechno potřebného co rybář potřebuje u vody při lovu ryb. Velký zájem byl o vybavení pro lov dravé ryby. Různé třpitivé nástrahy se dětem velice líbily. Podívejte se do fotogalerie, jak si děti vedli v dovednosti nahazování.


Jak na první dětský rybářský lístek. V kroužku je to nejsnadnější

První rybářský lístek můžete získat v místní organizaci rybářského svazu po absolvování znalostních zkoušek. Děti to mají jednodušší, administrativu za ně vyřídí hromadně vedoucí rybářského kroužku a také je připraví na zkoušky.

Láska k rybaření se často přenáší z otce na syna, existují ale i školní rybářské kroužky.

U mládeže je obvyklý následující postup. Dítě se zapíše do rybářského kroužku zpravidla v místě trvalého bydliště a tam, kde je i sídlo místní organizace rybářského svazu. Spodní hranice věku není dána, ale předpokládá se, že dítě umí číst a psát, aby bylo schopno vnímat informace.

Po absolvování rybářského kroužku a složení zkoušek mladého rybáře mu může být vystaven rybářský lístek, který je nutnou podmínkou pro zakoupení povolenky k rybolovu. V rybářských kroužcích je to zavedené obvykle tak, že dítě přinese svou fotografii, peníze na rybářský lístek a na povolenku k rybolovu.

Vedoucí poté vypíše hromadnou žádost a vystavuje členskou legitimaci s fotografií a vylepenou známkou. Tím se stane dítě řádným členem rybářského svazu a zároveň mu je vydána i povolenka k rybolovu.

Jak fungují kroužky

Rybářské kroužky začínají zároveň se začátkem školního roku. Určitý den v týdnu se schází děti na rybářský kroužek, který obvykle trvá dvě vyučovací hodiny. Během září a října se děti seznamují s rybářským řádem, druhy ryb, ale i mezi sebou.

Trénuje se i v tělocvičně.

Trénuje se i v tělocvičně.

Pěkné počasí lze využít k ukázce a tréninku rybolovné techniky. Při špatném počasí lze s úspěchem trénovat i v tělocvičně.

Listopad a prosinec jsou období, kdy se procvičuje rybářský řád, definice lovných způsobů, doby hájení vybraných druhů ryb, zakázané způsoby lovu. Děti se učí vázat háčky, sestavovat udici a různé montáže k lovu ryb.

Využívají se i multimediální prezentace, DVD s rybářskou tématikou, rybářské testy na počítači, které děti se zájmem sledují a snaží se co nejlépe uspět. Podobné najdete například i na stránkách Českého rybářského svazu.

V lednu se zkouší

V rybářském kroužku samozřejmě neplatí stejná pravidla jako ve škole a výuka v kroužku je spíše přátelská než stresující. Nicméně v lednu musí děti absolvovat test z rybářského řádu a podstoupit zkoušku z poznávání základních druhů ryb.

V lednu musí děti absolvovat test z rybářského řádu a absolvovat zkoušku z

V lednu musí děti absolvovat test z rybářského řádu a zkoušku z poznávání základních druhů ryb.

Po úspěšném složení testu a poznávačky ryb se děti začínají těšit na svůj první rybářský lístek a na to, až poprvé půjdou k vodě s rybářským náčiním. Od února se neustále trénuje rybolovná technika v tělocvičně.

Vyvrcholením rybářských kroužku jsou zpravidla soutěže, nejdříve místních organizací, pak i krajských územních svazů a nakonec republikovékolo rybářské soutěže nazývané Zlatá udice.

Po absolvování kroužku získají děti lístek a povolenku. Pak se konečně mohou

Po absolvování kroužku získají děti lístek a povolenku. Pak se konečně mohou vydat k vodě.

Některé organizace pořádají pro mládež rybářské tábory, kde se většina aktivit točí kolem rybolovu.

Převzato z portálu Hobby.idnes.cz


 Dětské rybářské závody 2012

   

   

    

Vítězové DRZ 2012

  


Dětské rybářské závody 2011

         

         

 

Vytisknout stránku Vytvořit PDF Stránka emailem


Nadcházející události
Výsledky ankety
Vaše nejoblíbenější ryba?
Kapr
Štika
Candát
Bolen
Pstruh
Amur
Úhoř
Sumec
Lín
Jiná
Celkem hlasů: 515
Anketa bude ukončena 1.12.2019 12:28
Revíry SÚS
Mimopstruhové revíry.

Pstruhové revíry.
Přihlásit
Jméno:
Heslo:

Předpověď počasí

Předpověď použita z webu společnosti METEOPRESS.
-----------------------------
ČHMÚ - radarová data
Předpov. povodňová služba
Podporujeme
ČRS, z.s., MO Bělá pod Bezdězem

ČRS, z.s., Středočeský územní svaz

Rybářský týdeník na Facebooku

JIMI TOOLS